Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

12:30
SCH
QSL
BRISBANE STRIKERS
9
 
 
REDLANDS UNITED
12
 
 
12:30
SCH
SA
SOUTH ADELAIDE
12
 
 
ADELAIDE OLYMPIC
8
 
 

12:45
SCH
VIC
MELBOURNE KNIGHTS
5
 
 
OAKLEIGH CANNONS
12
 
 
13:00
SCH
VL1
BECAMEX BINH DUONG
8
 
 
THAN QUANG NINH
7
 
 
 

13:00
SCH
VL1
NAM DINH
12
 
 
HANOI FC
2
 
 
 

13:15
SCH
VIC
PASCOE VALE
10
 
 
HEIDELBERG UNITED
3
 
 
14:00
SCH
KL1
INCHEON UNITED
12
 
 
SANGJU SANGMU FC
7
 
 
14:00
SCH
VL1
THANH HOA
10
 
 
SAI GON
3
 
 
 

14:30
SCH
CL1
MEIZHOU HAKKA
5
 
 
INNER MONGOLIA ZHONGYOU
10
 
 
14:35
SCH
CSL
CHONGQING LIFAN
7
 
 
HENAN JIANYE
9
 
 
15:00
SCH
VL1
VIETTEL
11
 
 
HAI PHONG
5
 
 
 

15:30
SCH
STH
DYNAMO STAVROPOL
9
 
 
CHERNOMORETS NOVOROSSIYSK
4
 
 

15:30
SCH
SL
ALBIREX NIIGATA (S)
3
 
 
DPMM FC
1
 
 
16:00
SCH
PR
ALASHKERT
4
 
 
BANANTS YEREVAN
3
 
 

16:00
SCH
PR
FC ARARAT-ARMENIA
2
 
 
FC ARTSAKH
8
 
 

16:00
SCH
EL
SIONI BOLNISI
6
 
 
FC RUSTAVI
10
 
 

16:00
SCH
3S5
MINAUR BAIA MARE
3
 
 
ODORHEIU SECUIESC
10
 
 

16:30
SCH
L1
BARITO PUTERA
10
 
 
MADURA UNITED
4
 
 

16:30
SCH
L1
PSM MAKASSAR
8
 
 
PERSERU BADAK LAMPUNG
16
 
 

17:00
SCH
PR
DINAMO MINSK
7
 
 
FC ISLOCH MINSK RAION
3
 
 
17:00
SCH
MSL
TERENGGANU
8
 
 
SELANGOR
4
 
 

17:00
SCH
PR
NEGERI SEMBILAN
5
 
 
UKM FC
9
 
 

17:00
SCH
PR
UITM FC
1
 
 
SELANGOR UNITED
8
 
 

17:00
SCH
3S2
CS TUNARI
6
 
 
INAINTE MODELU
7
 
 

17:00
SCH
STH
FC CHAYKA
1
 
 
BIOLOG-NOVOKUBANSK
8
 
 

17:00
SCH
STH
LEGION-DYNAMO
5
 
 
UROZHAY KRASNODAR
2
 
 

17:00
SCH
STH
MASHUK-KMV
11
 
 
SPARTAK NALCHIK
7
 
 

17:00
SCH
STH
SPARTAK VLADIKAVKAZ
10
 
 
VOLGAR ASTRAKHAN
3
 
 

17:15
SCH
BEROE
4
 
 
LEVSKI SOFIA
3
 
 
TV
18:00
SCH
EL
DINAMO TBILISI
5
 
 
TORPEDO KUTAISI
3
 
 

18:00
SCH
3R
KUPISKIS
 
 
FK MINIJA KRETINGA
 
 
 

18:00
SCH
3S3
FC UNIVERSITATEA CRAIOVA
2
 
 
FLACARA MORENI
10
 
 

18:00
SCH
3S3
FCM ALEXANDRIA
5
 
 
CS SPORTING ROSIORI
14
 
 

18:00
SCH
3S4
CSM LUGOJ
15
 
 
MILLENIUM GIARMATA
14
 
 

18:00
SCH
3S4
DUMBRAVITA
3
 
 
FC AVRIG
8
 
 

18:00
SCH
3S5
ARIESUL 1907 TURDA
6
 
 
ASC RECEA
2
 
 

18:00
SCH
3S5
GLORIA BISTRITA
9
 
 
CS IERNUT
16
 
 

18:00
SCH
3S5
SANATATEA CLUJ
5
 
 
GAZ METAN MEDIAS II
15
 
 

18:00
SCH
STH
DRUZHBA MAYKOP
6
 
 
ANGUSHT
14
 
 

18:00
SCH
SL
ISTANBUL BASAKSEHIR
2
 
 
ALANYASPOR
9
 
 
TV
18:30
SCH
VEI
KUPS
5
 
 
ILVES
2
 
 
TV
18:30
SCH
3R
MARIJAMPOLE CITY
 
 
DAINAVA ALYTUS
 
 
 

18:30
SCH
3R
PAKRUOJIS
 
 
NEVEZIS KEDAINIAI
 
 
 

18:30
SCH
L2
FC CLINCENI
2
 
 
ARGES PITESTI
6
 
 

18:45
SCH
PR
BATE BORISOV
4
 
 
FC SLUTSK
13
 
 
19:00
SCH
ISTRA 1961
9
 
 
RUDES
10
 
 
TV
19:00
SCH
R2
MLADA BOLESLAV
 
 
FC FASTAV ZLIN
 
 
 
TV
19:00
SCH
ML
TALLINNA KALEV
10
 
 
PAIDE LINNAMEESKOND
3
 
 

19:00
SCH
SF
ESTAC TROYES
 
 
LENS
 
 
 
TV
19:00
SCH
3R
FK KEDAINIAI
 
 
FA SIAULIAI
 
 
 

19:00
SCH
3R
FK SVEIKATA KYBARTAI
 
 
FK SILAS KAZLU RUDA
 
 
 

19:00
SCH
3S3
VOINT TURNU MAGURELE
1
 
 
AFC HERMANNSTADT II
15
 
 

19:00
SCH
GS
HONDURAS (U20)
1
 
 
NEW ZEALAND (U20)
4
 
 
TV
 

19:00
SCH
GS
QATAR (U20)
3
 
 
NIGERIA (U20)
1
 
 
TV
 
19:15
SCH
RPO
SV WEHEN
 
 
FC INGOLSTADT 04
 
 
 
TV
19:30
SCH
ML
KURESSAARE
6
 
 
TULEVIK VILJANDI
8
 
 

20:00
SCH
CSKA-SOFIA
2
 
 
BOTEV PLOVDIV
6
 
 
TV
20:00
SCH
LUDOGORETS
1
 
 
CHERNO MORE VARNA
5
 
 
TV
20:00
SCH
FRC
FORWARD MADISON FC
 
 
HERTHA BERLIN
 
 
 
 

20:00
SCH
FRI
SPAIN (W)
 
 
CANADA (W)
 
 
 
 
20:00
SCH
EL
DILA GORI
8
 
 
FC SABURTALO
2
 
 

20:00
SCH
SL
DUNAJSKA STREDA
2
 
 
ZEMPLIN MICHALOVCE
5
 
 
20:00
SCH
SL
FC VION ZLATE MORAVCE
4
 
 
FC NITRA
3
 
 
TV
20:00
SCH
SL
MSK ZILINA
4
 
 
MFK RUZOMBEROK
3
 
 
20:00
SCH
SL
SLOVAN BRATISLAVA
1
 
 
SKF SERED
6
 
 
TV
20:00
SCH
SL
SPARTAK TRNAVA
1
 
 
AS TRENCIN
5
 
 
20:00
SCH
SL
ZP SPORT PODBREZOVA
6
 
 
FK SENICA
2
 
 
20:00
SCH
ASV
GIF SUNDSVALL
14
 
 
AIK
3
 
 
TV
20:10
SCH
2L
AUSTRIA VIENNA (AM)
14
 
 
WACKER INNSBRUCK(AM)
6
 
 
20:10
SCH
2L
FC LIEFERING
11
 
 
WSG WATTENS
2
 
 
20:10
SCH
2L
KSV SUPERFUND
4
 
 
FC JUNIORS OO
5
 
 
20:10
SCH
2L
SKU AMSTETTEN
12
 
 
AUSTRIA LUSTENAU
3
 
 
20:10
SCH
2L
SV HORN
15
 
 
SC WIENER NEUSTADT
7
 
 
20:10
SCH
2L
SV LAFNITZ
13
 
 
FLORIDSDORFER AC
10
 
 
20:45
SCH
PR
FC DNYAPRO MOGILEV
12
 
 
FC GOMEL
11
 
 
21:00
SCH
FRC
EINTRACHT FRANKFURT
 
 
VFL WOLFSBURG
 
 
 
 
21:00
SCH
RPO
US HOSTERT
 
 
HESPERANGE
 
 
 

21:00
SCH
OPL
AL-NAHDA CLUB
3
 
 
OMAN CLUB
11
 
 

21:00
SCH
OPL
AL-NASR SALALAH
2
 
 
MIRBAT
10
 
 

21:00
SCH
OPL
AL-SHABAB SEEB
12
 
 
AL-RUSTAQ SC
8
 
 

21:00
SCH
OPL
AL-SUWAIQ SC
6
 
 
SUR
13
 
 

21:00
SCH
SL
BESIKTAS
3
 
 
KASIMPASA
13
 
 
TV
21:00
SCH
SL
RIZESPOR
10
 
 
TRABZONSPOR
4
 
 
TV
21:00
SCH
SL
SIVASSPOR
14
 
 
GALATASARAY
1
 
 
TV
21:30
SCH
GS
UKRAINE (U20)
4
 
 
USA (U20)
2
 
 
TV
 
21:30
SCH
GS
URUGUAY (U20)
2
 
 
NORWAY (U20)
3
 
 
TV
 
21:45
SCH
FERONIKELI
 
 
TREPCA 89
 
 
 
TV

21:45
SCH
2R
UTRECHT
 
 
VITESSE
 
 
 
TV
21:45
SCH
PR
BOHEMIANS
3
 
 
SLIGO ROVERS
7
 
 
21:45
SCH
PR
DERRY CITY
4
 
 
FINN HARPS
9
 
 
21:45
SCH
PR
DUNDALK
1
 
 
ST. PATRICKS ATHLETIC
5
 
 
21:45
SCH
PR
WATERFORD FC
8
 
 
UCD
10
 
 
21:45
SCH
D1
BRAY WANDERERS
5
 
 
WEXFORD FC
10
 
 
21:45
SCH
D1
DROGHEDA UNITED
4
 
 
GALWAY UNITED
7
 
 
21:45
SCH
D1
LIMERICK FC
6
 
 
CABINTEELY
1
 
 
21:45
SCH
D1
SHELBOURNE
2
 
 
COBH RAMBLERS
8
 
 
22:00
SCH
PR
SHAMROCK ROVERS
2
 
 
CORK CITY
6
 
 
22:00
SCH
SD
MALAGA
5
 
 
ZARAGOZA
14
 
 
TV
22:05
SCH
L1
AMIENS
17
 
 
GUINGAMP
20
 
 
TV
22:05
SCH
L1
ANGERS
13
 
 
ST ETIENNE
4
 
 
TV
22:05
SCH
L1
CAEN
18
 
 
BORDEAUX
14
 
 
TV
22:05
SCH
L1
DIJON
19
 
 
TOULOUSE
15
 
 
TV
22:05
SCH
L1
MARSEILLE
6
 
 
MONTPELLIER
5
 
 
TV
22:05
SCH
L1
NANTES
11
 
 
STRASBOURG
12
 
 
TV
22:05
SCH
L1
NICE
8
 
 
MONACO
16
 
 
TV
22:05
SCH
L1
NIMES
7
 
 
LYON
3
 
 
TV
22:05
SCH
L1
REIMS
9
 
 
PARIS SAINT GERMAIN
1
 
 
TV
22:05
SCH
L1
RENNES
10
 
 
LILLE
2
 
 
TV
22:15
SCH
1.D
GROTTA
8
 
 
LEIKNIR REYKJAVIK
9
 
 

22:15
SCH
1.D
VIKINGUR OLAFSVIK
3
 
 
THOR AKUREYRI
5
 
 

22:30
SCH
RPO
AL-KHALEEJ SAIHAT
 
 
AL-HAZEM
 
 
 

23:00
SCH
SF
AL-KARMEL
 
 
AL-FAISALY AMMAN
 
 
 
23:00
SCH
SF
AL-WEHDAT SC
 
 
RAMTHA SC
 
 
 
23:30
SCH
AP
UTC
9
 
 
REAL GARCILASO
4
 
 
TV
FINISHED GAMES
21:00
FTR
WST
SC SCHWAZ
5
 
 
WORGL
8
 
 
Full Time Result Only
 

20:30
FTR
EST
EBREICHSDORF
1
 
 
SG TRAISKIRCHEN
8
 
 
Full Time Result Only
 

20:30
FTR
EST
SC MANNSDORF
3
 
 
ADMIRA WACKER (AM)
12
 
 
Full Time Result Only
 

20:30
FTR
EST
SV SCHWECHAT
16
 
 
WIENER SPORTKLUB
4
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
EST
ASK-BSC BRUCK/LEITHA
9
 
 
SV MATTERSBURG (AM)
10
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
EST
NEUSIEDL/SEE
7
 
 
LEOBENDORF
5
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
EST
RAPID VIENNA (AM)
6
 
 
STADLAU
15
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
EST
TEAM WIENER LINIEN
11
 
 
FC MAUERWERK
2
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
ATSV STADL-PAURA
3
 
 
WSC HERTHA
12
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
DEUTSCHLANDSBERGER
10
 
 
UNION GURTEN
11
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
FC GLEISDORF 09
2
 
 
VST VOLKERMARKT
15
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
FC LENDORF
14
 
 
UNION VB VOCKLAMARKT
5
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
GLEICHENBERG
6
 
 
FC WELS
16
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
SC KALSDORF
13
 
 
SC WEIZ
9
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
CTR
STURM GRAZ (AM)
8
 
 
SV ALLERHEILIGEN
4
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
WST
BSK 1933
16
 
 
FC KUFSTEIN
4
 
 
Full Time Result Only
 

20:00
FTR
2DR
AVARTA
6
 
 
SKOVSHOVED IF
8
 
 
Full Time Result Only
 
19:00
FTR
KGA
FC KIFFEN
12
 
 
SUDET
11
 
 
Full Time Result Only
 
18:30
FTR
KGB
FC JAZZ
10
 
 
KAPA
12
 
 
Full Time Result Only
 
18:30
FTR
KGB
GNISTAN
5
 
 
TAMPERE UNITED
8
 
 
Full Time Result Only
 
18:30
FTR
KGB
SALPA
1
 
 
KAAPO
7
 
 
Full Time Result Only
 
18:30
FTR
KGC
OLS
10
 
 
JS HERCULES
5
 
 
Full Time Result Only
 
17:30
FTR
2E
FK DETONIT JUNIOR
7
 
 
FK SASA
8
 
 
Full Time Result Only
 
 

19:00
FIN
STH
AKADEMIYA FUTBOLA
15
 
 
KRASNODAR 3
12
 
 
0
0
0
3

19:00
FIN
SD
NUMANCIA
16
 
 
REUS
22
 
 
0
0
1
0

12:30
POST
QSL
GOLD COAST KNIGHTS
3
 
 
WESTERN PRIDE
14
 
 
04:45
FIN
U.A.N.L. - TIGRES
3
 
LEON
 
3
 
1
0
1
0
TV
03:30
FIN
ST2
ARGENTINOS JRS
1
 
DEPORTES TOLIMA
 
3
 
0
0
1
0
TV
03:30
FIN
ST2
FLUMINENSE
1
 
ATLETICO NACIONAL
 
4
 
4
1
4
1
TV
03:30
FIN
ST2
INDEPEND. DEL VALLE
 
 
UNIVERSIDAD CATOLICA
 
2
 
4
0
5
0
TV
03:00
FIN
QUINDIO
3
 
 
LLANEROS
4
 
 
2
0
3
0
 

02:30
FIN
FRC
NEW YORK COSMOS
 
 
FC ST. PAULI
 
 
 
1
1
2
1

02:10
FIN
FRI
ARGENTINA (W)
 
 
URUGUAY (W)
 
 
 
2
0
3
1
 

02:00
FIN
R16
INTERNACIONAL
 
 
PAYSANDU
 
 
 
1
0
3
1
TV

01:15
FIN
ST2
CORINTHIANS
2
 
DEPORTIVO LARA
 
2
 
0
0
2
0
TV
01:15
FIN
ST2
MONTEVIDEO WANDERERS
2
 
CA CERRO
 
1
 
0
0
0
0
TV
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score