Saturday, May 27 , 2017       FAVORITES Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    14:51:22
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN TV i Scorers  
13:00 2 HF 90' J1
SAGAN TOSU
11
CONSADOLE SAPPORO
15 1-0 1-0 - -
(38)KAMADA DAICHI
13:00 2 HF 90' J2
V-VAREN NAGASAKI
8
TOKYO VERDY
5 1-0 1-0 - -
(29)KIMURA YU
13:00 2 HF 90' TS
TRONDHEIMS-ORN (W)
8
GRAND BODO (W)
9 0-1 3-1 - -
(65)FREMO TINA
13:00 2 HF 90' KL
FC SEOUL
7
ULSAN HYUNDAI FC
5 0-0 0-0 - -
13:00 2 HF 90' KLC
FC ANYANG
4
GYEONGNAM FC
1 1-2 1-2 - -
MARCAO ALVES(43)
13:30 2 HF 90' RR
SONDERJYSKE (W)
6
NAESBY (W)
3 0-3 0-3 - -
OERSKOV KAMILLA(34)
14:00 H/T   CL1
ZHEJIANG YITENG
4
DALIAN TRANSCENDENCE
11 0-3 0-3 - -
PARAIBA JAILTON(41)
14:00 H/T   CR
KOLDINGQ (W)
3
FORTUNA HJORRING (W)
1 0-0 0-0 - -
14:00 1 HF 45' RR
ODENSE (W)
2
SUNDBY BK (W)
4 - 0-0 - -
14:00 H/T   PR
RATCHABURI
9
THAI HONDA FC
15 3-0 3-0 - -
(28)SOMBATYOTHA NATTAWUT
14:00 H/T   GS
JAPAN (U20)
3 1
ITALY (U20)
2 1-2 1-2 - -
(22)DOAN RITSU
14:00 H/T   GS
URUGUAY (U20)
1
SOUTH AFRICA (U20)
4 0-0 0-0 - -
14:35 1 HF 45' CSL
HEBEI CHINA FORTUNE
3
CHANGCHUN YATAI
13 - 1-0 - -
(10)LAVEZZI EZEQUIEL
14:35 1 HF 45' CSL
SHANGHAI SIPG FC
2
BEIJING GUOAN
6 - 0-0 - -
14:35 1 HF 45' CSL
TIANJIN QUANJIAN
7
TIANJIN TEDA
12 - 0-0 - -
14:35 1 HF 45' CL1
NEI MONGOL ZHONGYOU
13
WUHAN ZALL
7 - 0-1 - -
                    
14:35 1 HF 45' CL1
SHENZHEN FC
3
XINJIANG TIANSHAN
9 - 0-0 - -
15:00 Sched   VEI
HIFK
10
FC INTER
8 - - - -
15:00 Sched   VEI
LAHTI
6
HJK HELSINKI
1 - - - -
15:00 Sched   VEI
PS KEMI
11
VPS
3 - - - -
15:00 Sched   D1
BANDARI
7
HOMEBOYZ
8 - - - -
15:00 Sched   D1
CHEMELIL SUGAR
12
ULINZI STARS
2 - - - -
15:00 Sched   D1
NZOIA SUGAR
9
SOFAPAKA
6 - - - -
15:00 Sched   D1
THIKA UNITED
16
MUHORONI YOUTH
15 - - - -
15:00 Sched   PR
BURIRAM UNITED
2
BANGKOK UNITED
5 - - - -
15:00 Sched   PR
POLICE TERO
10
CHONBURI FC
6 - - - -
15:15 Sched   CR
BSF (W)
6
SKOVBAKKEN (W)
4 - - - -
16:00 Sched   PR
PYUNIK YEREVAN
4
ARARAT YEREVAN
6 - - - -
16:00 Sched   D1
NAFTAN
16
FC MINSK
13 - - - -
16:00 Sched   D1
AB COPENHAGEN
12
SKIVE
5 - - - -
16:00 Sched   D1
FC FREDERICIA
10
VEJLE
8 - - - -
16:00 Sched   D1
FC HELSINGOR
3
NAESTVED
11 - - - -
16:00 Sched   D1
HB KOGE
6
ROSKILDE
4 - - - -
16:00 Sched   D1
HOBRO
1
VENDSYSSEL FF
2 - - - -
16:00 Sched   D1
NYKOBING FC
7
FREMAD AMAGER
9 - - - -
16:00 Sched   FINAL
FC INFONET
TAMMEKA TARTU
- - - -
16:00 Sched   PR
AKTOBE
12
IRTYSH PAVLODAR
5 - - - -
16:00 Sched   PR
TARAZ
10
TOBOL KOSTANAY
4 - - - -
16:00 Sched   VIR
FK JELGAVA
4
FK VENTSPILS
5 - - - -
16:00 Sched   D1
START
3
JERV
15 - - - -
16:00 Sched   TS
AVALDSNES (W)
1
ARNA-BJORNAR (W)
4 - - - -
16:00 Sched   TS
KOLBOTN (W)
10
KLEPP (W)
5 - - - -
16:00 Sched   TS
SANDVIKEN (W)
11
LILLESTROM (W)
3 - - - -
16:00 Sched   PSL
AJAX CAPE TOWN
8
BAROKA FC
16 - - - -
16:00 Sched   PSL
FREE STATE STARS
14
CHIPPA UNITED
13 - - - -
16:00 Sched   PSL
GOLDEN ARROWS
9
ORLANDO PIRATES
11 - - - -
16:00 Sched   PSL
HIGHLANDS PARK FC
15
MAMELODI SUNDOWNS
2 - - - -
16:00 Sched   PSL
KAIZER CHIEFS
5
BIDVEST WITS
1 - - - -
16:00 Sched   PSL
MARITZBURG UTD
7
BLOEM CELTIC
12 - - - -
16:00 Sched   PSL
POLOKWANE CITY
6
CAPE TOWN CITY
3 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN TV i Scorers  
23:00 FTR   CGB
SAO BENTO
4
MACAE
6 - - - - Full Time Result Only
22:30 FTR   FINAL
CLUB DESTROYERS
AURORA
- - - -
Full Time Result Only
22:00 FTR   CGA
MOTO CLUB
10
CONFIANCA-SE
2 - - - - Full Time Result Only
22:00 FTR   CGB
BRAGANTINO
9
YPIRANGA-PE
2 - - - - Full Time Result Only
22:00 FTR   SD
CAACUPE FBC
16
3 DE FEBRERO
1 - - - - Full Time Result Only
21:30 FTR   CGB
TOMBENSE
8
MOGI MIRIM
10 - - - - Full Time Result Only
20:30 FTR   2.CFL
BERANE
7
CETINJE
6 - - - - Full Time Result Only
20:30 FTR   2.CFL
FK OTRANT OLYMPIC
3
FK CELIK NIKSIC
9 - - - - Full Time Result Only
20:30 FTR   2.CFL
JEZERO
5
IGALO
8 - - - - Full Time Result Only
20:30 FTR   2.CFL
KOM
2
BRATSTVO CIJEVNA
11 - - - - Full Time Result Only
20:30 FTR   2.CFL
MORNAR
4
RADNICKI BERANE
10 - - - - Full Time Result Only
(20:00) Canc   SF
VEREYA STARA ZAGORA
BOTEV PLOVDIV
- - - -
(20:00) Canc   D1
SPARTAK MYJAVA
12
FK SENICA
9 - - - -
19:05 FTR   PBM
ATLETICO FENIX
14
DEPORTIVO MORON
1 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   WST
FC PINZGAU
12
FC DORNBIRN 1913
9 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   WST
SAK 1914
16
VFB HOHENEMS
10 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   WST
SV AUSTRIA SALZBURG
15
WORGL
13 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   WST
USC EUGENDORF
14
WACKER INNSBRUCK(AM)
6 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
BANSKO
15
LOKOMOTIV SOFIA
7 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
LEVSKI KARLOVO
16
POMORIE
5 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
LUDOGORETS II
8
SPARTAK PLEVEN
14 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
NESEBAR
9
ETAR VELIKO TARNOVO
1 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
OBORISHTE
12
SEPTEMVRI SOFIA
2 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
SOZOPOL
4
BOTEV GALABOVO
11 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
TSARSKO SELO
6
BOTEV VRATSA
10 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2PFL
VITOSHA BISTRITSA
3
CSKA-SOFIA II
13 - - - -
Full Time Result Only
17:30 FTR   2.MFL
AKADEMIJA PANDEV
1
FK SKOPJE
2 - - - - Full Time Result Only
17:30 FTR   2.MFL
FK TIKVES
9
FK HORIZONT TURNOVO
4 - - - - Full Time Result Only
17:30 FTR   2.MFL
METALURG SKOPJE
7
TETEKS
8 - - - - Full Time Result Only
17:30 FTR   2.MFL
VARDAR NEGOTINO
10
GORNO LISICE
5 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   CTR
ATSV STADL-PAURA
4
STURM GRAZ (AM)
12 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   WST
USK ANIF
1
FC HARD
11 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   KGA
PK KESKI-UUSIMAA
7
KULTSU
10 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   KGB
MUSA
8
PEIMARI UTD
4 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   KGB
TPV
1
FC JAZZ
12 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   KGC
GBK
9
OTP
11 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   KGC
JBK
2
TP-47 TORNIO
4 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   2G1
GRORUD
4
FOLLO
9 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   SD
SPORTIVO ITENO
3
DEPORTIVO SANTANI
2 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   D1N
SOLLENTUNA FK
3
SANDVIKENS IF
12 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   D1S
QVIDING FIF
12
IK ODDEVOLD
10 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   D1S
UTSIKTENS BK
5
FK KARLSKRONA
7 - - - - Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
AVANHARD KRAMATORSK
7
ILLICHIVETS MARIUPOL
1 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
BUKOVINA CHERNIVTSI
15
HELIOS
5 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
DESNA CHERNIHIV
2
OBOLON-BROVAR KYIV
10 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
FC TERNOPIL
18
NAFTOVYK-UKRNAFTA
6 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
HIRNYK-SPORT
11
ARSENAL KYIV
9 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
INGULETS PETROVE
13
SUMY
16 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
KOLOS KOVALIVKA
4
MFK MYKOLAIV
14 - - - -
Full Time Result Only
17:00 FTR   1L
SKALA STRYI
17
FC POLTAVA
12 - - - -
Full Time Result Only
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow/Red Cards  LP League Table Position
1 HF First Half Int Interrupted FTR Full Time Result only  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time  TV Listings
2 HF Second Half Abd Abandoned PEN. Penalty  Stat  Game Status  ET  Extra Time  Information
Fin Finished Post Postponed OWN. Own Goal  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
Canc Cancelled E/T Extra Time    
Back to Top