Information

EUROPE (UEFA) UEFA EUROPA LEAGUE FIRST QUALIFYING ROUND RESULTS - 2019/2020

 
HT
FT
ET
PN
FIRST LEG
09-07-2019
18:55
Fin
1QR
ST JOSEPH S FC
3
RANGERS
2
0 - 0
0 - 4
-
-
19:00
Fin
1QR
GZIRA UNITED
HNK HAJDUK SPLIT
2
0 - 1
0 - 2
-
-
20:30
Fin
1QR
CSKA-SOFIA
OFK TITOGRAD PODGORICA
3
1 - 0
4 - 0
-
-
10-07-2019
18:55
Fin
1QR
AS JEUNESSE ESCH
TOBOL KOSTANAY
4
0 - 0
0 - 0
-
-
11-07-2019
16:30
Fin
1QR
PYUNIK YEREVAN
SHKUPI 1927
2
1 - 2
3 - 3
-
-
17:00
Fin
1QR
ORDABASY
2
TORPEDO KUTAISI
2
0 - 0
1 - 0
-
-
17:45
Fin
1QR
FK VENTSPILS
TEUTA DURRES
2
1 - 0
3 - 0
-
-
18:00
Fin
1QR
ALASHKERT
2
FK MAKEDONIJA G. P.
2
1 - 0
3 - 1
-
-
18:30
Fin
1QR
LACI
2
HAPOEL BEER SHEVA
3
1 - 0
1 - 1
-
-
18:30
Fin
1QR
A. E. KITION LARNACA
2
PETROCUB
7
1 - 0
1 - 0
-
-
18:30
Fin
1QR
TRANS NARVA
2
BUDUCNOST PODGORICA
1
0 - 1
0 - 2
-
-
19:00
Fin
1QR
KUPS
2
FC VITEBSK
2
0 - 0
2 - 0
-
-
19:00
Fin
1QR
SABAIL
2
CS UNIVERSITATEA CRAIOVA
1
1 - 1
2 - 3
-
-
19:00
Fin
1QR
FLORA TALLINN
RADNICKI NIS
1
0 - 0
2 - 0
-
-
19:30
Fin
1QR
MFK RUZOMBEROK
2
LEVSKI SOFIA
5
0 - 1
0 - 2
-
-
19:30
Fin
1QR
BALZAN FC
3
NK DOMZALE
2
2 - 1
3 - 4
-
-
19:30
Fin
1QR
FK RITERIAI
1
KI KLAKSVIK
1
0 - 0
1 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
BRONDBY
INTER TURKU
1 - 1
4 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
SPERANTA NISPORENI
1
NEFTCHI BAKU
0 - 2
0 - 3
-
-
20:00
Fin
1QR
MOLDE
KR REYKJAVIK
4 - 0
7 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
AKADEMIJA PANDEV
2
ZRINJSKI
0 - 2
0 - 3
-
-
20:00
Fin
1QR
FK LIEPAJA
3
DINAMO MINSK
2
1 - 0
1 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
DINAMO TBILISI
2
UE ENGORDANY
5
2 - 0
6 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
MALMO FF
BALLYMENA UNITED
2
3 - 0
7 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
CRUSADERS FC
5
B36 TORSHAVN
4
1 - 0
2 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
MACCABI HAIFA
NS MURA
1
0 - 0
2 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
DEBRECENI VSC
FK KUKESI
6
0 - 0
3 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
SHAKHTER SOLIGORSK
HIBERNIANS FC
3
0 - 0
1 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
FK ZALGIRIS KAUNAS
3
APOLLON LIMASSOL
3
0 - 1
0 - 2
-
-
20:00
Fin
1QR
RADNIK BIJELJINA
2
SPARTAK TRNAVA
3
1 - 0
2 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
BRANN
1
SHAMROCK ROVERS
2
2 - 1
2 - 2
-
-
20:30
Fin
1QR
FOLA ESCH
2
CHIKHURA SACHKHERE
3
1 - 0
1 - 2
-
-
21:00
Fin
1QR
OLIMPIJA LJUBLJANA
4
RIGAS FUTBOLA SKOLA
2
0 - 0
2 - 3
-
-
21:00
Fin
1QR
GAP CONNAH S QUAY FC
3
KILMARNOCK
0 - 0
1 - 2
-
-
21:30
Fin
1QR
CUKARICKI
2
FC URARTU
5
1 - 0
3 - 0
-
-
21:30
Fin
1QR
EUROPA FC
2
LEGIA WARSZAWA
0 - 0
0 - 0
-
-
21:30
Fin
1QR
FCSB
1
1
MILSAMI ORHEI
3
1 - 0
2 - 0
-
-
21:30
Fin
1QR
DUNAJSKA STREDA
2
CRACOVIA KRAKOW
1
1 - 1
1 - 1
-
-
21:30
Fin
1QR
ZETA
1
MOL FEHERVAR FC
2
1 - 3
1 - 5
-
-
21:45
Fin
1QR
ST. PATRICKS ATHLETIC
1
IFK NORRKOPING
2
0 - 0
0 - 2
-
-
21:45
Fin
1QR
ABERDEEN
1
ROPS
3
1 - 0
2 - 1
-
-
21:45
Fin
1QR
CLIFTONVILLE FC
3
HAUGESUND
2
1
0 - 1
0 - 1
-
-
21:45
Fin
1QR
CORK CITY
3
PROGRES NIEDERKORN
1
0 - 2
0 - 2
-
-
22:00
Fin
1QR
BUDAPEST HONVED
2
FK ZALGIRIS VILNIUS
3
1 - 0
3 - 1
-
-
22:00
Fin
1QR
SIROKI BRIJEG
3
KAIRAT ALMATY
5
1 - 1
1 - 2
-
-
23:00
Fin
1QR
STJARNAN
1
FCI LEVADIA
2
1 - 0
2 - 1
-
-
23:00
Fin
1QR
BREIDABLIK
2
FC VADUZ
2
0 - 0
0 - 0
-
-
SECOND LEG
16-07-2019
18:00
Fin
1QR
FC URARTU
4
CUKARICKI
1
0 - 2
0 - 5
-
-
20:00
Fin
1QR
KI KLAKSVIK
4
FK RITERIAI
3
0 - 0
0 - 0
-
-
21:30
Fin
1QR
OFK TITOGRAD PODGORICA
1
CSKA-SOFIA
2
0 - 0
0 - 0
-
-
17-07-2019
19:00
Fin
1QR
CHIKHURA SACHKHERE
3
FOLA ESCH
1
1
1 - 0
2 - 1
-
-
18-07-2019
15:00
Fin
1QR
TOBOL KOSTANAY
2
AS JEUNESSE ESCH
3
1 - 0
1 - 1
-
-
17:30
Fin
1QR
FK MAKEDONIJA G. P.
1
ALASHKERT
0 - 1
0 - 3
-
-
17:30
Fin
1QR
KAIRAT ALMATY
5
SIROKI BRIJEG
2
0 - 0
2 - 1
-
-
18:00
Fin
1QR
TEUTA DURRES
2
FK VENTSPILS
2
0 - 0
1 - 0
-
-
18:30
Fin
1QR
INTER TURKU
1
BRONDBY
3
0 - 0
2 - 0
-
-
19:00
Fin
1QR
RIGAS FUTBOLA SKOLA
5
OLIMPIJA LJUBLJANA
1
0 - 1
0 - 2
-
-
19:00
Fin
1QR
FCI LEVADIA
5
STJARNAN
3
1 - 1
2 - 1
3 - 2
-
19:00
Fin
1QR
ROPS
1
ABERDEEN
2
1 - 1
1 - 2
-
-
19:00
Fin
1QR
CS UNIVERSITATEA CRAIOVA
SABAIL
2
1 - 0
3 - 2
-
-
19:30
Fin
1QR
LEVSKI SOFIA
1
MFK RUZOMBEROK
2
1 - 0
2 - 0
-
-
19:30
Fin
1QR
DINAMO MINSK
FK LIEPAJA
3
0 - 1
1 - 2
-
-
20:00
Fin
1QR
HAUGESUND
CLIFTONVILLE FC
5
3 - 1
5 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
CRACOVIA KRAKOW
1
DUNAJSKA STREDA
5
1 - 0
1 - 1
2 - 2
-
20:00
Fin
1QR
FC VADUZ
3
BREIDABLIK
1
0 - 0
2 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
FK ZALGIRIS VILNIUS
2
BUDAPEST HONVED
3
1 - 0
1 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
TORPEDO KUTAISI
3
ORDABASY
0 - 0
0 - 2
-
-
20:00
Fin
1QR
PETROCUB
2
A. E. KITION LARNACA
1
0 - 0
0 - 1
-
-
20:00
Fin
1QR
ZRINJSKI
4
AKADEMIJA PANDEV
1
0 - 0
3 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
APOLLON LIMASSOL
FK ZALGIRIS KAUNAS
2
2 - 0
4 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
NEFTCHI BAKU
SPERANTA NISPORENI
2
4 - 0
6 - 0
-
-
20:00
Fin
1QR
MILSAMI ORHEI
4
FCSB
2
0 - 2
1 - 2
-
-
20:30
Fin
1QR
PROGRES NIEDERKORN
2
CORK CITY
2
0 - 1
1 - 2
-
-
20:30
Fin
1QR
HAPOEL BEER SHEVA
2
LACI
2
0 - 0
1 - 0
-
-
20:30
Fin
1QR
UE ENGORDANY
2
DINAMO TBILISI
0 - 0
0 - 1
-
-
21:00
Fin
1QR
MOL FEHERVAR FC
1
ZETA
3
1
0 - 0
0 - 0
-
-
21:00
Fin
1QR
B36 TORSHAVN
CRUSADERS FC
4
1 - 2
2 - 3
-
-
21:00
Fin
1QR
HIBERNIANS FC
2
1
SHAKHTER SOLIGORSK
2
1
0 - 0
0 - 1
-
-
21:00
Fin
1QR
HNK HAJDUK SPLIT
GZIRA UNITED
3
1 - 0
1 - 3
-
-
21:00
Fin
1QR
IFK NORRKOPING
2
ST. PATRICKS ATHLETIC
3
1
1 - 0
2 - 1
-
-
21:00
Fin
1QR
NS MURA
1
MACCABI HAIFA
1
1 - 2
2 - 3
-
-
21:00
Fin
1QR
FK KUKESI
3
DEBRECENI VSC
1
1 - 0
1 - 1
-
-
21:30
Fin
1QR
SHKUPI 1927
2
1
PYUNIK YEREVAN
5
0 - 2
1 - 2
-
-
21:30
Fin
1QR
FC VITEBSK
2
KUPS
1
1 - 0
1 - 1
-
-
21:45
Fin
1QR
RANGERS
1
ST JOSEPH S FC
2
2 - 0
6 - 0
-
-
21:45
Fin
1QR
BUDUCNOST PODGORICA
1
TRANS NARVA
2
1 - 1
4 - 1
-
-
21:45
Fin
1QR
RADNICKI NIS
1
FLORA TALLINN
2
0 - 0
2 - 2
-
-
21:45
Fin
1QR
NK DOMZALE
1
BALZAN FC
4
1 - 0
1 - 0
-
-
21:45
Fin
1QR
SPARTAK TRNAVA
7
1
RADNIK BIJELJINA
5
1 - 0
2 - 0
2 - 0
3 - 2
21:45
Fin
1QR
KILMARNOCK
1
1
GAP CONNAH S QUAY FC
5
1
0 - 0
0 - 2
-
-
21:45
Fin
1QR
BALLYMENA UNITED
2
MALMO FF
2
0 - 1
0 - 4
-
-
22:00
Fin
1QR
LEGIA WARSZAWA
2
EUROPA FC
1
1
2 - 0
3 - 0
-
-
22:00
Fin
1QR
SHAMROCK ROVERS
2
BRANN
0 - 0
2 - 1
-
-
22:00
Fin
1QR
KR REYKJAVIK
1
MOLDE
1
0 - 0
0 - 0
-
-

RESULTS OF EUROPE (UEFA) UEFA EUROPA LEAGUE FIRST QUALIFYING ROUND