Friday, May 29 , 2015        FAVORITES Country Matches ▼ Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    15:02:15
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN Scorers    
13:15 2 HF 46' VIC BENTLEIGH GREENS 2
DANDENONG THUNDER
13 1 2-1 3-1 - - (57)LUCAS C.
13:30 2 HF 46' VIC OAKLEIGH CANNONS 10
GREEN GULLY
11 1-0 1-0 - - (32)BOSNJAK D.
13:30 2 HF 46' VIC PASCOE VALE 7
PORT MELBOURNE
6 1-0 1-0 - - (23)NAKIC J.
13:30 2 HF 46' VIC SOUTH MELBOURNE 3
NORTH GEELONG
14 1-0 4-0 - - (62)KECOJEVIC A.
14:00 2 HF 46' PR FC ASTANA 2
FC ATYRAU
4 0-0 0-0 - -
14:45 1 HF 1' CSL SHANGHAI EAST ASIA 3
SHANDONG LUNENG
2 - 0-0 - -
15:00 1 HF 1' PR ORDABASY 3
AKTOBE
1 - 0-0 - -
15:00 1 HF 1' PR TOBOL KOSTANAY 8
IRTYSH PAVLODAR
9 - 0-0 - -
15:30 Sched   P/R IRONI NESHER
HAP. NAZARETH-ILLIT
- - - -
15:30 Sched   PR FC KAYSAR 10
SHAKHTER KARAGANDY
12 - - - -
15:30 Sched   PR ZHETYSU 11
OKZHETPES
6 - - - -
15:30 Sched   D2E DINAMO BARNAUL 6
TOM TOMSK 2
8 - - - -
15:30 Sched   GS LAOS 4
THAILAND
5 - - - -
16:00 Sched   ER SPAIN (U19) 2
GEORGIA (U19)
3 - - - -
16:00 Sched   PR KAIRAT ALMATY 5
TARAZ
7 - - - -
17:00 Sched   SL ERCIYESSPOR 18
KARDEMIR KARABUKSPOR
16 - - - -
17:00 Sched   PR VOLYN LUTSK 7
METALURG DONETSK
8 - - - -
17:30 Sched   PO TAGANROG 9
TORPEDO ARMAVIR
3 - - - -
17:30 Sched   D1 DINAMO KIEV 2 7
HIRNYK KRIVOY ROG
12 - - - -
17:30 Sched   D1 FC TERNOPIL 6
FC OLEKSANDRIYA
1 - - - -
18:00 Sched   BFG SOZOPOL 5
DOBRUDZHA
6 - - - -
18:00 Sched   D1 RNK SPLIT 7
HNK HAJDUK SPLIT
3 - - - -
18:00 Sched   GS USA (U20) 5
NETHERLANDS (U20)
2 - - - -
18:00 Sched   D1 SKONTO RIGA 4
FK JELGAVA
5 - - - -
18:00 Sched   3S1 BUCOVINA POJORATA 2
STIINTA MIROSLAVA
1 - - - -
18:00 Sched   3S1 CEAHLAUL P. NEAMT II 12
BUCOVINA RADAUTI
9 - - - -
18:00 Sched   3S1 CSIKSZEREDA M. CIUC 7
FC ZAGON
11 - - - -
18:00 Sched   3S1 PETROTUB ROMAN 6
SPORTING LIESTI
10 - - - -
18:00 Sched   3S1 SEPSI OSK SF. GHEOR. 3
CETATEA TARGU NEAMT
5 - - - -
18:00 Sched   3S2 CS TUNARI 4
JUVENTUS BUCURESTI
2 - - - -
18:00 Sched   3S2 DELTA TULCEA 3
METALOSPORT GALATI
11 - - - -
18:00 Sched   3S2 DINAMO BUCURESTI II 7
CALLATIS MANGALIA
10 - - - -
18:00 Sched   3S2 INAINTE MODELU 9
DUNAREA CALARASI
1 - - - -
18:00 Sched   3S2 VIITORUL DOMNESTI 13
METALOGLOBUS
5 - - - -
18:00 Sched   3S2 VOINTA SNAGOV 12
VIITORUL AXINTELE
6 - - - -
18:00 Sched   3S3 CHINDIA TARGOVISTE 1
CS PODARI
11 - - - -
18:00 Sched   3S3 CN DINICU GOLESCU 13
URBAN TITU
8 - - - -
18:00 Sched   3S3 CONCORDIA II 3
FCM TARGOVISTE
10 - - - -
18:00 Sched   3S3 CS SPORTING ROSIORI 7
CS VISINA NOUA
12 - - - -
18:00 Sched   3S3 CS STEFANESTI 4
ATLETIC BRADU
6 - - - -
18:00 Sched   3S3 FC ASTRA II GIURGIU 14
SCM ARGESUL PITESTI
5 - - - -
18:00 Sched   3S3 INTER CLINCENI 9
FC AFUMATI
2 - - - -
18:00 Sched   3S4 ACSO FILIASI 6
PANDURII TG JIU II
8 - - - -
18:00 Sched   3S4 MILLENIUM GIARMATA 5
VIITORUL CRAIOVA
12 - - - -
18:00 Sched   3S4 MINERUL MOTRU 2008 10
NUOVA MAMA MIA
3 - - - -
18:00 Sched   3S4 NATIONAL SEBIS 2
VULTURII 2009 LUGOJ
4 - - - -
18:00 Sched   3S4 STIINTA TURCENI 11
CS INEU
9 - - - -
18:00 Sched   3S4 UTA BATRANA DOAMNA 1
FC HUNEDOARA
7 - - - -
18:00 Sched   3S5 ACS INDUSTRIA GALDA 10
CS OSORHEI
5 - - - -
18:00 Sched   3S5 ARIESUL 1907 TURDA 6
CS IERNUT
12 - - - -
18:00 Sched   3S5 CSC SANMARTIN 7
SANATATEA CLUJ
13 - - - -
18:00 Sched   3S5 GLORIA BISTRITA II 11
AVANTUL REGHIN
8 - - - -
18:00 Sched   3S5 SIGHETU MARMATIEI 3
METALURGISTUL CUGIR
2 - - - -
18:00 Sched   3S5 UNIREA DEJ 14
FC ZALAU
4 - - - -
18:00 Sched   3S5 UNIREA JUCU 9
FCM BAIA MARE
1 - - - -
18:30 Sched   D1 HJK HELSINKI 1
KUPS
7 - - - -
18:30 Sched   D1 ROPS 5
VPS
12 - - - -
18:30 Sched   STH ILVES-KISSAT 8
GNISTAN
2 - - - -
18:30 Sched   L1 FC BOTOSANI 8
VIITORUL CONSTANTA
11 - - - -
18:45 Sched   FRI NORWAY (W)
FINLAND (W)
- - - -
19:00 Sched   L1 CS CONSTANTINE 9
JS KABYLIE
8 - - - -
19:00 Sched   L1 EL EULMA 15
ASM ORAN
4 - - - -
19:00 Sched   L1 HUSSEIN DEY 12
JS SAOURA
10 - - - -
19:00 Sched   L1 MC ORAN 5
ES SETIF
1 - - - -
19:00 Sched   L1 RC ARBA 13
MC ALGER
7 - - - -
19:00 Sched   L1 USM ALGER 11
ASO CHLEF
14 - - - -
19:00 Sched   L1 USM BEL ABBES 16
MO BEJAIA
2 - - - -
19:00 Sched   L1 USM EL HARRACH 6
CR BELOUIZDAD
3 - - - -
19:00 Sched   D1 PODBESKIDZIE 3
CRACOVIA KRAKOW
2 - - - -
19:00 Sched   PR ZARYA LUGANSK 4
VORSKLA POLTAVA
5 - - - -
19:30 Sched   EST RAPID VIENNA (AM) 9
AUSTRIA VIENNA (AM)
10 - - - -
19:30 Sched   EST SC SOLLENAU 8
SV STEGERSBACH
13 - - - -
19:30 Sched   EST SR DONAUFELD 15
SKN ST. POLTEN (AM)
11 - - - -
19:30 Sched   EST SV MATTERSBURG (AM) 12
FIRST VIENNA FC 1894
3 - - - -
19:30 Sched   EST SV SCHWECHAT 5
WIENER SPORTKLUB
14 - - - -
19:30 Sched   CTR AUSTRIA KLAGENFURT 1
USC WALLERN
12 - - - -
19:30 Sched   CTR FC BW LINZ 4
SV LAFNITZ
3 - - - -
19:30 Sched   CTR FC SUPERF. PASCHING 9
ATSV WOLFSBERG
16 - - - -
19:30 Sched   CTR SC WEIZ 5
SAK KLAGENFURT
14 - - - -
19:30 Sched   CTR SK VORWARTS STEYR 2
SC KALSDORF
8 - - - -
19:30 Sched   CTR UNION GURTEN 10
SV ALLERHEILIGEN
6 - - - -
19:30 Sched   CTR UNION VB VOCKLAMARKT 15
STURM GRAZ (AM)
7 - - - -
19:30 Sched   CTR WOLFSBERGER AC (AM) 11
UNION ST. FLORIAN
13 - - - -
19:30 Sched   2DE HVIDOVRE 4
B93 COPENHAGEN
8 - - - -
19:30 Sched   2DW MARIENLYST 2
VARDE IF
14 - - - -
19:30 Sched   SF PESCARA
VICENZA
- - - -
20:00 Sched   EST SC-ESV PARNDORF 2
ADMIRA WACKER (AM)
6 - - - -
20:00 Sched   WST FC PINZGAU 12
FC KUFSTEIN
9 - - - -
20:00 Sched   WST TSV ST. JOHANN 4
SV SEEKIRCHEN
7 - - - -
20:00 Sched   D1 NK DINAMO ZAGREB 1
HNK RIJEKA
2 - - - -
20:00 Sched   D1 PECSI MFC 12
NYIREGYHAZA
11 - - - -
20:00 Sched   GS QATAR (U20) 3
FRANCE (U20)
1 - - - -
20:00 Sched   TIP ODD BALLKLUBB 6
AALESUND
12 - - - -
20:00 Sched   ASV GEFLE IF 9
HACKEN
7 - - - -
20:00 Sched   SL BALIKESIRSPOR 17
GAZIANTEPSPOR
11 - - - -
20:00 Sched   SL BESIKTAS 3
GENCLERBIRLIGI
9 - - - -
20:00 Sched   SL ESKISEHIRSPOR 10
AKHISAR BELEDIYE
14 - - - -
20:30 Sched   EL FAC TEAM FUR WIEN 7
LASK LINZ
3 - - - -
20:30 Sched   EL FC LIEFERING 2
SV MATTERSBURG
1 - - - -
20:30 Sched   EL KSV SUPERFUND 4
AUSTRIA LUSTENAU
6 - - - -
20:30 Sched   EL SKN ST. POLTEN 5
TSV HARTBERG
10 - - - -
20:30 Sched   EL WACKER INNSBRUCK 8
SV HORN
9 - - - -
20:30 Sched   WST FC KITZBUHEL 5
SV AUSTRIA SALZBURG
1 - - - -
20:30 Sched   PO UN KAERJENG 97
UNA STRASSEN
- - - -
21:00 Sched   FINAL FK KUKESI
LACI
- - - -
21:00 Sched   PBM ALMIRANTE BROWN 9
DEPORTIVO RIESTRA
4 - - - -
21:00 Sched   D2 THROTTUR REYKJAVIK 1
VIKINGUR O.
3 - - - -
21:00 Sched   L1 DINAMO BUCURESTI 7
FC ASTRA GIURGIU
4 - - - -
21:30 Sched   2BPO HOLSTEIN KIEL
TSV 1860 MUNICH
- - - -
21:30 Sched   D1 KORONA KIELCE 6
PIAST GLIWICE
1 - - - -
21:30 Sched   SL BSC YOUNG BOYS 2
FC VADUZ
9 - - - -
21:30 Sched   SL FC AARAU 10
FC THUN
3 - - - -
21:30 Sched   SL FC BASEL 1893 1
FC ST. GALLEN
5 - - - -
21:30 Sched   SL FC LUZERN 7
FC SION
6 - - - -
21:30 Sched   SL FC ZURICH 4
GRASSHOPPER-CLUB
8 - - - -
21:45 Sched   FINAL BENFICA
MARITIMO
- - - -
21:45 Sched   2R BOHEMIANS
FIRHOUSE CLOVER
- - - -
21:45 Sched   2R BRAY WANDERERS
LIMERICK FC
- - - -
21:45 Sched   2R DROGHEDA UNITED
CABINTEELY
- - - -
21:45 Sched   2R DUNDALK
SHELBOURNE
- - - -
21:45 Sched   2R GALWAY UNITED
NORTH END UNITED
- - - -
21:45 Sched   2R ST. PATRICKS ATH.
SHAMROCK ROVERS
- - - -
21:45 Sched   2R TOLKA ROVERS
WATERFORD UNITED
- - - -
22:00 Sched   SF AVELLINO
BOLOGNA
- - - -
22:00 Sched   2R LONGFORD TOWN FC
FINN HARPS
- - - -
22:00 Sched   2R WEXFORD YOUTHS
CORK CITY
- - - -
22:15 Sched   D2 SELFOSS 8
GRINDAVIK
9 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN Scorers    
(18:00) Canc   3S1 KOSAROM PASCANI 8
FC PAPAUTI
13 - - - -
18:00 Fin   3S2 OTELUL GALATI II 14
GLORIA POP. LEORDENI
8 0-0 0-3 - -                     
13:00 Fin   SA MODBURY JETS 9
ADELAIDE BLUE EAGLES
2 1-1 2-1 - - (86)MITHCHELL S.
13:00 Fin   ER PORTUGAL (U19) 1
TURKEY (U19)
4 3-1 6-1 - - (82)SILVA F.
13:00 Fin   FG ADELAIDE UNITED FC
VILLARREAL
1-0 2-3 - - MORENO G.(90+3)
(12:45) Post   A APF 1
LUMBINI FC
9 - - - -
12:00 Fin   QSL OLYMPIC FC 3
MORETON BAY UNITED
1 2-1 4-2 - - (77)SMITTS T.
12:00 Fin   QSL REDLANDS UNITED 9
BRISBANE STRIKERS
2 1-0 2-1 - - MACUACE J.(86)
11:00 Fin   GS BRUNEI 6
VIETNAM
1 0-1 0-6 - - PHAM M-H.(89)
(04:30) Canc   FG HOUSTON DYNAMO
MANCHESTER CITY
- - - -
04:30 Fin   FINAL SANTOS LAGUNA
CLUB QUERETARO
2 3-0 5-0 - - (80)GONZALEZ D.
03:00 Fin   SF MILLONARIOS
DEPORTIVO CALI
1 1-1 3-2 - - (88)CANDELO M.
03:00 Fin   QF RACING CLUB (ARG) 2 1
CLUB GUARANI (PAR)
3 0-0 0-0 - -
00:00 Fin   FRI MEXICO (W)
COSTA RICA (W)
3-0 3-0 - - (Pen44)CORRAL C.
00:00 Fin   AP LIBERTAD 3
CLUB SP. SAN LORENZO
12 1-0 3-0 - - (89)BAREIRO A.
00:00 Fin   AP SOL DE AMERICA 6
CLUB NACIONAL
8 0-2 2-3 - - ACOSTA M.(70)
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow / Red Cards OWN. Own Goal
1 HF First Half Int Interrupted  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time E/T. Extra Time
2 HF Second Half Abd Abandoned  Stat  Game Status  ET  Extra Time PEN. Penalty
Fin Finished Post Postponed  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
E/T Extra Time Canc Cancelled  LP League Table Position      Information
Back to Top