Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

08:15
H/T
H/T
AL
WELLINGTON PHOENIX
4
 
 
NEWCASTLE JETS FC
11
 
 
0
0
0
0
08:15
H/T
H/T
A
MANANG MARSHYANGDI
4
 
 
SARASWOTI YOUTH
14
 
 
0
0
0
0
10:30
SCH
AL
MELBOURNE VICTORY
8
 
 
SYDNEY FC
1
 
 
11:15
SCH
A
CHYASAL YOUTH
12
 
 
BRIGADE BOYS
9
 
 
12:00
SCH
FRC
ESBJERG
 
 
FC FREDERICIA
 
 
 
 
12:00
SCH
FRC
MFK DUBNICA
 
 
PROSTEJOV
 
 
 
 
14:00
SCH
FRC
SILKEBORG
 
 
FC MIDTJYLLAND
 
 
 
 
14:00
SCH
FRC
STURM GRAZ
 
 
POGON SZCZECIN
 
 
 
14:00
SCH
FRC
VIBORG
 
 
SONDERJYSKE
 
 
 
 
14:35
SCH
SPL
AL-FAYHA
11
 
 
AL-TAAWON
5
 
 
15:00
SCH
FRC
CS UNIVERSITATEA CRAIOVA
 
 
KARVINA
 
 
 
 
15:00
SCH
LL
HAPOEL AKKO
12
 
 
HAPOEL RAMAT GAN
6
 
 
15:00
SCH
LL
HAPOEL ASHKELON
15
 
 
HAPOEL R. H. I. NIR
7
 
 
15:00
SCH
LL
HAPOEL NOF HAGALIL
11
 
 
BNEI SAKHNIN
4
 
 
15:00
SCH
LL
HAPOEL RISHON LEZION
2
 
 
MACCABI AHI NAZARETH
13
 
 
15:00
SCH
LL
KAFR QASIM
10
 
 
BEITAR TEL AVIV BAT YAM
5
 
 
15:30
SCH
OPL
AL-NASR SALALAH
7
 
 
SAHAM
3
 
 
15:30
SCH
QSL
QATAR SC
9
 
 
AL-WAKRAH
8
 
 
15:30
SCH
NFS
STEENBERG UNITED
3
 
 
CAPE UMOYA UNITED FC
10
 
 
16:00
SCH
FRC
BEROE
 
 
LECHIA GDANSK
 
 
 
16:00
SCH
ISL
HYDERABAD FC
10
 
 
MUMBAI CITY
5
 
 
16:30
SCH
EPL
AL-DHAFRA
7
 
 
FUJAIRAH FC
12
 
 
16:30
SCH
EPL
AL-WAHDA SCC
8
 
 
HATTA SC
13
 
 
16:45
SCH
PR
AL-ARABI KUWAIT CITY
7
 
 
AL-QADSIA
1
 
 
16:55
SCH
SPL
AL-ETTIFAQ
10
 
 
AL-NASSR RIYADH
2
 
 
17:00
SCH
FRC
OREBRO
 
 
JONKOPINGS SODRA
 
 
 
 
17:40
SCH
OPL
AL-ORUBA
13
 
 
AL-SEEB
1
 
 
17:40
SCH
OPL
FANJA SC
10
 
 
MUSCAT CLUB
11
 
 
17:40
SCH
QSL
AL-ARABI SC
5
 
 
AL-DUHAIL SC
1
 
 
17:45
SCH
WT
PARNU JK VAPRUS
6
 
 
TALLINNA KALEV
2
 
 
18:00
SCH
FRC
CSKA MOSCOW
 
 
DUNDALK
 
 
 
18:00
SCH
1L
AKHISAR BELEDIYE
4
 
 
BURSASPOR
3
 
 
18:30
SCH
SL2
PAE CHANIA
7
 
 
A.O. PLATANIAS
10
 
 
19:00
SCH
NAT
QUEVILLY
14
 
 
PAU
3
 
 
19:00
SCH
SL
GENCLERBIRLIGI
13
 
 
GAZIANTEP FK
10
 
 
TV
19:00
SCH
EPL
SHABAB AL-AHLI DUBAI
1
 
 
SHARJAH FC
3
 
 
19:10
SCH
SPL
AL-WEHDA CLUB
6
 
 
AL-HAZEM
12
 
 
19:35
SCH
WT
MAARDU LINNAMEESKOND
3
 
 
TALLINN JK LEGION
4
 
 
20:00
SCH
HANSA ROSTOCK
11
 
 
HALLESCHER FC
6
 
 
20:00
SCH
WST
FC KOLN II
5
 
 
ROT-WEISS ESSEN
3
 
 
20:00
SCH
4R
MOSTA FC
 
 
BIRKIRKARA
 
 
 
20:00
SCH
PSL
CAPE TOWN CITY
12
 
 
BLACK LEOPARDS
14
 
 
20:00
SCH
PSL
SUPERSPORT UNITED
3
 
 
CHIPPA UNITED
10
 
 
TV
21:00
SCH
GS
WYDAD A.C. CASABLANCA
2
 
 
USM ALGER
3
 
 
TV
 
21:00
SCH
GS
ZAMALEK SC
2
 
 
TP MAZEMBE
1
 
 
 
21:00
SCH
EVERTON (U23)
7
 
 
CHELSEA (U23)
1
 
 
21:00
SCH
GS
WOLVERHAMPTON (U23)
2
 
 
LEEDS (U23)
4
 
 
 
21:00
SCH
L2
AUXERRE
12
 
 
SOCHAUX
10
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CAEN
15
 
 
AJACCIO
4
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CHATEAUROUX
16
 
 
NIORT
18
 
 
TV
21:00
SCH
L2
GRENOBLE FOOT 38
11
 
 
CHAMBLY OISE
13
 
 
TV
21:00
SCH
L2
LORIENT
1
 
 
NANCY
7
 
 
TV
21:00
SCH
L2
ORLEANS
20
 
 
GUINGAMP
9
 
 
TV
21:00
SCH
L2
PARIS FC
19
 
 
RODEZ
14
 
 
TV
21:00
SCH
L2
VALENCIENNES
8
 
 
LE MANS
17
 
 
TV
21:00
SCH
NAT
BASTIA-BORGO
13
 
 
AVRANCHES
6
 
 
21:00
SCH
NAT
BOULOGNE
7
 
 
CRETEIL
10
 
 
21:00
SCH
NAT
CHOLET
11
 
 
LAVAL
9
 
 
21:00
SCH
NAT
GAZELEC FC AJACCIO
17
 
 
TOULON
18
 
 
21:00
SCH
NAT
LE PUY
16
 
 
CONCARNEAU
15
 
 
21:00
SCH
NAT
LYON DUCHERE
5
 
 
VILLEFRANCHE
4
 
 
21:00
SCH
NAT
RED STAR FC 93
2
 
 
BOURG-EN-BRESSE 01
8
 
 
21:00
SCH
GS
LEIKNIR REYKJAVIK
2
 
 
VALUR REYKJAVIK
1
 
 
 
21:00
SCH
ERD
UTRECHT
7
 
 
ADO DEN HAAG
16
 
 
TV
21:00
SCH
D1
CAMBUUR
2
 
 
JONG UTRECHT
11
 
 
21:00
SCH
D1
DE GRAAFSCHAP
3
 
 
MVV
15
 
 
21:00
SCH
D1
DORDRECHT
20
 
 
FC EINDHOVEN
13
 
 
21:00
SCH
D1
HELMOND SPORT
19
 
 
DEN BOSCH
12
 
 
21:00
SCH
D1
NEC NIJMEGEN
8
 
 
JONG AJAX
1
 
 
21:00
SCH
D1
RODA
16
 
 
VOLENDAM
4
 
 
21:00
SCH
D1
TELSTAR
9
 
 
TOP OSS
17
 
 
21:00
SCH
CHL
FC SCHAFFHAUSEN
9
 
 
FC LAUSANNE-SPORT
1
 
 
21:05
SCH
SCH
DUNFERMLINE
5
 
 
DUNDEE
4
 
 
21:30
SCH
1A
STANDARD LIEGE
5
 
 
OOSTENDE
15
 
 
TV
21:30
SCH
1B
LOKEREN
8
 
 
OH LEUVEN
5
 
 
21:30
SCH
BL
BORUSSIA DORTMUND
4
 
 
FC KOLN
13
 
 
TV
21:45
SCH
EL1
SUNDERLAND
6
 
 
DONCASTER
10
 
 
21:45
SCH
L1
NICE
11
 
 
RENNES
3
 
 
TV
21:45
SCH
A
BRESCIA
19
 
 
AC MILAN
8
 
 
TV
21:45
SCH
4R
FLINT TOWN UNITED
 
 
COLWYN BAY
 
 
 
21:45
SCH
4R
PENYBONT FC
 
 
CARDIFF METROPOLITAN
 
 
 
22:00
SCH
4R
NORTHAMPTON
 
 
DERBY
 
 
 
TV
22:00
SCH
4R
QPR
 
 
SHEFFIELD WED
 
 
 
TV
22:00
SCH
B
EMPOLI
16
 
 
CHIEVO
6
 
 
TV
22:00
SCH
PD
OSASUNA
13
 
 
LEVANTE
12
 
 
TV
22:00
SCH
SD
CADIZ
2
 
 
RACING SANTANDER
22
 
 
TV
22:00
SCH
4R
AMMANFORD AFC
 
 
CAERNARFON TOWN
 
 
 
22:35
SCH
SL
ALDOSIVI
23
 
 
LANUS
4
 
 
TV
23:00
SCH
GS
VIKINGUR REYKJAVIK
3
 
 
FRAM REYKJAVIK
4
 
 
 
23:00
SCH
AP
GENERAL DIAZ
8
 
 
CLUB NACIONAL
2
 
 
23:30
SCH
PD
EVERTON DE VINA
7
 
 
UNIVERSIDAD DE CONCEPCION
2
 
 
TV
FINISHED GAMES
21:45
FTR
CH
NEWRY CITY FC
4
 
 
HARLAND & WOLFF WELDERS
9
 
 
Full Time Result Only
 
15:05
FTR
D2A
WEG SC
5
 
 
AL-SUQOOR
10
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:05
FTR
D2B
AL-HJAZZ
12
 
 
ARAR
2
 
 
Full Time Result Only
 
 
14:45
FTR
D2A
AFIF
7
 
 
AL-JABIL
12
 
 
Full Time Result Only
 
 
14:35
FTR
D2B
AL-DRAIH
3
 
 
AL-RIYADH
4
 
 
Full Time Result Only
 
 
14:35
FTR
D2B
AL-QAISOMA
8
 
 
AL-ANWAR
10
 
 
Full Time Result Only
 
 
14:35
FTR
D2B
AL-SHARQ
7
 
 
AL-KHLOOD
1
 
 
Full Time Result Only
 
 
14:20
FTR
D2A
AL-SAHEL QATIF
3
 
 
AL-AKHDOUD
2
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:05
POST
OPL
OMAN CLUB
12
 
 
AL-NAHDA CLUB
4
 
 
04:30
FIN
FRC
SPORT BOYS
 
 
PENAROL
 
 
 
0
0
0
0
 
04:30
FIN
CL2
LEONES NEGROS UDG
1
 
1
ALEBRIJES DE OAXACA
12
 
1
0
0
1
0
04:00
FIN
FRC
SPORTING CRISTAL
 
 
CARLOS A. MANNUCCI
 
 
 
0
0
1
0
02:45
FIN
AP
DEPORTES TOLIMA
2
 
 
INDEPENDIENTE MEDELLIN
1
 
 
1
2
2
2
TV
02:30
FIN
PAU
CORINTHIANS
2
 
 
BOTAFOGO SP
4
 
1
1
0
4
1
02:30
FIN
JUVENTUDE
6
 
1
INTERNACIONAL
1
 
 
0
1
0
1
02:00
FIN
AP
NACIONAL POTOSI
8
2
 
JORGE WILSTERMANN
7
 
 
0
0
1
0
02:00
FIN
CL
SANTOS DE GUAPILES
7
 
 
JICARAL SERCOBA
5
 
 
0
0
0
0
01:30
FIN
SC
DEPORTIVO BINACIONAL
 
 
ATLETICO GRAU
 
 
 
0
2
0
3
01:00
FIN
CAR
FLUMINENSE
2
 
 
PORTUGUESA-RJ
4
 
 
0
0
2
0
01:00
FIN
PAR
CORITIBA
4
 
 
RIO BRANCO
8
 
 
0
1
1
1
01:00
FIN
SAO JOSE
4
 
 
ESPORTIVO BENTO GONCALVES
3
 
1
0
1
1
1
01:00
FIN
RPO
DEPORTES LA SERENA
 
 
DEPORTES TEMUCO
 
 
 
0
0
0
0
4-3
TV
00:30
FIN
PAR
CASCAVEL CR
12
 
 
PARANA
3
 
 
0
2
0
2
 
00:15
FIN
PAU
SANTOS
1
 
 
BRAGANTINO
3
 
 
0
0
0
0
00:00
FIN
PAU
PONTE PRETA
2
 
 
SANTO ANDRE
3
 
 
1
1
2
3
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score