Information

NORTH MACEDONIA PRVA MFL RESULTS - 2019/2020

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
10-08-2019
18:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKENDIJA
0 - 0
1 - 0
-
-
18:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK SILEKS
1 - 0
1 - 0
-
-
18:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
BOREC VELES
0 - 0
2 - 0
-
-
18:30
Fin
1.MFL
FK STRUGA
FK RABOTNICKI
1 - 1
2 - 1
-
-
11-08-2019
18:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK MAKEDONIJA G. P.
0 - 1
0 - 2
-
-
Round 2
17-08-2019
18:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKUPI 1927
1 - 0
2 - 0
-
-
18-08-2019
18:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
1
FK STRUGA
1 - 0
2 - 1
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
SHKENDIJA
0 - 0
1 - 0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
AKADEMIJA PANDEV
0 - 0
0 - 0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
BOREC VELES
1
VARDAR SKOPJE
0 - 0
0 - 0
-
-
Round 3
24-08-2019
18:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
25-08-2019
18:00
Sch
1.MFL
FK STRUGA
FK SILEKS
-
-
-
-
18:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RENOVA
-
-
-
-
18:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
18:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
BOREC VELES
-
-
-
-
Round 4
31-08-2019
17:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK STRUGA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
BOREC VELES
SHKENDIJA
-
-
-
-
Round 5
14-09-2019
16:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
BOREC VELES
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK SILEKS
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK STRUGA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RENOVA
-
-
-
-
Round 6
18-09-2019
16:30
Sch
1.MFL
FK STRUGA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
SHKENDIJA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
BOREC VELES
-
-
-
-
Round 7
22-09-2019
16:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKUPI 1927
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RENOVA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
BOREC VELES
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK SILEKS
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK STRUGA
-
-
-
-
Round 8
29-09-2019
16:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
BOREC VELES
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
FK STRUGA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
SHKENDIJA
-
-
-
-
Round 9
06-10-2019
16:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKUPI 1927
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
BOREC VELES
FK STRUGA
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK RENOVA
-
-
-
-
16:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK SILEKS
-
-
-
-
Round 10
19-10-2019
15:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK STRUGA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK RENOVA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
BOREC VELES
SHKUPI 1927
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
Round 11
23-10-2019
15:30
Sch
1.MFL
FK STRUGA
FK RENOVA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
BOREC VELES
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK SILEKS
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
Round 12
27-10-2019
14:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK STRUGA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
BOREC VELES
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
Round 13
03-11-2019
14:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RENOVA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
BOREC VELES
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK STRUGA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK SILEKS
-
-
-
-
Round 14
10-11-2019
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK STRUGA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
BOREC VELES
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
SHKUPI 1927
-
-
-
-
Round 15
21-11-2019
14:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK RENOVA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
BOREC VELES
FK SILEKS
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK STRUGA
-
-
-
-
Round 16
24-11-2019
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK STRUGA
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
BOREC VELES
-
-
-
-
Round 17
01-12-2019
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK SILEKS
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK STRUGA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
BOREC VELES
FK RENOVA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
Round 18
08-12-2019
14:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK STRUGA
BOREC VELES
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-

RESULTS OF NORTH MACEDONIA 2019/2020 PRVA MFL