Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

16:00
2 HF
77'
SF
TOBOL KOSTANAY
 
 
FC KAYSAR
 
 
 
0
0
1
0

16:00
2 HF
79'
RPO
TSHAKHUMA MADZIVHANDILA
3
 
 
MARITZBURG UTD
1
 
 
0
0
0
1
TV
16:15
2 HF
64'
D1
GOR MAHIA
1
 
 
VIHIGA UNITED FC
17
 
 
1
0
1
1

16:30
2 HF
51'
L1
PERSELA LAMONGAN
16
 
 
PERSIPURA JAYAPURA
15
 
 
1
2
1
2

16:30
2 HF
49'
L1
PUSAMANIA BORNEO
8
 
 
AREMA FC
17
 
 
0
0
0
0

17:00
1 HF
33'
L1
AS GABES
14
 
 
CS HAMMAM-LIF
13
 
 
0
0

17:00
1 HF
38'
L1
CA BIZERTIN
4
 
 
STADE GABESIEN
12
 
 
0
1

17:00
1 HF
37'
L1
CS SFAXIEN
3
 
 
ETOILE DU SAHEL
2
 
 
0
0

17:00
1 HF
36'
L1
US BEN GUERDANE
5
 
 
US MONASTIRIENNE
9
 
 
1
0

17:00
1 HF
37'
PR
FC MARIUPOL
4
1
 
FC OLEKSANDRIYA
3
 
 
1
0
TV
17:00
1 HF
36'
PR
FK LVIV
6
1
 
ZORYA LUHANSK
5
 
 
0
0
TV
17:00
SCH
L1
ETOILE S. METLAOUI
11
 
 
CLUB AFRICAIN
6
 
 

17:55
SCH
1L
MARIBOR
1
 
 
KRSKO
10
 
 
TV
17:55
SCH
1L
ND GORICA
9
 
 
ALUMINIJ
6
 
 
17:55
SCH
1L
NK CM CELJE
5
 
 
RUDAR VELENJE
7
 
 
TV
17:55
SCH
1L
OLIMPIJA LJUBLJANA
2
 
 
NS MURA
4
 
 
TV
17:55
SCH
1L
TRIGLAV KRANJ
8
 
 
NK DOMZALE
3
 
 
TV
18:00
SCH
FRC
XANTHI FC
 
 
DOXA DRAMAS
 
 
 
 
18:00
SCH
R1
CATANZARO
 
 
FERALPISALO
 
 
 
18:00
SCH
VIR
BFC DAUGAVPILS
4
 
 
FK VENTSPILS
6
 
 
TV
18:00
SCH
A
FK ZALGIRIS KAUNAS
3
 
 
STUMBRAS
5
 
 
18:00
SCH
2R
STROMMEN
 
 
BODO/GLIMT
 
 
 
18:00
SCH
3S5
MSE TARGU MURES
14
 
 
CFR CLUJ II
8
 
 

18:00
SCH
RPO
INDJIJA
 
 
DINAMO VRANJE
 
 
 
TV
18:30
SCH
YKK
TPV
9
 
 
EIF
6
 
 
18:30
SCH
L1
DUNAREA CALARASI
7
 
 
CONCORDIA
8
 
 
TV
18:30
SCH
LOKOMOTIV MOSCOW
 
 
URAL
 
 
 
TV
18:45
SCH
PR
FC VITEBSK
9
 
 
FC ENERGETIK-BGU MINSK
12
 
 
19:00
SCH
DINAMO ZAGREB
 
 
HNK RIJEKA
 
 
 
TV
19:00
SCH
APOEL
 
 
AEL LIMASSOL
 
 
 
TV
19:00
SCH
ML
TRANS NARVA
5
 
 
MAARDU LINNAMEESKOND
9
 
 

19:00
SCH
RPO
OFI
 
 
PLATANIAS
 
 
 
TV
19:00
SCH
2R
ARENDAL
 
 
ODD BALLKLUBB
 
 
 
19:00
SCH
2R
ASKER
 
 
KFUM OSLO
 
 
 
19:00
SCH
2R
BAERUM
 
 
NOTODDEN
 
 
 
19:00
SCH
2R
BRATTVAG
 
 
KRISTIANSUND BK
 
 
 

19:00
SCH
2R
EGERSUNDS
 
 
BRYNE
 
 
 
19:00
SCH
2R
FLORO
 
 
AALESUND
 
 
 
19:00
SCH
2R
FLOYA
 
 
ALTA
 
 
 
19:00
SCH
2R
FRAM LARVIK
 
 
RAUFOSS
 
 
 
19:00
SCH
2R
FYLLINGSDALEN
 
 
NEST-SOTRA
 
 
 
19:00
SCH
2R
GRORUD
 
 
HAM-KAM
 
 
 
19:00
SCH
2R
HARSTAD
 
 
TROMSDALEN UIL
 
 
 
19:00
SCH
2R
HODD
 
 
SOGNDAL
 
 
 

19:00
SCH
2R
JERV
 
 
SANDEFJORD
 
 
 
19:00
SCH
2R
KJELSAS
 
 
SKEID
 
 
 
19:00
SCH
2R
KVIK HALDEN
 
 
LILLESTROM
 
 
 
19:00
SCH
2R
LEVANGER
 
 
STJORDALS BLINK
 
 
 
19:00
SCH
2R
LORENSKOG
 
 
ULL/KISA
 
 
 
19:00
SCH
2R
MELBO
 
 
TROMSO
 
 
 

19:00
SCH
2R
MOSS
 
 
KONGSVINGER
 
 
 
19:00
SCH
2R
NARDO
 
 
RANHEIM
 
 
 
19:00
SCH
2R
PORS GRENLAND
 
 
MJONDALEN
 
 
 
19:00
SCH
2R
SOTRA
 
 
HAUGESUND
 
 
 
19:00
SCH
2R
TILLER
 
 
ROSENBORG
 
 
 
19:00
SCH
2R
VARD HAUGESUND
 
 
SANDNES ULF
 
 
 
19:30
SCH
ML
TAMMEKA TARTU
7
 
 
FLORA TALLINN
1
 
 

19:30
SCH
FRC
BSG CHEMIE LEIPZIG
 
 
FORTUNA DUSSELDORF
 
 
 
 
19:30
SCH
2R
DEN BOSCH
 
 
GO AHEAD EAGLES
 
 
 
TV
19:30
SCH
2R
EXCELSIOR
 
 
WAALWIJK
 
 
 
TV
19:30
SCH
FK MAKEDONIJA G. P.
 
 
AKADEMIJA PANDEV
 
 
 

19:30
SCH
PR
SHAKHTAR DONETSK
1
 
 
DYNAMO KYIV
2
 
 
TV
19:45
SCH
VIR
RIGAS FUTBOLA SKOLA
1
 
 
VALMIERAS
3
 
 
20:00
SCH
SEPTEMVRI SOFIA
 
 
DUNAV RUSE
 
 
 
TV
20:00
SCH
3R
MUSHUC RUNA SC
 
 
MANTA FC
 
 
 

20:00
SCH
SF
KI KLAKSVIK
 
 
HB TORSHAVN
 
 
 

20:00
SCH
PPO
VFL WOLFSBURG II
 
 
BAYERN MUNICH II
 
 
 

20:00
SCH
A
SUDUVA MARIJAMPOLE
1
 
 
FK ZALGIRIS VILNIUS
2
 
 
20:00
SCH
2R
EIDSVOLD TURN
 
 
VALERENGA
 
 
 
20:15
SCH
BANIK OSTRAVA
 
 
SLAVIA PRAHA
 
 
 
TV
 
20:30
SCH
SHERIFF TIRASPOL
 
 
SFINTUL GHEORGHE
 
 
 

20:45
SCH
PR
TORPEDO ZHODINO
5
 
 
SHAKHTER SOLIGORSK
3
 
 
21:00
SCH
2R
FREDRIKSTAD
 
 
SARPSBORG 08 FF
 
 
 
TV
21:00
SCH
L1
DINAMO BUCURESTI
1
 
 
CSMS IASI
4
 
 
TV
21:00
SCH
SL
FC LUZERN
5
 
 
FC ZURICH
6
 
 
TV
21:00
SCH
SL
FC ST. GALLEN
7
 
 
BSC YOUNG BOYS
1
 
 
TV
21:00
SCH
SL
FC THUN
4
 
 
FC BASEL 1893
2
 
 
TV
21:00
SCH
SL
GRASSHOPPER-CLUB
10
 
 
FC SION
8
 
 
TV
21:00
SCH
SL
NEUCHATEL XAMAX FC
9
 
 
FC LUGANO
3
 
 
TV
21:00
SCH
SF
ADANA DEMIRSPOR
 
 
HATAYSPOR
 
 
 
21:00
SCH
SF
GAZIANTEP FK
 
 
OSMANLISPOR
 
 
 
21:30
SCH
KORTRIJK
 
 
CHARLEROI
 
 
 
TV
21:30
SCH
R1
CATANIA
 
 
POTENZA
 
 
 
21:30
SCH
R1
IMOLESE
 
 
MONZA
 
 
 
21:30
SCH
R1
PISA
 
 
CARRARESE
 
 
 
21:30
SCH
R1
VITERBESE CASTRENSE
 
 
AREZZO
 
 
 
21:45
SCH
2R
DE GRAAFSCHAP
 
 
CAMBUUR
 
 
 
TV
21:45
SCH
2R
SPARTA ROTTERDAM
 
 
TOP OSS
 
 
 
TV
22:00
SCH
AP
CLUB DESTROYERS
14
 
 
NACIONAL POTOSI
2
 
 
TV
22:00
SCH
FRI
MEXICO (W)
 
 
NEW ZEALAND (W)
 
 
 
 

22:00
SCH
SF
VERONA
 
 
PESCARA
 
 
 
TV
22:15
SCH
UW
STJARNAN (W)
3
 
 
FYLKIR (W)
4
 
 

23:00
SCH
D1
ISMAILY SC
7
 
 
AL AHLY CAIRO
1
 
 
23:00
SCH
D1
PYRAMIDS FC
3
 
 
NOGOOM EL MOSTAKBAL FC
18
 
 
23:00
SCH
ST2
ZULIA FC
 
 
PALESTINO
 
 
 
TV
FINISHED GAMES
FINISHED GAMES
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

20:00
FTR
2DP
B93 COPENHAGEN
9
 
 
AB COPENHAGEN
6
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DP
BRABRAND
3
 
 
VANLOSE
12
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DP
HIK
11
 
 
BRONSHOJ
8
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DP
MIDDELFART
4
 
 
AARHUS FREMAD
5
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DP
RINGKOBING IF
10
 
 
JAMMERBUGT FC
7
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DP
SKIVE
1
 
 
KOLDING FC
2
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DR
DALUM
4
 
 
SLAGELSE
2
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DR
HILLEROD FODBOLD
3
 
 
AVARTA
6
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DR
KJELLERUP
11
 
 
VEJGAARD
5
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DR
MARIENLYST
12
 
 
TARUP-PAARUP
9
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
2DR
ODDER IGF
10
 
 
FC SYDVEST 05
7
 
 
Full Time Result Only
 
17:30
FIN
VITOSHA BISTRITSA
 
 
VEREYA STARA ZAGORA
 
 
 
0
0
3
0

17:00
POST
L1
ESPERANCE ST
1
 
 
JS KAIROUANAISE
10
 
 
 

15:30
FIN
L1
US TATAOUINE
7
 
 
STADE TUNISIEN
8
 
 
0
2
2
2

15:00
FIN
FRC
GUANGZHOU R&F FC
 
 
BORUSSIA MONCHENGLADBACH
 
 
 
0
3
0
4
 
15:00
FIN
SF
ORDABASY
 
 
FC ATYRAU
 
 
 
1
0
1
1

15:00
FIN
D1
HOMEBOYZ
5
 
 
SONY SUGAR
4
 
 
0
1
1
2

15:00
FIN
D1
MATHARE UNITED
6
 
 
BANDARI
2
 
 
0
0
0
0

15:00
FIN
D1
ULINZI STARS
9
 
 
KARIOBANGI SHARKS
10
 
 
3
1
3
3

15:00
FIN
D1
WESTERN STIMA
13
 
 
POSTA RANGERS FC
14
 
 
0
1
2
1

14:00
FIN
D1
NZOIA SUGAR
12
 
 
KCB
8
 
1
0
1
0
1

14:00
FIN
D1
SOFAPAKA
3
 
 
CHEMELIL SUGAR
15
 
 
0
0
0
0

13:00
FIN
GS
GUANGZHOU FC
2
1
 
DAEGU FC
3
1
 
0
0
1
0
TV
 
13:00
FIN
GS
GYEONGNAM FC
3
2
 
JOHOR DARUL TAKZIM
4
3
 
0
0
2
0
TV
 
13:00
FIN
GS
KASHIMA ANTLERS
2
 
 
SHANDONG LUNENG
1
1
 
0
1
2
1
TV
 
13:00
FIN
GS
MELBOURNE VICTORY
4
3
 
SANFRECCE HIROSHIMA
1
1
 
0
1
1
3
TV
 
13:00
FIN
GS
CEREZO OSAKA
1
 
 
OITA TRINITA
3
 
 
1
0
2
0
TV
13:00
FIN
GS
JUBILO IWATA
2
 
 
SHIMIZU S-PULSE
3
 
 
0
0
0
2
TV
13:00
FIN
GS
KASHIWA REYSOL
3
 
 
VEGALTA SENDAI
1
 
 
1
0
1
1
TV
13:00
FIN
GS
MATSUMOTO YAMAGA
4
 
 
GAMBA OSAKA
1
 
 
0
0
0
0
TV
13:00
FIN
GS
SAGAN TOSU
4
 
 
FC TOKYO
2
 
 
0
1
0
1
TV
13:00
FIN
GS
SHONAN BELLMARE
4
 
 
CONSADOLE SAPPORO
1
 
 
0
1
2
2
TV
13:00
FIN
GS
V-VAREN NAGASAKI
3
 
 
YOKOHAMA F. MARINOS
2
 
 
1
0
3
1
TV
13:00
FIN
GS
VISSEL KOBE
4
 
 
NAGOYA GRAMPUS
2
 
 
0
0
1
3
TV
12:30
FIN
QSL
BRISBANE CITY
5
 
 
SUNSHINE COAST
15
 
 
1
0
3
2
12:30
FIN
QSL
OLYMPIC FC
4
 
 
MAGPIES CRUSADERS
13
 
 
5
0
8
1
12:30
FIN
QSL
QUEENSLAND LIONS
2
 
 
GOLD COAST UNITED
8
 
 
1
1
3
1
12:15
POST
QSL
PENINSULA POWER
1
 
 
EASTERN SUBURBS FC
6
 
 

03:30
FIN
B
BRAGANTINO
1
 
 
FIGUEIRENSE
10
 
 
0
0
2
0
03:30
FIN
ST2
RIONEGRO FC
4
1
INDEPENDIENTE
 
5
 
1
1
3
2
TV
03:30
FIN
ST2
UNION ESPANOLA
3
 
SPORTING CRISTAL
 
3
 
0
1
0
3
TV
03:30
FIN
ST2
UNION LA CALERA
2
 
ATLETICO MINERO
 
1
 
0
0
1
0
TV
01:15
FIN
B
CRICIUMA
14
 
1
GUARANI CAMPINAS
15
 
1
1
0
1
0
01:15
FIN
ST2
CA RIVER PLATE
3
 
COLON SANTA FE
 
4
 
0
0
0
0
TV
01:15
FIN
ST2
ROYAL PARI FC
4
 
MACARA
 
4
 
0
0
1
0
TV
01:15
FIN
ST2
UNIVERSIDAD CATOLICA QUITO
 
 
FBC MELGAR
 
3
1
3
0
6
0
TV
00:30
FIN
L1
BORDJ BOU ARRERIDJ
8
 
 
OLYMPIQUE MEDEA
16
 
1
1
0
1
0
00:30
FIN
L1
HUSSEIN DEY
9
 
 
JS KABYLIE
2
 
 
0
0
1
2
00:30
FIN
L1
JS SAOURA
4
 
 
ES SETIF
5
 
 
2
1
2
1
00:30
FIN
L1
MO BEJAIA
14
 
 
CR BELOUIZDAD
11
 
 
0
0
1
0
00:30
FIN
L1
TADJENANT
15
 
 
CS CONSTANTINE
6
 
 
0
0
0
0
00:30
FIN
L1
USM ALGER
1
 
 
MC ORAN
13
 
 
1
0
1
1
00:30
FIN
L1
USM BEL ABBES
12
 
 
MC ALGER
7
 
 
0
0
2
1
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score