Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

05:00
2 HF
72'
AP
UNIV. DE COSTA RICA
12
 
 
LD ALAJUELENSE
1
 
 
0
0
0
2
11:30
SCH
AL
MELBOURNE VICTORY
7
 
 
WESTERN SYDNEY
2
 
 
 
11:30
SCH
L1
PERSELA LAMONGAN
15
 
 
PSIS SEMARANG
14
 
 
11:30
SCH
L1
PSS SLEMAN
7
 
 
KALTENG PUTRA FC
18
 
 
13:00
SCH
J1
CONSADOLE SAPPORO
7
 
 
CEREZO OSAKA
6
 
 
TV
13:00
SCH
J1
MATSUMOTO YAMAGA
17
 
 
KASHIMA ANTLERS
1
 
 
13:15
SCH
SL
KOKAND 1912
11
 
 
QIZILQUM ZARAFSHON
13
 
 
13:30
SCH
J1
URAWA RED DIAMONDS
10
 
 
OITA TRINITA
8
 
 
TV
14:00
SCH
PR
FC NOAH
6
 
 
FC YEREVAN
10
 
 
14:00
SCH
D1
WAZITO FC
12
 
 
HOMEBOYZ
10
 
 
14:30
SCH
L1
BARITO PUTERA
17
 
 
PERSERU BADAK LAMPUNG
12
 
 
14:30
SCH
L1
PUSAMANIA BORNEO
4
 
 
BALI UNITED PUSAM
1
 
 
14:35
SCH
CSL
SHENZHEN FC
14
 
 
GUANGZHOU FC
1
 
 
TV
14:35
SCH
CSL
TIANJIN TIANHAI
15
 
 
WUHAN ZALL
6
 
 
15:00
SCH
SL
DUKAGJINI
12
 
 
KF VUSHTRRIA
11
 
 
TV
15:00
SCH
SL
FERONIKELI
5
 
 
GJILANI
3
 
 
TV
15:00
SCH
SL
LLAPI
4
 
 
TREPCA 89
7
 
 
TV
15:00
SCH
3S1
CSM BACAU
13
 
 
OZANA TARGU NEAMT
7
 
 
15:00
SCH
3S2
INAINTE MODELU
5
 
 
RECOLTA GHEORGHE
16
 
 
15:00
SCH
3S3
CS BALOTESTI
9
 
 
FC BRASOV
13
 
 
15:00
SCH
3S3
CS UNIVERSITAT. CRAIOVA II
5
 
 
FC PUCIOASA
15
 
 
15:00
SCH
3S3
CSM SLATINA
1
 
 
PROGRESUL SPARTAC
2
 
 
15:00
SCH
3S3
FC VOLUNTARI II
7
 
 
CS BLEJOI
11
 
 
15:00
SCH
3S3
FLACARA MORENI
4
 
 
VEDITA COLONESTI
6
 
 
15:00
SCH
3S3
UNIREA BASCOV
10
 
 
FCM ALEXANDRIA
3
 
 
15:00
SCH
3S4
ACSO FILIASI
9
 
 
FORTUNA BECICHERECU
3
 
 
15:00
SCH
3S4
SOIMII LIPOVA
10
 
 
DUMBRAVITA
6
 
 
15:00
SCH
3S5
ARIESUL 1907 TURDA
5
 
 
UNU FOTBAL GLORIA
9
 
 
15:00
SCH
3S5
CFR CLUJ II
6
 
 
AVANTUL REGHIN
10
 
 
15:00
SCH
3S5
CSC SANMARTIN
4
 
 
UNIREA DEJ
11
 
 
15:00
SCH
WST
VELES MOSCOW
2
 
 
PSKOV-747
8
 
 
15:30
SCH
L1
PERSIB BANDUNG
11
 
 
PERSEBAYA SURABAYA
8
 
 
15:30
SCH
SHKENDIJA
6
 
 
AKADEMIJA PANDEV
2
 
 
TV
15:30
SCH
SL
FC BUNYODKOR
3
 
 
AGMK
10
 
 
15:30
SCH
SL
METALLURG BEKABAD
8
 
 
SOGDIANA JIZZAKH
4
 
 
16:00
SCH
D1
AL MOKAWLOON
3
 
 
ASWAN SC
17
 
 
16:00
SCH
LL
BNEI SAKHNIN
8
 
 
HAPOEL RAMAT GAN
10
 
 
16:00
SCH
LL
HAPOEL AKKO
11
 
 
HAPOEL BNEY LOD FC
14
 
 
16:00
SCH
LL
HAPOEL NOF HAGALIL
12
 
 
HAPOEL PETAH TIKVA
6
 
 
16:00
SCH
LL
HAPOEL UMM AL-FAHM
4
 
 
MACCABI AHI NAZARETH
13
 
 
16:00
SCH
LL
KAFR QASIM
7
 
 
HAPOEL AFULA
16
 
 
16:00
SCH
OPL
SAHAM
1
 
 
AL-ORUBA
13
 
 
 
16:15
SCH
OPL
AL-NASR SALALAH
12
 
 
FANJA SC
8
 
 
 
17:00
SCH
WST
KAZANKA MOSCOW
10
 
 
RODINA
9
 
 
17:15
SCH
OPL
AL-SEEB
5
 
 
BAHLA CLUB
6
 
 
 
17:30
SCH
VITOSHA BISTRITSA
14
 
 
CHERNO MORE VARNA
6
 
 
TV
17:30
SCH
EPL
AL-DHAFRA
8
 
 
AJMAN
3
 
 
 
17:45
SCH
PR
YARMOUK
9
 
 
AL-NASR SC
10
 
 
 
17:50
SCH
SPL
AL-ADALAH
9
 
 
AL-FATEH
16
 
 
18:00
SCH
D2
ASIL LISIS
2
 
 
A.O. AYIAS NAPAS
1
 
 
TV
18:00
SCH
D2
VITKOVICE
14
 
 
DUKLA PRAHA
2
 
 
18:00
SCH
L1
AFC HERMANNSTADT
12
 
 
FC VOLUNTARI
14
 
 
TV
18:05
SCH
SPL
AL-HILAL SAUDI FC
1
 
 
DHAMK
15
 
 
18:15
SCH
OPL
AL-RUSTAQ SC
2
 
 
OMAN CLUB
7
 
 
 
18:15
SCH
OPL
MUSCAT CLUB
11
 
 
MIRBAT
14
 
 
 
18:30
SCH
D1
AL ITTIHAD ALEXANDRIA
5
 
 
WADI DEGLA
16
 
 
18:45
SCH
OPL
SOHAR
3
 
 
AL-NAHDA CLUB
4
 
 
 
19:00
SCH
SL
TEUTA DURRES
3
 
 
FLAMURTARI VLORE
10
 
 
19:00
SCH
PR
FK SARAJEVO
2
 
 
NK CELIK ZENICA
7
 
 
19:00
SCH
HNK GORICA
5
 
 
DINAMO ZAGREB
2
 
 
TV
19:00
SCH
D2
USTI NAD LABEM
8
 
 
MFK CHRUDIM
10
 
 
19:00
SCH
D1
VIBORG
4
 
 
FREMAD AMAGER
5
 
 
19:00
SCH
NAT
AVRANCHES
5
 
 
TOULON
16
 
 
19:00
SCH
PR
MOSTA FC
9
 
 
ST LUCIA
6
 
 
19:00
SCH
OPL
DHOFAR
9
 
 
AL-SUWAIQ SC
10
 
 
 
19:00
SCH
EK
ZAGLEBIE LUBIN
10
 
 
POGON SZCZECIN
1
 
 
TV
19:00
SCH
1L
CHROBRY GLOGOW
17
 
 
CHOJNICZANKA CHOJNICE
13
 
 
19:00
SCH
1L
PUSZCZA NIEPOLOMICE
15
 
 
GKS TYCHY
11
 
 
19:00
SCH
1L
WIGRY SUWALKI
16
 
 
ODRA OPOLE
18
 
 
19:00
SCH
SL
CUKARICKI
3
 
 
VOJVODINA
2
 
 
TV
19:00
SCH
1L
AKHISAR BELEDIYE
4
 
 
ESKISEHIRSPOR
18
 
 
19:00
SCH
PR
SHAKHTAR DONETSK
1
 
 
KOLOS KOVALIVKA
6
 
 
TV
19:30
SCH
D1
HVIDOVRE
9
 
 
VENDSYSSEL FF
7
 
 
19:30
SCH
2BL
ERZGEBIRGE AUE
4
 
 
FC NURNBERG
6
 
 
TV
19:30
SCH
2BL
SPVGG GREUTHER FURTH
12
 
 
DYNAMO DRESDEN
14
 
 
TV
19:30
SCH
AKHMAT GROZNY
14
 
 
LOKOMOTIV MOSCOW
1
 
 
TV
20:00
SCH
DUNAV RUSE
9
 
 
ETAR VELIKO TARNOVO
11
 
 
TV
20:00
SCH
D2
FC ZBROJOVKA BRNO
5
 
 
VARNSDORF
13
 
 
20:00
SCH
SL
AALBORG
9
 
 
ODENSE
4
 
 
TV
20:00
SCH
MSV DUISBURG
4
 
 
FC KAISERSLAUTERN
15
 
 
20:00
SCH
N/E
ROT-WEISS ERFURT
14
 
 
BISCHOFSWERDAER
18
 
 
20:00
SCH
WST
SC VERL
2
 
 
ALEMANNIA AACHEN
10
 
 
20:00
SCH
PR
AL-SHABAB AL AHMADI
5
 
 
AL-ARABI KUWAIT CITY
8
 
 
 
20:00
SCH
1L
STAL MIELEC
4
 
 
SANDECJA NOWY SACZ
14
 
 
20:00
SCH
SPL
AL-AHLI JEDDAH
3
 
 
AL-TAAWON
10
 
 
20:00
SCH
ASV
AFC ESKILSTUNA
16
 
 
GIF SUNDSVALL
14
 
 
TV
20:00
SCH
SPR
IK FREJ
13
 
 
HALMSTAD
9
 
 
20:00
SCH
EPL
AL-ITTIHAD KALBA
14
 
 
FUJAIRAH FC
5
 
 
 
20:10
SCH
2L
AUSTRIA KLAGENFURT
1
 
 
SV HORN
7
 
 
20:10
SCH
2L
AUSTRIA VIENNA (AM)
15
 
 
WACKER INNSBRUCK
13
 
 
20:10
SCH
2L
FC BW LINZ
4
 
 
FLORIDSDORFER AC
14
 
 
20:10
SCH
2L
SK VORWARTS STEYR
8
 
 
AUSTRIA LUSTENAU
3
 
 
20:10
SCH
2L
SKU AMSTETTEN
12
 
 
SV LAFNITZ
6
 
 
20:15
SCH
BLW
BAYER LEVERKUSEN (W)
9
 
 
1899 HOFFENHEIM (W)
2
 
 
20:30
SCH
NTH
SV DROCHTERSEN/ASSEL
11
 
 
WERDER BREMEN II
7
 
 
20:30
SCH
BAV
FC MEMMINGEN
13
 
 
TSV BUCHBACH
8
 
 
20:30
SCH
L1
DINAMO BUCURESTI
11
 
 
GAZ METAN MEDIAS
4
 
 
TV
20:30
SCH
SL
GALATASARAY
10
 
 
SIVASSPOR
2
 
 
TV
21:00
SCH
SLW
ANDERLECHT (W)
3
 
 
CLUB BRUGGE (W)
5
 
 
21:00
SCH
SLW
GENK (W)
2
 
 
OH LEUVEN (W)
6
 
 
21:00
SCH
SLW
STANDARD LIEGE (W)
1
 
 
GENT (W)
4
 
 
21:00
SCH
D1
ISMAILY SC
7
 
 
HARAS EL HODOOD
13
 
 
21:00
SCH
CHELSEA (U23)
1
 
 
ARSENAL (U23)
4
 
 
 
21:00
SCH
DERBY (U23)
2
 
 
EVERTON (U23)
3
 
 
 
21:00
SCH
TOTTENHAM (U23)
6
 
 
LEICESTER (U23)
9
 
 
 
21:00
SCH
MIDDLESBROUGH (U23)
4
 
 
READING (U23)
6
 
 
 
21:00
SCH
NORWICH (U23)
11
 
 
WEST BROM (U23)
7
 
 
 
21:00
SCH
L2
AJACCIO
4
 
 
NANCY
9
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CAEN
17
 
 
VALENCIENNES
11
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CHAMBLY OISE
15
 
 
SOCHAUX
3
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CHATEAUROUX
18
 
 
PARIS FC
20
 
 
TV
21:00
SCH
L2
CLERMONT FOOT 63
10
 
 
RODEZ
14
 
 
TV
21:00
SCH
L2
ESTAC TROYES
6
 
 
LE MANS
19
 
 
TV
21:00
SCH
L2
GRENOBLE FOOT 38
12
 
 
ORLEANS
16
 
 
TV
21:00
SCH
L2
NIORT
13
 
 
GUINGAMP
8
 
 
TV
21:00
SCH
NAT
BASTIA-BORGO
10
 
 
RED STAR FC 93
9
 
 
21:00
SCH
NAT
BOULOGNE
8
 
 
QUEVILLY
17
 
 
21:00
SCH
NAT
CHOLET
11
 
 
LYON DUCHERE
3
 
 
21:00
SCH
NAT
CONCARNEAU
12
 
 
BOURG-EN-BRESSE 01
13
 
 
21:00
SCH
NAT
CRETEIL
6
 
 
DUNKERQUE
2
 
 
21:00
SCH
NAT
LAVAL
7
 
 
PAU
1
 
 
21:00
SCH
NAT
LE PUY
18
 
 
BEZIERS
14
 
 
21:00
SCH
NAT
VILLEFRANCHE
4
 
 
GAZELEC FC AJACCIO
15
 
 
21:00
SCH
D1
CAMBUUR
2
 
 
TOP OSS
16
 
 
21:00
SCH
D1
DEN BOSCH
12
 
 
RODA
10
 
 
21:00
SCH
D1
DORDRECHT
20
 
 
HELMOND SPORT
15
 
 
21:00
SCH
D1
FC EINDHOVEN
8
 
 
NAC BREDA
1
 
 
21:00
SCH
D1
GO AHEAD EAGLES
9
 
 
VOLENDAM
11
 
 
21:00
SCH
D1
JONG AZ
18
 
 
JONG AJAX
5
 
 
21:00
SCH
D1
JONG UTRECHT
6
 
 
DE GRAAFSCHAP
3
 
 
21:00
SCH
D1
MVV
17
 
 
EXCELSIOR
4
 
 
21:00
SCH
D1
NEC NIJMEGEN
14
 
 
JONG PSV
19
 
 
21:00
SCH
D1
TELSTAR
13
 
 
ALMERE CITY FC
7
 
 
21:00
SCH
SL
CRVENA ZVEZDA
1
 
 
RAD
15
 
 
TV
21:00
SCH
1R
MARITZBURG UTD
 
 
BIDVEST WITS
 
 
 
21:00
SCH
CHL
FC AARAU
6
 
 
FC LAUSANNE-SPORT
1
 
 
21:05
SCH
2R
BONNYRIGG ROSE
 
 
BUCKIE THISTLE
 
 
 
TV
21:15
SCH
PR
SENGLEA ATHLETIC
8
 
 
SLIEMA WANDERERS
12
 
 
21:30
SCH
1A
ROYAL EXCEL MOUSCRON
8
 
 
CLUB BRUGGE
1
 
 
TV
21:30
SCH
1B
KVC WESTERLO
3
 
 
LOKEREN
6
 
 
21:30
SCH
BL
EINTRACHT FRANKFURT
9
 
 
BAYER LEVERKUSEN
7
 
 
TV
21:30
SCH
EK
WISLA KRAKOW
13
 
 
PIAST GLIWICE
7
 
 
TV
21:30
SCH
2R
EDINBURGH CITY
 
 
BANKS O DEE
 
 
 
21:45
SCH
ECH
CARDIFF
11
 
 
SHEFFIELD WED
8
 
 
TV
21:45
SCH
EL1
LINCOLN
12
 
 
SHREWSBURY
13
 
 
21:45
SCH
EL1
TRANMERE
18
 
 
SOUTHEND
22
 
 
21:45
SCH
L1
NICE
8
 
 
PARIS SAINT GERMAIN
1
 
 
TV
21:45
SCH
PR
LARNE
7
 
 
GLENTORAN FC
5
 
 
21:45
SCH
1L
MIEDZ LEGNICA
6
 
 
STOMIL OLSZTYN
5
 
 
21:45
SCH
PR
CORK CITY
8
 
 
DUNDALK
1
 
 
21:45
SCH
PR
ST. PATRICKS ATHLETIC
5
 
 
BOHEMIANS
3
 
 
TV
21:45
SCH
PR
UCD
10
 
 
SHAMROCK ROVERS
2
 
 
21:45
SCH
RPO
CABINTEELY
 
 
DROGHEDA UNITED
 
 
 
21:45
SCH
WPL
CEFN DRUIDS AFC
10
 
 
CAERNARFON TOWN
5
 
 
22:00
SCH
B
CITTADELLA
7
 
 
COSENZA
18
 
 
TV
22:00
SCH
PR
FINN HARPS
9
 
 
WATERFORD FC
7
 
 
22:00
SCH
PD
GRANADA CF
4
 
 
OSASUNA
11
 
 
TV
22:00
SCH
SD
CADIZ
1
 
 
LAS PALMAS
6
 
 
TV
22:00
SCH
WPL
CARMARTHEN TOWN
12
 
 
ABERYSTWYTH TOWN
8
 
 
22:30
SCH
CL
BOLIVAR
2
 
 
GUABIRA
10
 
 
TV
22:30
SCH
3R
COVA DE PIEDADE
 
 
BENFICA
 
 
 
TV
23:30
SCH
CL
DEPORTIVO BINACIONAL
7
 
 
ALIANZA UNIVERSIDAD
11
 
 
TV
FINISHED GAMES
20:30
FTR
EST
ASV DRASSBURG
7
 
 
EBREICHSDORF
3
 
 
Full Time Result Only
 
20:30
FTR
EST
MARCHFELD MANNSDORF
1
 
 
ASK-BSC BRUCK/LEITHA
9
 
 
Full Time Result Only
 
20:30
FTR
EST
SG TRAISKIRCHEN
14
 
 
SV MATTERSBURG (AM)
12
 
 
Full Time Result Only
 
20:30
FTR
TIR
WORGL
2
 
 
ZIRL
9
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
EST
NEUSIEDL/SEE
6
 
 
SV STRIPFING/WEIDEN
5
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
EST
RAPID VIENNA (AM)
4
 
 
TEAM WIENER LINIEN
8
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
CTR
FC WELS
15
 
 
SC WEIZ
7
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
CTR
GLEICHENBERG
9
 
 
SC KALSDORF
8
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
CTR
STURM GRAZ (AM)
4
 
 
ATSV STADL-PAURA
16
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
CTR
UNION VB VOCKLAMARKT
3
 
 
FC GLEISDORF 09
2
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
SAL
SAK 1914
1
 
 
SV SEEKIRCHEN
3
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
SAL
TSV ST. JOHANN
7
 
 
SV WALS GRUNAU
8
 
 
Full Time Result Only
 
20:00
FTR
TIR
SC SCHWAZ
1
 
 
IMST
4
 
 
Full Time Result Only
 
19:00
FTR
MEDJIMURJE
12
 
 
CROATIA ZMIJAVCI
7
 
 
Full Time Result Only
 
19:00
FTR
EL
FLORA TALLINN II
2
 
 
TALLINNA KALEV II
8
 
 
Full Time Result Only
 
19:00
FTR
KAAPO
2
 
 
ILVES/2
3
 
 
Full Time Result Only
 
 
19:00
FTR
1L
FK TRAYAL
12
 
 
SMEDEREVO 1924
7
 
 
Full Time Result Only
 
18:05
FTR
D1
AL-BATEN
9
 
 
AL-TAEE
3
 
 
Full Time Result Only
 
 
17:50
FTR
D1
AL-KHALEEJ SAIHAT
15
 
 
AL-QADISIYAH FC
1
 
 
Full Time Result Only
 
 
16:00
FTR
CHERNOMORETS BALCHIK
15
 
 
LUDOGORETS II
12
 
 
Full Time Result Only
 
16:00
FTR
HRVATSKI DRAGOVOLJAC
16
 
 
HNK HAJDUK SPLIT II
4
 
 
Full Time Result Only
 
16:00
FTR
SESVETE
2
 
 
DUGOPOLJE
10
 
 
Full Time Result Only
 
15:50
FTR
D2A
WEG SC
4
 
 
AL-JABIL
9
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:35
FTR
D2B
AL-KHLOOD
3
 
 
AL-HJAZZ
12
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:30
FTR
D2A
AFIF
8
 
 
AL-AKHDOUD
6
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:30
FTR
D2A
AL-WASHM
11
 
 
AL-SADD SAUDI
7
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:30
FTR
D2B
AL-QAISOMA
8
 
 
AL-SAFA
4
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:25
FTR
D2B
AL-DRAIH
5
 
 
ARAR
1
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:25
FTR
D2B
AL-SHARQ
9
 
 
AL-DRAE
11
 
 
Full Time Result Only
 
 
15:10
FTR
D2A
AL-SAHEL QATIF
5
 
 
AL ENTESAR
12
 
 
Full Time Result Only
 
 
20:00
CANC
PR
FC MINSK
10
 
 
TORPEDO MINSK
16
 
 
05:00
POST
AP2
DORADOS
6
 
 
ATLANTE
2
 
 
04:30
FIN
AP
ALIANZA
1
 
 
JOCORO FC
11
 
 
1
0
1
0
04:15
FIN
AP
PLATENSE FC
8
 
1
CD MOTAGUA
3
 
1
0
0
2
3
04:00
FIN
AP
REAL ESPANA
6
 
 
CD REAL SOCIEDAD
10
 
 
2
0
3
0
03:30
FIN
B
CUIABA
12
 
 
GUARANI CAMPINAS
13
 
 
2
0
2
1
03:00
FIN
VACA DIEZ
2
 
1
REAL SANTA CRUZ
1
 
 
2
1
2
1
03:00
FIN
A
FLUMINENSE
14
 
 
ATLETICO PARANAENSE
10
1
 
1
1
1
2
03:00
FIN
PD
UNIVERSIDAD DE CHILE
14
2
 
IQUIQUE
15
4
1
1
1
2
1
TV
01:30
FIN
CL
MONTEVIDEO WANDERERS
14
 
 
DEFENSOR SPORTING
6
 
1
2
0
2
0
01:15
FIN
A
AVAI
19
1
1
INTERNACIONAL
6
3
 
0
1
0
2
TV
01:15
FIN
A
SANTOS
3
3
 
CEARA
16
4
 
0
1
2
1
TV
01:15
FIN
B
BOTAFOGO SP
6
 
 
ATLETICO GOIANIENSE
3
 
 
0
0
0
0
00:30
FIN
PD
EVERTON DE VINA
11
5
1
CURICO UNIDO
13
2
1
0
0
2
1
TV
00:00
FIN
R16
CARACAS FC
 
 
YARACUY FC
 
 
 
0
0
1
1
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score