Information

CAMEROON DIVISION 1 RESULTS - 2019/2020

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
18-10-2019
20:30
Fin
D1
COLOMBE
BAMBOUTOS
1 - 3
2 - 5
-
-
20-10-2019
15:00
Sch
D1
APEJES
PANTHERE
-
-
-
-
16:00
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
STADE RENARD
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
EDING SPORT FC
-
-
-
-
16:30
Post
D1
AS FORTUNA
LES ASTRES
-
-
-
-
17:00
Sch
D1
FOVU CLUB
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
17:00
Sch
D1
UNION DOUALA
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
17:00
Sch
D1
CANON YAOUNDE
AVION NKAM
-
-
-
-
17:00
Sch
D1
COTONSPORT
FEUTCHEU
-
-
-
-
Round 2
23-10-2019
16:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
UMS DE LOUM
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COTONSPORT
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
LES ASTRES
PANTHERE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
FOVU CLUB
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
UNION DOUALA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
STADE RENARD
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
AS FORTUNA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AVION NKAM
COLOMBE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FEUTCHEU
APEJES
-
-
-
-
Round 3
27-10-2019
15:30
Sch
D1
COLOMBE
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
EDING SPORT FC
-
-
-
-
Round 4
03-11-2019
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
COLOMBE
-
-
-
-
Round 5
06-11-2019
15:30
Sch
D1
APEJES
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
AVION NKAM
-
-
-
-
Round 6
10-11-2019
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
Round 7
17-11-2019
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
PANTHERE
-
-
-
-
Round 8
20-11-2019
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
LES ASTRES
-
-
-
-
Round 9
24-11-2019
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
Round 10
01-12-2019
15:30
Sch
D1
APEJES
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
UMS DE LOUM
-
-
-
-
Round 11
04-12-2019
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
UNION DOUALA
-
-
-
-
Round 12
08-12-2019
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
UMS DE LOUM
-
-
-
-
Round 13
15-12-2019
15:30
Sch
D1
PANTHERE
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
STADE RENARD
-
-
-
-
Round 14
18-12-2019
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
AS FORTUNA
-
-
-
-
Round 15
22-12-2019
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
Round 16
05-01-2020
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
STADE RENARD
-
-
-
-
Round 17
12-01-2020
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
FEUTCHEU
-
-
-
-
Round 18
19-01-2020
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
Round 19
22-01-2020
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
Round 20
02-02-2020
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
PANTHERE
-
-
-
-
Round 21
09-02-2020
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
STADE RENARD
-
-
-
-
Round 22
12-02-2020
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
COTONSPORT
-
-
-
-
Round 23
16-02-2020
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
Round 24
23-02-2020
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
AVION NKAM
-
-
-
-
Round 25
08-03-2020
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
COLOMBE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
Round 26
11-03-2020
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
BAMBOUTOS
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
UMS DE LOUM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
PANTHERE
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
LES ASTRES
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
Round 27
15-03-2020
15:30
Sch
D1
STADE RENARD
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AS FORTUNA
FOVU CLUB
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COTONSPORT
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
UNION DOUALA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
PANTHERE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
FEUTCHEU
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
AVION NKAM
APEJES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
COLOMBE
-
-
-
-
Round 28
22-03-2020
15:30
Sch
D1
PANTHERE
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FOVU CLUB
AVION NKAM
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
COTONSPORT
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
UNION DOUALA
LES ASTRES
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
APEJES
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
EDING SPORT FC
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
AS FORTUNA
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
COLOMBE
STADE RENARD
-
-
-
-
15:30
Sch
D1
FEUTCHEU
UMS DE LOUM
-
-
-
-
Round 29
29-03-2020
16:30
Sch
D1
APEJES
STADE RENARD
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AS FORTUNA
COLOMBE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
UNION DOUALA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
PANTHERE
FOVU CLUB
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
BAMBOUTOS
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AVION NKAM
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
COTONSPORT
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
LES ASTRES
FEUTCHEU
-
-
-
-
Round 30
01-04-2020
16:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
FEUTCHEU
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
FOVU CLUB
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UNION DOUALA
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COLOMBE
PANTHERE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
EDING SPORT FC
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AVION NKAM
LES ASTRES
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
STADE RENARD
BAMBOUTOS
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COTONSPORT
AS FORTUNA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
APEJES
-
-
-
-
Round 31
05-04-2020
16:30
Sch
D1
AS FORTUNA
APEJES
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
LES ASTRES
COLOMBE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FOVU CLUB
UNION DOUALA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
STADE RENARD
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FEUTCHEU
PANTHERE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COTONSPORT
UMS DE LOUM
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
AVION NKAM
-
-
-
-
Round 32
12-04-2020
16:30
Sch
D1
APEJES
LES ASTRES
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
EDING SPORT FC
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FOVU CLUB
STADE RENARD
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
AS FORTUNA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FEUTCHEU
BAMBOUTOS
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UNION DOUALA
COLOMBE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AVION NKAM
COTONSPORT
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
PANTHERE
UMS DE LOUM
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
Round 33
19-04-2020
16:30
Sch
D1
UNION DOUALA
AS FORTUNA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
DRAGON DE YAOUNDE
YOUNG SPORTS ACADEMY
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
STADE RENARD
FEUTCHEU
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
LES ASTRES
FOVU CLUB
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COLOMBE
EDING SPORT FC
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
UMS DE LOUM
APEJES
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AVION NKAM
BAMBOUTOS
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
PANTHERE
CANON YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
COTONSPORT
TONNERRE KALARA
-
-
-
-
Round 34
26-04-2020
16:30
Sch
D1
EDING SPORT FC
AVION NKAM
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
LES ASTRES
STADE RENARD
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
BAMBOUTOS
DRAGON DE YAOUNDE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
TONNERRE KALARA
UMS DE LOUM
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
APEJES
COTONSPORT
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
AS FORTUNA
PANTHERE
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
YOUNG SPORTS ACADEMY
FOVU CLUB
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
FEUTCHEU
UNION DOUALA
-
-
-
-
16:30
Sch
D1
CANON YAOUNDE
COLOMBE
-
-
-
-

RESULTS OF CAMEROON 2019/2020 DIVISION 1