Wednesday, January 28 , 2015     FAVORITES Country Matches ▼ Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    14:04:15
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN Scorers    
12:00 Sched   FG BOHEMIANS PRAHA
SPARTAK TRNAVA
- - - -
12:30 2 HF 89' FG FC NITRA
ZLIN
0-0 1-1 - -                     
13:00 2 HF 46' FG MSK ZILINA
BANIK OSTRAVA
2-0 2-0 - - (Pen29)SKRINIAR M.
13:00 2 HF 46' FG ZAGLEBIE SOSNOWIEC
WISLA KRAKOW
0-0 0-0 - -
13:00 H/T   IL SALGAOCAR FC 8
MOHUN BAGAN
4 0-0 0-0 - -
13:00 2 HF 47' 2LW OFSPOR 12
YENI MALATYASPOR
3 0-0 0-0 - -
13:00 2 HF 47' GS BALCOVA BELEDIYESPOR 4
DIYARBAKIR BB
3 1-1 1-1 - - (42)DEMIRBILEK B.
13:00 2 HF 47' GS BAYBURT OZ.IDARE GEN 3 1
ALTINORDU
4 1-0 1-0 - - (27)OZKAN G.
13:00 2 HF 47' GS FATIH KARAGUMRUK AS 3
SAMSUNSPOR
4 0-0 0-0 - -
13:00 2 HF 47' GS TUZLASPOR 1 2
GAZIANTEP BB
4 1 1-1 1-1 - - CINAR J.(32)
13:15 1 HF 45' GS FB GULBENE-2005 5
FK LIEPAJA
3 - 1-4 - - KUPCS A.(41)
13:30 1 HF 35' 2LW TAVSANLI LINYITSPOR 19
TARSUS IDMAN YURDU
18 - 0-1 - -                     
13:45 1 HF 20' GS KARDEMIR KARABUKSPOR 2
SIVAS DORT EYLUL BLD
3 - 1-0 - - (12)AYIK O.
14:00 1 HF 5' FG LOKOMOTIV PLOVDIV
SOZOPOL
- 0-0 - -
14:00 1 HF 5' FG RANDERS FC
VEJLE
- 0-0 - -
14:00 1 HF 6' D1 KITCHEE SC 4
YOKOHAMA HONG KONG
5 - 0-0 - -
14:30 Sched   FG FC TATRAN PRESOV
FK POPRAD
- - - -
14:30 Sched   FG FK JABLONEC
USTI NAD LABEM
- - - -
15:00 Sched   D2 APEP PITSILIAS 14
E.N. PAREKLISIAS
11 - - - -
15:00 Sched   FG CSKA SOFIA
SLASK WROCLAW
- - - -
15:00 Sched   FG GRASSHOPPER-CLUB
FC BIEL BIENNE
- - - -
15:00 Sched   FG HRADEC KRALOVE
BRNO
- - - -
15:00 Sched   FG SLOVACKO
FK SENICA
- - - -
15:00 Sched   2G1 ANAGENNISI GIAN. 13
BYZANTIO KOKKIN.
11 - - - -
15:00 Sched   2G1 ARIS AKROPOTAMOU 14
APOLLON ARNEAS
15 - - - -
15:00 Sched   2G1 ARIS THESSALONIKIS 3
ORFEAS ELEFTHER.
12 - - - -
15:00 Sched   2G1 ETHNIKOS AGIONERIOU 10
EVROS SOUFLIOU
8 - - - -
15:00 Sched   2G1 IRAKLIS AMPELOKIPON 9
THIELLA
6 - - - -
15:00 Sched   2G1 KAMPANIAKOS 5
ETHN.ALEXANDROUPOLI
7 - - - -
15:00 Sched   2G1 KASTORIA 16
KAVALA
2 - - - -
15:00 Sched   2G2 ANAGENNISI ARTAS 7
PIRSOS GREVENON
14 - - - -
15:00 Sched   2G2 DOTIEAS AGIAS 9
OPOUNTIOS MARTINOU
4 - - - -
15:00 Sched   2G2 EA PAVLOU 15
KOZANI
11 - - - -
15:00 Sched   2G2 ECONOMOS TSARITSANIS 10
ACHILLEAS NEOKESARIA
3 - - - -
15:00 Sched   2G2 PYRASOS 12
ETHNIKOS FILIPPIADAS
5 - - - -
15:00 Sched   2G2 THESPROTOS 6
RIGAS FEREOS
8 - - - -
15:00 Sched   2G2 TRIKALA 1
AE KARAISKAKIS
2 - - - -
15:00 Sched   2G3 ERMIS KIVERIOU 10
ZAKYNTHIAKOS
8 - - - -
15:00 Sched   2G3 KALAMATA 4
PANARKADIKOS
11 - - - -
15:00 Sched   2G3 MANDRAIKOS 13
ASTERAS MAGOULAS
14 - - - -
15:00 Sched   2G3 PANELEFSINIAKOS 2
VIZAS MEGARON
9 - - - -
15:00 Sched   2G3 PAO LOUTRAKIOU 5
PANARGIAKOS
1 - - - -
15:00 Sched   2G4 ERODOTOS 13
ANAGENNISI IERAPET.
14 - - - -
15:00 Sched   2G4 GIOUCHTAS 8
ASTERAS VARIS
7 - - - -
15:00 Sched   2G4 ILISIAKOS 9
NEA IONIA
10 - - - -
15:00 Sched   2G4 KIFISIA 2
ETHNIKOS PIRAEUS
11 - - - -
15:00 Sched   2G4 KISSAMIKOS 1
AO GLYFADAS
12 - - - -
15:00 Sched   2G4 PAO KROUSSONA 6
ATROMITOS PIRAEUS
3 - - - -
15:00 Sched   R16 VERIA
PANIONIOS
- - - -
15:30 Sched   D1W ST ETIENNE (W) 9
PARIS S. GERMAIN (W)
1 - - - -
15:30 Sched   FG VOJVODINA
POGON SZCZECIN
- - - -
15:30 Sched   2G3 EOLIKOS 3
DOXA N.MANOLADAS
6 - - - -
15:30 Sched   IL EAST BENGAL 6
BENGALURU FC
10 - - - -
16:00 Sched   R16 ETHNIKOS ACHNAS
A.E.L.
- - - -
16:00 Sched   FG ALUMINIJ
RUDAR VELENJE
- - - -
16:00 Sched   FG GYORI ETO FC
DUNAJSKA STREDA
- - - -
16:00 Sched   FG VENDSYSSEL FF
HOBRO
- - - -
16:00 Sched   FG VOLYN LUTSK
PODBESKIDZIE
- - - -
16:00 Sched   2G1 DOXA DRAMAS 4
PANSERRAIKOS
1 - - - -
16:00 Sched   GS GAZIANTEPSPOR 3
SIVASSPOR
2 - - - -
17:00 Sched   FG EUROCOLLEGE
LITEX
- - - -
17:00 Sched   SEG SP. COVILHA 9
SANTA CLARA
22 - - - -
17:15 Sched   R16 PAS GIANNINA
CHANIA
- - - -
18:00 Sched   R16 OTHELLOS ATHIENOU
APOLLON LIMASSOL
- - - -
18:00 Sched   FG LUDOGORETS RAZGRAD
HNK RIJEKA
- - - -
18:00 Sched   2G4 IONIKOS 4
TRIGLIA RAFINAS
5 - - - -
18:15 Sched   GS ADANA DEMIRSPOR 3
RIZESPOR
1 - - - -
18:30 Sched   FG BRONSHOJ
HIK
- - - -
18:55 Sched   R16 HAPOEL RAANANA
HAPOEL BEER SHEVA
- - - -
19:00 Sched   R16 APOEL
OLYMPIAKOS NICOSIA
- - - -
19:00 Sched   FG ERZGEBIRGE AUE
SLAVIA PRAHA
- - - -
19:00 Sched   FG STURM GRAZ
DINAMO TBILISI
- - - -
19:00 Sched   R16 HAPOEL TEL AVIV
HAPOEL KFAR SABA
- - - -
19:15 Sched   SPL AL-FAISALY FC 6
AL-HILAL SAUDI FC
4 - - - -
19:30 Sched   FG ASSYRISKA FF
HAMMARBY
- - - -
19:30 Sched   FG SV BABELSBERG 03
FLOTA SWINOUJSCIE
- - - -
19:30 Sched   R16 OLYMPIAKOS PIRAEUS
TIRNAVOS 2005
- - - -
19:30 Sched   QF RODA
EXCELSIOR
- - - -
20:00 Sched   GS CAMEROON 1
COTE D IVOIRE
2 - - - -
20:00 Sched   GS GUINEA 3
MALI
4 - - - -
20:00 Sched   FG ALGECIRAS
DINAMO KIEV
- - - -
20:00 Sched   GS ESKISEHIRSPOR 2
GALATASARAY
1 - - - -
21:00 Sched   CL UNIVERSITARIO PANDO 10
BOLIVAR
1 - - - -
21:00 Sched   R16 MACCABI HAIFA
HAP.IR.KIRYAT SHMONA
- - - -
21:45 Sched   FCN BRADFORD PARK AVENUE 21
CHORLEY
6 - - - -
21:45 Sched   SFL CAMBRIDGE CITY 16
REDDITCH
6 - - - -
21:45 Sched   SF SHEFFIELD UTD
TOTTENHAM
- - - -
21:45 Sched   3R GATESHEAD
WREXHAM
- - - -
21:45 Sched   QF PARMA
JUVENTUS
- - - -
21:45 Sched   QF GRONINGEN
VITESSE
- - - -
21:45 Sched   3R BOAVISTA 4
GUIMARAES
5 - - - -
21:45 Sched   3R SPORTING CP 1
VITORIA SETUBAL
3 - - - -
21:45 Sched   PR BALA TOWN 3
GAP CONNAH S QUAY FC
10 - - - -
21:45 Sched   PR THE NEW SAINTS 1
CARMARTHEN TOWN
7 - - - -
22:00 Sched   QF ATL. MADRID
BARCELONA
- - - -
22:45 Sched   3R FC PORTO 1
ACADEMICA
3 - - - -
22:45 Sched   3R UNIAO 4
RIO AVE
5 - - - -
23:00 Sched   CL CS URUGUAY 11
AD CARMELITA
5 - - - -
23:00 Sched   CL LIMON FC 12
AS PUMA GENERALENA
9 - - - -
23:00 Sched   CL PEREZ ZELEDON 7
CS CARTAGINES
3 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN Scorers    
(15:30) Post   D1W MONTPELLIER (W) 6
JUVISY (W)
3 - - - -
15:00 Fin   2G2 VATANIAKOS 13
LEFKADIA NAOUSAS
16 0-0 3-0 - -                     
15:00 Fin   2G3 PAO VARDAS 7
AO KIMIS
15 0-0 3-0 - -                     
12:00 Fin   FG DUKLA PRAHA
SLOVAN BRATISLAVA
1-1 1-1 - - SALATA K.(30)
12:00 Fin   FG GKS KATOWICE
RAKOW CZESTOCHOWA
1-0 2-0 - - (90)GONCERZ G.
12:00 Fin   FG KECSKEMETI TE
CEGLEDI VSE
0-1 0-1 - - KOOS G.(30)
12:00 Fin   FG SPARTA PRAHA
VYSOCINA JIHLAVA
2-1 3-1 - - (85)BRABEC J.
(11:00) Canc   FG MONTANA
SEPTEMVRI SIMITLI
- - - -
11:00 Fin   FG PETROLUL PLOIESTI
PODBESKIDZIE
0-1 0-1 - - MALINOWSKI P.(40)
11:00 Fin   FG SLAVIA PRAHA
VLASIM
0-0 2-0 - - (73)BATKA L.
10:15 Fin   A THREE STAR 1
FAR WESTERN FC
9 0-0 3-0 - - (90)SAHUKHALA S.
03:10 Fin   TV RIVER PLATE 1
INDEPENDIENTE
2 1 1-0 4-0 - - (85)PISCULICHI L.
03:00 Fin   CL SPORTING S. M. 8
SAN FRANCISCO FC
5 2-2 2-2 - - RUIZ J.(Pen24)
02:45 Fin   SC SANTA FE
ATL. NACIONAL
1-0 2-0 - - (59)PAEZ L.
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow / Red Cards OWN. Own Goal
1 HF First Half Int Interrupted  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time E/T. Extra Time
2 HF Second Half Abd Abandoned  Stat  Game Status  ET  Extra Time PEN. Penalty
Fin Finished Post Postponed  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
E/T Extra Time Canc Cancelled  LP League Table Position      Information
Back to Top