Friday, May 29 , 2015        FAVORITES Country Matches ▼ Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    01:03:56
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN Scorers    
22:15 Fin   D2 SELFOSS 8 1
GRINDAVIK
9 1-0 1-1 - - TOMISLAV MISURA(65)
22:00 Fin   SF AVELLINO 2
BOLOGNA
1 0-1 0-1 - - SANSONE G.(24)
22:00 Fin   2R LONGFORD TOWN FC
FINN HARPS
1 1-1 1-1 - - (42)RICE S.
22:00 Fin   2R WEXFORD YOUTHS
CORK CITY
0-1 0-2 - - O SULLIVAN M.(86)
21:45 Fin   FINAL BENFICA 4
MARITIMO
7 1 1-0 2-1 - - (80)JOHN O.
21:45 Fin   2R BOHEMIANS
FIRHOUSE CLOVER
1-1 4-1 - - (79)DILLON K.
21:45 Fin   2R BRAY WANDERERS
LIMERICK FC
1-1 3-1 - - (65)LYONS C.
21:45 Fin   2R DROGHEDA UNITED
CABINTEELY
1-1 3-1 - - (90+3)BRENNAN S.
21:45 Fin   2R DUNDALK
SHELBOURNE
2-0 5-0 - - (78)FINN R.
21:45 Fin   2R GALWAY UNITED
NORTH END UNITED
1-0 1-0 - - (4)KEEGAN J.
21:45 Fin   2R ST. PATRICKS ATH.
SHAMROCK ROVERS
2-0 2-1 - - MCCABE G.(84)
21:45 Fin   2R TOLKA ROVERS 1
WATERFORD UNITED
1 1-0 2-1 - - KIELY W.(58)
21:30 Fin   2BPO HOLSTEIN KIEL 1
TSV 1860 MUNICH
3 0-0 0-0 - -
21:30 Fin   D1 KORONA KIELCE 6 1
PIAST GLIWICE
2 1-0 2-1 - - (90+1)JOVANOVIC V.
21:30 Fin   SL BSC YOUNG BOYS 2 3
FC VADUZ
9 2 0-0 2-1 - - (67)STEFFEN R.
21:30 Fin   SL FC AARAU 10
FC THUN
4 4 1-0 3-2 - - KARLEN G.(87)
21:30 Fin   SL FC BASEL 1893 1 2
FC ST. GALLEN
6 4 1-2 4-3 - - (87)AJETI A.
21:30 Fin   SL FC LUZERN 5 3
FC SION
7 1 2-0 3-0 - - (76)LUSTENBERGER C.
21:30 Fin   SL FC ZURICH 3 2
GRASSHOPPER-CLUB
8 2 1 3-3 4-3 - - (73)CHERMITI A.
21:00 Fin   FINAL FK KUKESI
LACI
1-1 1-2 - - ADENIYI S.(61)
21:00 Fin   PBM ALMIRANTE BROWN 9
DEPORTIVO RIESTRA
2 0-0 1-2 - - (90+3)DIAZ R.
21:00 Fin   D2 THROTTUR REYKJAVIK 1
VIKINGUR O.
3 0-0 2-0 - - (84)ODDUR BJORNSSON
21:00 Fin   L1 DINAMO BUCURESTI 7 3 1
FC ASTRA GIURGIU
3 2 0-1 0-2 - - BUDESCU C.(Pen55)
20:30 Fin   EL FAC TEAM FUR WIEN 8
LASK LINZ
3 0-0 0-0 - -
20:30 Fin   EL FC LIEFERING 2
SV MATTERSBURG
1 0-3 0-4 - - PINK M.(70)
20:30 Fin   EL KSV SUPERFUND 4
AUSTRIA LUSTENAU
7 1-0 3-0 - - (62)IMBONGO D.
20:30 Fin   EL SKN ST. POLTEN 5
TSV HARTBERG
10 2-1 5-3 - - (89)SCHIBANY J.
20:30 Fin   EL WACKER INNSBRUCK 6
SV HORN
9 2-0 3-0 - - (83)GRUNDLER A.
20:30 Fin   WST FC KITZBUHEL 5 1
SV AUSTRIA SALZBURG
1 0-0 0-1 - -                     
20:30 Fin   PO UN KAERJENG 97
UNA STRASSEN
0-1 0-3 - - DELGADO G.(87)
20:00 Fin   D1 BENFICA DE LUANDA 2
KABUSCORP SC
3 1-0 1-1 - -                     
20:00 Fin   EST SC-ESV PARNDORF 2
ADMIRA WACKER (AM)
6 2-0 4-1 - -                     
20:00 Fin   WST FC PINZGAU 12
FC KUFSTEIN
6 1-1 4-5 - -                     
20:00 Fin   WST TSV ST. JOHANN 3
SV SEEKIRCHEN
8 2-0 4-0 - -                     
20:00 Fin   D1 NK DINAMO ZAGREB 1
HNK RIJEKA
2 2-0 4-0 - - (73)SOUDANI E.
20:00 Fin   D1 PECSI MFC 11
NYIREGYHAZA
12 0-0 2-1 - - (90)PAULJEVIC B.
20:00 Fin   GS QATAR (U20) 5
FRANCE (U20)
1 0-1 0-2 - - KAABOUNI Y.(65)
20:00 Fin   TIP ODD BALLKLUBB 6 2
AALESUND
12 1 1-0 1-1 - - BJORK C.(78)
20:00 Fin   ASV GEFLE IF 6 1
HACKEN
9 1 0-0 2-0 - - (87)OREMO J.
20:00 Fin   SL BALIKESIRSPOR 18 5
GAZIANTEPSPOR
10 2 1-1 1-1 - - (37)GLUMAC T.
20:00 Fin   SL BESIKTAS 3 1
GENCLERBIRLIGI
9 2 1-0 2-1 - - BULBUL C.(90+1)
20:00 Fin   SL ESKISEHIRSPOR 11 3
AKHISAR BELEDIYE
12 3 1 0-1 1-3 - - (89)SISMANOGLU O.
19:30 Fin   EST RAPID VIENNA (AM) 9 1
AUSTRIA VIENNA (AM)
10 2-1 3-3 - -                     
19:30 Fin   EST SC SOLLENAU 7
SV STEGERSBACH
14 0-0 0-0 - -
19:30 Fin   EST SR DONAUFELD 15
SKN ST. POLTEN (AM)
11 0-1 2-2 - -                     
19:30 Fin   EST SV MATTERSBURG (AM) 13 2
FIRST VIENNA FC 1894
3 0-0 1-1 - -                     
19:30 Fin   EST SV SCHWECHAT 5
WIENER SPORTKLUB
12 0-0 1-2 - -                     
19:30 Fin   CTR AUSTRIA KLAGENFURT 1
USC WALLERN
12 1-0 1-0 - -                     
19:30 Fin   CTR FC BW LINZ 3
SV LAFNITZ
5 1-0 2-0 - -                     
19:30 Fin   CTR FC SUPERF. PASCHING 9
ATSV WOLFSBERG
16 1 1-1 1-1 - - UNKNOWN(6)
19:30 Fin   CTR SC WEIZ 4
SAK KLAGENFURT
14 2-0 3-0 - -                     
19:30 Fin   CTR SK VORWARTS STEYR 2
SC KALSDORF
8 1 0-0 1-0 - -                     
19:30 Fin   CTR UNION GURTEN 11 1
SV ALLERHEILIGEN
6 1-1 1-4 - -                     
19:30 Fin   CTR UNION VB VOCKLAMARKT 15
STURM GRAZ (AM)
7 1 1-1 1-2 - -                     
19:30 Fin   CTR WOLFSBERGER AC (AM) 10
UNION ST. FLORIAN
13 3-1 5-1 - -                     
19:30 Fin   2DE HVIDOVRE 3
B93 COPENHAGEN
8 1-0 2-0 - -                     
19:30 Fin   2DW MARIENLYST 2
VARDE IF
14 0-1 2-2 - -                     
19:30 Fin   SF PESCARA 3
VICENZA
4 1 0-0 1-0 - - (Pen86)MEMUSHAJ L.
19:00 Fin   L1 CS CONSTANTINE 5
JS KABYLIE
12 2-1 3-1 - - (90)BOULEMDAIS H.
19:00 Fin   L1 EL EULMA 14
ASM ORAN
8 1-0 3-0 - - (65)CHENIHI I.
19:00 Fin   L1 HUSSEIN DEY 9
JS SAOURA
13 0-0 1-0 - - (60)KHELLAFA O.
19:00 Fin   L1 MC ORAN 3
ES SETIF
1 2-1 2-1 - - DELHOUM M.(Pen31)
19:00 Fin   L1 RC ARBA 10
MC ALGER
11 0-0 2-1 - - KHITER Y.(90)
19:00 Fin   L1 USM ALGER 7
ASO CHLEF
15 3-0 3-1 - - HADDOUCHE Z.(68)
19:00 Fin   L1 USM BEL ABBES 16
MO BEJAIA
2 1-1 1-3 - - ABDAT F.(Own76)
19:00 Fin   L1 USM EL HARRACH 4
CR BELOUIZDAD
6 2-0 2-1 - - TOUMI A.(90+4)
19:00 Fin   D1 PODBESKIDZIE 5 2
CRACOVIA KRAKOW
1 2 0-0 0-3 - - DIALIBA B.(90+2)
19:00 Fin   PR ZARYA LUGANSK 4 3 1
VORSKLA POLTAVA
5 4 1 1-0 1-1 - - SHYNDER A.(67)
18:45 Fin   FRI NORWAY (W)
FINLAND (W)
1-0 2-0 - - (70)MYKJALAND L.
18:30 Fin   D1 HJK HELSINKI 1 3
KUPS
7 4 1-1 1-1 - - (15)SAVAGE D.
18:30 Fin   D1 ROPS 4 2
VPS
12 3 1 0-0 1-0 - - (90+2)ROIHA S.
18:30 Fin   STH ILVES-KISSAT 8
GNISTAN
2 0-1 2-3 - - (90+3)RASVA J.
18:30 Fin   L1 FC BOTOSANI 8 3 1
VIITORUL CONSTANTA
11 4 2-2 4-4 - - (90+3)HADNAGY A.
18:00 Fin   BFG SOZOPOL 5
DOBRUDZHA
6 0-0 0-0 - -
18:00 Fin   D1 RNK SPLIT 7 1
HNK HAJDUK SPLIT
3 1-0 1-1 - - MALOCA M.(49)
18:00 Fin   GS USA (U20) 2
NETHERLANDS (U20)
3 2-1 3-1 - - (46)PACKWOOD W.
18:00 Fin   D1 SKONTO RIGA 1
FK JELGAVA
5 0-0 1-0 - - (53)KARASAUSKS A.
18:00 Fin   3S1 BUCOVINA POJORATA 1
STIINTA MIROSLAVA
2 1-1 2-1 - -                     
18:00 Fin   3S1 CEAHLAUL P. NEAMT II 12
BUCOVINA RADAUTI
8 1-1 1-2 - -                     
18:00 Fin   3S1 CSIKSZEREDA M. CIUC 7
FC ZAGON
11 1-0 4-0 - -                     
(18:00) Canc   3S1 KOSAROM PASCANI 9
FC PAPAUTI
13 - - - -
18:00 Fin   3S1 PETROTUB ROMAN 6
SPORTING LIESTI
10 3-1 4-1 - -                     
18:00 Fin   3S1 SEPSI OSK SF. GHEOR. 3
CETATEA TARGU NEAMT
5 0-0 3-0 - -                     
18:00 Fin   3S2 CS TUNARI 4
JUVENTUS BUCURESTI
2 1-2 1-2 - -                     
18:00 Fin   3S2 DELTA TULCEA 3
METALOSPORT GALATI
10 0-0 0-1 - -                     
18:00 Fin   3S2 DINAMO BUCURESTI II 5
CALLATIS MANGALIA
11 3-0 5-0 - -                     
18:00 Fin   3S2 INAINTE MODELU 9
DUNAREA CALARASI
1 0-0 0-1 - -                     
18:00 Fin   3S2 OTELUL GALATI II 14
GLORIA POP. LEORDENI
8 0-0 0-3 - -                     
18:00 Fin   3S2 VIITORUL DOMNESTI 13
METALOGLOBUS
6 0-0 2-0 - -                     
18:00 Fin   3S2 VOINTA SNAGOV 12
VIITORUL AXINTELE
7 0-0 3-0 - -                     
18:00 Fin   3S3 CHINDIA TARGOVISTE 1
CS PODARI
11 3-1 4-1 - -                     
18:00 Fin   3S3 CN DINICU GOLESCU 12
URBAN TITU
9 2-0 3-2 - -                     
18:00 Fin   3S3 CONCORDIA II 3
FCM TARGOVISTE
10 2-0 3-1 - -                     
18:00 Fin   3S3 CS SPORTING ROSIORI 5
CS VISINA NOUA
13 1-0 3-0 - -                     
18:00 Fin   3S3 CS STEFANESTI 4
ATLETIC BRADU
7 1-0 2-0 - -                     
18:00 Fin   3S3 FC ASTRA II GIURGIU 14
SCM ARGESUL PITESTI
6 0-0 1-0 - -                     
18:00 Fin   3S3 INTER CLINCENI 8
FC AFUMATI
2 0-0 2-0 - -                     
18:00 Fin   3S4 ACSO FILIASI 7
PANDURII TG JIU II
6 1-2 1-3 - -                     
18:00 Fin   3S4 MILLENIUM GIARMATA 5
VIITORUL CRAIOVA
12 0-1 0-3 - -                     
18:00 Fin   3S4 MINERUL MOTRU 2008 10
NUOVA MAMA MIA
2 0-0 0-3 - -                     
18:00 Fin   3S4 NATIONAL SEBIS 3
VULTURII 2009 LUGOJ
4 2-3 2-4 - -                     
18:00 Fin   3S4 STIINTA TURCENI 11
CS INEU
8 1-0 1-1 - -                     
18:00 Fin   3S4 UTA BATRANA DOAMNA 1
FC HUNEDOARA
9 1 4-0 6-0 - -                     
18:00 Fin   3S5 ACS INDUSTRIA GALDA 9
CS OSORHEI
6 2-0 2-1 - -                     
18:00 Fin   3S5 ARIESUL 1907 TURDA 5
CS IERNUT
12 3-0 4-1 - -                     
18:00 Fin   3S5 CSC SANMARTIN 7
SANATATEA CLUJ
13 0-0 3-0 - -                     
18:00 Fin   3S5 GLORIA BISTRITA II 11
AVANTUL REGHIN
10 0-0 3-1 - -                     
18:00 Fin   3S5 SIGHETU MARMATIEI 4
METALURGISTUL CUGIR
2 1-1 2-3 - -                     
18:00 Fin   3S5 UNIREA DEJ 14
FC ZALAU
3 0-3 2-4 - -                     
18:00 Fin   3S5 UNIREA JUCU 8
FCM BAIA MARE
1 1-1 2-1 - -                     
17:30 Fin   PO TAGANROG 9
TORPEDO ARMAVIR
2 1-2 1-2 - - SKLYADNEV V.(Own30)
17:30 Fin   D1 DINAMO KIEV 2 7
HIRNYK KRIVOY ROG
10 0-1 2-3 - - RYABOV V.(84)
17:30 Fin   D1 FC TERNOPIL 6
FC OLEKSANDRIYA
1 0-1 0-1 - - CHERUPENKO E.(Pen19)
17:00 Fin   PRG2 AL-FOTUWA 6
AL-MUHAFAZA
2 0-0 1-1 - -                     
17:00 Fin   PRG2 HUTTEEN SC 8
AL-NIDAL
7 0-0 0-1 - -                     
17:00 Fin   PRG2 NAWAIR SC 3
BANIYAS REFINERY SC
4 1-0 2-1 - -                     
17:00 Fin   SL ERCIYESSPOR 17 3
KARDEMIR KARABUKSPOR
16 1 1-2 4-3 - - (82)EDINHO
17:00 Fin   PR VOLYN LUTSK 7 3
METALURG DONETSK
8 4 1-1 1-1 - - (43)BICFALVI E.
16:00 Fin   ER SPAIN (U19) 2
GEORGIA (U19)
3 2-1 4-1 - - (90+3)PEDRAZA A.
16:00 Fin   PR KAIRAT ALMATY 5
TARAZ
7 0-0 2-0 - - (86)GOHOU G.
15:30 Fin   P/R IRONI NESHER
HAP. NAZARETH-ILLIT
0-0 1-0 - - (60)SHOLKOVSKY T.
15:30 Fin   PR FC KAYSAR 9
SHAKHTER KARAGANDY
12 1-0 2-0 - - (59)JUNUZOVIC E.
15:30 Fin   PR ZHETYSU 11
OKZHETPES
6 0-1 0-1 - - ROTKOVIC L.(30)
15:30 Fin   D2E DINAMO BARNAUL 5
TOM TOMSK 2
8 2-1 3-2 - - SAZONOV A.(76)
15:30 Fin   GS LAOS 6
THAILAND
2 0-3 0-6 - - POMBUBPHA C.(74)
15:00 Fin   PR ORDABASY 4
AKTOBE
1 0-0 0-1 - - ZHALMUKAN D.(49)
15:00 Fin   PR TOBOL KOSTANAY 8
IRTYSH PAVLODAR
10 1 1-0 1-0 - - (Pen29)KALU U.
14:45 Fin   CSL SHANGHAI EAST ASIA 3
SHANDONG LUNENG
1 1-2 3-4 - - (90+4)CONCA D.
14:00 Fin   PR FC ASTANA 2
FC ATYRAU
3 0-0 0-0 - -
13:30 Fin   VIC OAKLEIGH CANNONS 8
GREEN GULLY
11 1-0 1-0 - - (32)BOSNJAK D.
13:30 Fin   VIC PASCOE VALE 6
PORT MELBOURNE
7 1 1-0 1-0 - - (23)NAKIC J.
13:30 Fin   VIC SOUTH MELBOURNE 1
NORTH GEELONG
14 1-0 7-1 - - (90+1)JAWADI I.
13:15 Fin   VIC BENTLEIGH GREENS 2
DANDENONG THUNDER
13 1 2-1 3-1 - - (57)LUCAS C.
13:00 Fin   SA MODBURY JETS 9
ADELAIDE BLUE EAGLES
2 1-1 2-1 - - (86)MITHCHELL S.
13:00 Fin   ER PORTUGAL (U19) 1
TURKEY (U19)
4 3-1 6-1 - - (82)SILVA F.
13:00 Fin   FG ADELAIDE UNITED FC
VILLARREAL
1-0 2-3 - - MORENO G.(90+3)
(12:45) Post   A APF 1
LUMBINI FC
9 - - - -
12:00 Fin   QSL OLYMPIC FC 3
MORETON BAY UNITED
1 2-1 4-2 - - (77)SMITTS T.
12:00 Fin   QSL REDLANDS UNITED 9
BRISBANE STRIKERS
2 1-0 2-1 - - MACUACE J.(Pen86)
11:00 Fin   GS BRUNEI 5
VIETNAM
1 0-1 0-6 - - PHAM M-H.(89)
(04:30) Canc   FG HOUSTON DYNAMO
MANCHESTER CITY
- - - -
04:30 Fin   FINAL SANTOS LAGUNA
CLUB QUERETARO
2 3-0 5-0 - - (80)GONZALEZ D.
03:00 Fin   SF MILLONARIOS
DEPORTIVO CALI
1 1-1 3-2 - - (88)CANDELO M.
03:00 Fin   QF RACING CLUB (ARG) 2 1
CLUB GUARANI (PAR)
3 0-0 0-0 - -
00:00 Fin   FRI MEXICO (W)
COSTA RICA (W)
3-0 3-0 - - (Pen44)CORRAL C.
00:00 Fin   AP LIBERTAD 3
CLUB SP. SAN LORENZO
12 1-0 3-0 - - (89)BAREIRO A.
00:00 Fin   AP SOL DE AMERICA 6
CLUB NACIONAL
8 0-2 2-3 - - ACOSTA M.(70)
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow / Red Cards OWN. Own Goal
1 HF First Half Int Interrupted  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time E/T. Extra Time
2 HF Second Half Abd Abandoned  Stat  Game Status  ET  Extra Time PEN. Penalty
Fin Finished Post Postponed  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
E/T Extra Time Canc Cancelled  LP League Table Position      Information
Back to Top