Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

FINISHED GAMES
23:30
FIN
CL
GENERAL DIAZ
5
 
 
SPORTIVO LUQUENO
12
 
 
2
0
3
0
23:00
FIN
CL
AYACUCHO FC
13
 
 
SPORT BOYS
8
 
 
0
1
0
1
TV
22:30
FIN
PL
VITORIA SETUBAL
11
1
 
SC BRAGA
16
3
1
0
0
1
0
TV
22:30
FIN
CL2
CA FURRIAL
2
 
 
PETARE FC
4
 
 
0
0
1
0
22:00
FIN
B
PORDENONE
6
1
 
SPEZIA
12
3
 
0
0
1
0
TV
22:00
FIN
PR
SLIGO ROVERS
6
 
 
FINN HARPS
9
 
 
3
0
3
1
22:00
FIN
PD
MALLORCA
14
4
 
ATHLETIC BILBAO
4
3
 
0
0
0
0
TV
22:00
FIN
SD
RAYO VALLECANO
6
 
1
RACING SANTANDER
17
 
1
1
0
2
0
TV
21:45
FIN
ECH
DERBY
19
2
 
CARDIFF
14
2
 
1
1
1
1
TV
21:45
FIN
L1
AMIENS
16
3
 
LYON
8
2
 
1
2
2
2
TV
21:45
FIN
PR
BOHEMIANS
3
 
 
WATERFORD FC
7
 
 
0
1
1
2
TV
21:45
FIN
PR
ST. PATRICKS ATHLETIC
5
 
 
UCD
10
 
 
0
0
0
0
21:45
FIN
D1
CABINTEELY
4
 
 
ATHLONE TOWN
9
 
 
3
0
3
1
21:45
FIN
D1
DROGHEDA UNITED
2
 
1
SHELBOURNE
1
 
 
0
0
1
3
21:45
FIN
D1
GALWAY UNITED
8
 
 
COBH RAMBLERS
7
 
1
0
1
7
1
21:45
FIN
D1
LIMERICK FC
6
 
 
WEXFORD FC
10
 
 
2
0
4
1
21:45
FIN
WPL
GAP CONNAH S QUAY FC
3
 
1
ABERYSTWYTH TOWN
9
 
 
2
0
4
1
21:30
FIN
PBM
TRISTAN SUAREZ
1
 
 
COLEGIALES
13
 
 
1
1
3
1
21:30
FIN
1A
CHARLEROI
6
6
 
GENK
9
1
 
2
0
2
1
TV
21:30
FIN
1B
LOKEREN
7
 
 
KVC WESTERLO
2
 
 
1
1
1
1
21:30
FIN
SLW
GENK (W)
2
 
 
GENT (W)
5
 
 
0
0
2
0
21:30
FIN
BL
FORTUNA DUSSELDORF
11
 
 
VFL WOLFSBURG
5
2
 
1
1
1
1
TV
21:30
FIN
EK
JAGIELLONIA
4
5
 
LEGIA WARSZAWA
5
4
1
0
0
0
0
TV
21:05
FIN
SCH
ARBROATH
4
 
 
PARTICK
9
 
 
1
0
1
1
21:00
POST
SLW
ANDERLECHT (W)
3
 
 
STANDARD LIEGE (W)
1
 
 
21:00
FIN
CHELSEA (U23)
1
 
 
BRIGHTON (U23)
7
 
 
1
0
2
1
21:00
FIN
MANCHESTER UTD (U23)
1
 
1
FULHAM (U23)
11
 
1
0
0
1
0
 
21:00
FIN
L2
AJACCIO
11
 
 
ORLEANS
17
 
 
0
0
0
0
TV
21:00
FIN
L2
CHAMBLY OISE
6
 
 
AUXERRE
7
 
 
0
0
1
4
TV
21:00
FIN
L2
ESTAC TROYES
4
 
 
CAEN
16
 
 
1
0
2
1
TV
21:00
FIN
L2
GUINGAMP
13
 
 
NANCY
14
 
 
1
1
1
1
TV
21:00
FIN
L2
LE HAVRE
2
 
1
PARIS FC
19
 
1
0
0
0
0
TV
21:00
FIN
L2
NIORT
9
 
 
GRENOBLE FOOT 38
15
 
 
0
0
0
1
TV
21:00
FIN
L2
RODEZ
5
 
 
LE MANS
18
 
1
2
0
4
1
TV
21:00
FIN
L2
SOCHAUX
12
 
 
VALENCIENNES
3
 
 
0
0
0
0
TV
21:00
FIN
NAT
AVRANCHES
6
 
 
LYON DUCHERE
7
 
 
0
0
2
1
21:00
FIN
NAT
BASTIA-BORGO
11
 
 
CHOLET
13
 
 
0
0
3
2
21:00
FIN
NAT
CONCARNEAU
12
 
 
QUEVILLY
18
 
1
0
0
0
0
21:00
FIN
NAT
CRETEIL
4
 
 
BEZIERS
16
 
 
2
1
3
1
21:00
FIN
NAT
DUNKERQUE
3
 
 
GAZELEC FC AJACCIO
10
 
 
0
1
0
1
21:00
FIN
NAT
LE PUY
17
 
 
BOULOGNE
5
 
 
0
0
0
2
21:00
FIN
NAT
PAU
2
 
 
BOURG-EN-BRESSE 01
14
 
 
0
1
2
1
21:00
FIN
NAT
VILLEFRANCHE
1
 
 
TOULON
15
 
 
0
1
2
1
21:00
FIN
D1
CAMBUUR
4
 
 
HELMOND SPORT
16
1
 
3
0
5
1
21:00
FIN
D1
DE GRAAFSCHAP
1
 
 
JONG AJAX
6
3
1
0
2
3
2
21:00
FIN
D1
DEN BOSCH
19
1
1
NEC NIJMEGEN
10
2
 
1
0
2
2
21:00
FIN
D1
EXCELSIOR
3
2
 
ALMERE CITY FC
12
 
 
0
0
4
2
21:00
FIN
D1
FC EINDHOVEN
5
 
 
RODA
15
3
 
1
0
1
1
21:00
FIN
D1
JONG PSV
18
1
 
JONG AZ
14
 
 
0
2
3
2
21:00
FIN
D1
MVV
13
4
 
TELSTAR
8
2
 
0
0
1
2
21:00
FIN
D1
NAC BREDA
2
4
 
JONG UTRECHT
7
4
1
0
0
0
0
21:00
FIN
D1
VOLENDAM
11
 
 
DORDRECHT
20
3
1
1
1
1
1
21:00
FIN
LP
BENFICA B
10
 
 
ACADEMICO VISEU
11
 
 
0
0
0
0
21:00
FIN
L1
CFR 1907 CLUJ
1
 
 
FC VOLUNTARI
14
 
2
3
0
5
0
TV
21:00
FIN
R32
FC WINTERTHUR
 
 
FC ST. GALLEN
 
 
1
0
0
2
0
TV
20:45
FIN
1L
ODRA OPOLE
18
 
 
SANDECJA NOWY SACZ
14
 
 
1
1
1
1
20:45
FIN
1L
STOMIL OLSZTYN
5
 
 
STAL MIELEC
6
 
1
0
0
1
0
20:35
FIN
SPL
AL-NASSR RIYADH
2
 
 
AL-SHABAB RIYADH
4
 
 
0
0
0
0
20:30
FIN
EST
ASV DRASSBURG
10
 
 
RAPID VIENNA (AM)
3
 
 
0
4
1
5
20:30
FIN
EST
EBREICHSDORF
2
 
 
SG TRAISKIRCHEN
12
 
 
1
0
3
1
20:30
FIN
EST
MARCHFELD MANNSDORF
1
 
 
LEOBENDORF
13
 
 
1
0
2
0
20:30
FIN
EST
WIENER SPORTKLUB
4
 
 
SV STRIPFING/WEIDEN
6
 
 
1
1
2
1
20:30
FIN
TIR
WORGL
4
 
 
FC KITZBUHEL
3
 
 
0
0
0
0
20:30
FIN
N/E
LOKOMOTIVE LEIPZIG
2
 
 
BERLINER AK 07
8
 
 
1
1
2
2
20:30
FIN
WST
ROT-WEISS OBERHAUSEN
5
 
 
WUPPERTALER SV
10
 
 
2
0
5
1
20:30
FIN
BAV
FC MEMMINGEN
15
 
 
SV HEIMSTETTEN
16
 
 
0
0
2
1
20:30
FIN
EDW
ADO DEN HAAG (W)
4
 
 
EXCELSIOR/BARENDRECHT (W)
6
 
 
0
0
0
0
20:30
FIN
EDW
HEERENVEEN (W)
5
 
 
VV ALKMAAR (W)
7
 
 
2
0
3
1
20:30
FIN
EDW
PEC ZWOLLE (W)
8
 
 
AJAX (W)
2
 
 
2
3
2
4
20:30
FIN
SL
GALATASARAY
5
2
 
KASIMPASA
18
3
 
1
0
1
0
TV
20:15
FIN
BLW
FC KOLN (W)
9
 
 
TURBINE POTSDAM (W)
3
 
 
1
1
1
2
20:10
FIN
2L
AUSTRIA KLAGENFURT
1
 
 
AUSTRIA LUSTENAU
14
 
 
1
1
3
3
20:10
FIN
2L
AUSTRIA VIENNA (AM)
15
 
1
RIED
8
 
 
0
0
0
0
20:10
FIN
2L
FLORIDSDORFER AC
4
 
 
SV LAFNITZ
9
 
 
0
0
1
1
20:10
FIN
2L
SV HORN
7
 
 
KAPFENBERGER SV
16
 
1
3
1
5
1
20:00
FIN
1R
AL-KHARTOUM
 
 
DC MOTEMA PEMBE
 
 
 
0
0
1
2
20:00
FIN
EST
ASK-BSC BRUCK/LEITHA
8
 
 
ADMIRA WACKER (AM)
15
 
 
2
2
4
2
20:00
FIN
CTR
ATSV WOLFSBERG
14
 
 
VST VOLKERMARKT
8
 
 
0
1
1
2
20:00
FIN
CTR
DEUTSCHLANDSBERGER
12
 
 
WOLFSBERGER AC (AM)
11
 
 
0
1
0
1
20:00
FIN
CTR
SC KALSDORF
5
 
 
UNION GURTEN
6
 
 
0
0
0
3
20:00
FIN
CTR
SC WEIZ
2
 
 
RIED (AM)
13
 
 
4
0
5
0
20:00
FIN
CTR
SV ALLERHEILIGEN
10
 
 
STURM GRAZ (AM)
3
 
 
1
0
1
1
20:00
FIN
CTR
WSC HERTHA
4
 
 
GLEICHENBERG
9
 
 
1
0
1
0
20:00
FIN
SAL
BSK 1933
10
 
 
SV WALS GRUNAU
6
 
 
2
2
2
3
20:00
FIN
SAL
TSV ST. JOHANN
8
 
 
SAK 1914
1
 
 
1
2
1
5
20:00
FIN
PR
FC DNYAPRO MOGILEV
14
 
 
TORPEDO MINSK
16
 
 
0
0
3
0
20:00
FIN
ARDA KARDZHALI
6
2
 
BOTEV VRATSA
13
5
 
1
0
2
1
TV
20:00
FIN
SL
SONDERJYSKE
9
 
 
AC HORSENS
11
 
 
0
0
0
0
TV
20:00
FIN
D1
SKIVE
7
 
 
FC FREDERICIA
1
 
 
1
2
2
2
20:00
FIN
2D1
HIK
3
 
1
SLAGELSE
8
 
 
0
0
0
0
20:00
FIN
L1
LILLE
5
1
 
ANGERS
7
2
 
1
0
2
1
TV
20:00
FIN
FC MAGDEBURG
9
 
 
MSV DUISBURG
6
 
 
0
1
1
1
20:00
FIN
WST
SC VERL
3
 
 
BORUSSIA MONCHENGLADB. II
7
 
 
3
1
5
3
20:00
FIN
WST
SV LIPPSTADT 08
15
 
 
ROT-WEISS ESSEN
2
 
 
1
1
2
4
20:00
FIN
WST
VFB HOMBERG
19
 
 
FORTUNA DUSSELDORF II
11
 
1
1
2
2
4
20:00
FIN
S/W
FC ASTORIA WALLDORF
4
 
 
SSV ULM 1846
11
 
 
1
1
3
1
20:00
FIN
BAV
FC AUGSBURG II
14
 
 
1896 RAIN AM LECH
18
 
 
0
0
2
1
20:00
FIN
BAV
TSV 1860 ROSENHEIM
17
 
 
VIKTORIA ASCHAFFENBURG
10
 
 
0
1
0
3
20:00
FIN
SL
PRISHTINA
11
 
 
LLAPI
5
 
 
0
1
0
1
TV
20:00
FIN
PR
TARXIEN RAINBOWS
14
 
1
HAMRUN SPARTANS
4
 
 
1
1
2
3
20:00
FIN
1L
CHOJNICZANKA CHOJNICE
11
 
 
GKS BELCHATOW
16
 
 
2
0
3
0
20:00
FIN
ZENIT SAINT PETERSBURG
2
1
 
ARSENAL TULA
7
3
 
1
0
3
1
TV
20:00
FIN
ASV
IK SIRIUS
10
2
 
FALKENBERGS FF
14
2
 
1
0
2
0
TV
20:00
FIN
SPR
GAIS
12
 
 
HALMSTAD
10
 
 
0
0
1
1
20:00
FIN
R32
GRASSHOPPER-CLUB
 
1
SERVETTE FC
 
 
 
0
0
1
0
19:30
FIN
2L
SKU AMSTETTEN
12
 
 
SK VORWARTS STEYR
5
 
 
1
0
2
1
19:30
FIN
ML
FLORA TALLINN
1
 
 
TALLINNA KALEV
8
 
 
1
0
5
0
19:30
FIN
2BL
KARLSRUHER SC
8
2
 
SV SANDHAUSEN
6
3
 
0
0
1
0
TV
19:30
FIN
2BL
SPVGG GREUTHER FURTH
4
4
 
SV WEHEN
18
1
 
0
0
2
1
TV
19:30
FIN
DS
LINKOPINGS (W)
6
 
 
ESKILSTUNA UTD (W)
5
 
 
0
1
0
1
19:05
FIN
QSL
UMM SALAL
10
 
 
AL-ARABI SC
1
 
 
1
2
1
5
19:00
FIN
DINAMO ZAGREB
2
 
 
ISTRA 1961
7
 
 
0
0
1
0
TV
19:00
FIN
D1
SIGMA OLOMOUC
7
1
 
OPAVA
16
3
 
0
0
2
0
TV
19:00
FIN
D2
USTI NAD LABEM
7
 
 
FK BANIK SOKOLOV
14
 
 
1
1
2
2
19:00
FIN
D2
VYSOCINA JIHLAVA
2
 
 
MFK CHRUDIM
11
 
 
2
2
4
2
19:00
FIN
NAT
LAVAL
9
 
 
RED STAR FC 93
8
 
 
0
1
0
2
19:00
FIN
1R
ISMAILY SC
 
 
AL-AHLY BENGHAZI
 
 
 
3
1
4
2
19:00
FIN
A
ATLANTAS
6
 
 
SUDUVA MARIJAMPOLE
2
 
 
0
3
0
4
TV
19:00
FIN
A
FK ZALGIRIS VILNIUS
1
 
 
FK PANEVEZYS
5
 
 
1
0
5
0
19:00
FIN
EK
ZAGLEBIE LUBIN
13
3
 
WISLA PLOCK
11
4
 
3
0
5
0
TV
19:00
FIN
SL
RADNICKI NIS
6
2
1
VOJVODINA
1
4
 
1
1
1
2
TV
19:00
FIN
1L
RUDAR VELENJE
10
 
 
NK BRAVO
6
 
 
0
2
1
4
TV
19:00
FIN
1L
BALIKESIRSPOR
9
 
 
UMRANIYESPOR
1
 
1
2
0
2
0
18:50
FIN
SPL
AL-TAAWON
8
 
 
AL-ADALAH
7
 
 
1
2
3
2
18:50
FIN
SPL
DHAMK
11
 
 
AL-ITTIHAD JEDDAH
12
 
 
2
1
2
1
18:30
FIN
VEI
HIFK
2
3
 
KPV
6
1
1
0
0
3
1
TV
18:30
FIN
VEI
SJK
3
1
 
VPS
5
3
 
0
1
1
1
18:30
FIN
KGC
KAJHA
11
 
 
PK-37
10
 
 
1
2
2
3
18:30
FIN
NTH
WEICHE FLENSBURG
4
 
 
HANNOVER 96 II
12
 
 
0
0
1
0
18:30
FIN
WST
LUKI-ENERGIYA
9
 
 
KOLOMNA
13
 
 
1
0
4
2
18:15
FIN
PR
FC URARTU
9
 
 
FC ARARAT-ARMENIA
3
 
 
1
0
1
1
18:15
FIN
PR
PYUNIK YEREVAN
6
 
 
ALASHKERT
5
 
 
0
1
0
3
18:00
FIN
WST
DOLGOPRUDNY
2
 
 
ZNAMYA TRUDA
11
 
 
2
0
2
0
17:45
FIN
IPL
GOL GOHAR
8
4
 
PARS JONOUBI JAM
14
1
 
1
0
1
1
TV
 
17:45
FIN
SC
DHOFAR
 
 
SUR
 
 
 
2
0
4
0
17:30
FIN
TSARSKO SELO
12
2
 
LOKOMOTIV PLOVDIV
3
3
 
0
1
2
3
TV
17:30
FIN
SESVETE
2
 
 
DINAMO ZAGREB II
11
 
 
2
0
3
0
17:30
FIN
L1
ACADEMICA CLINCENI
12
3
 
FC ASTRA GIURGIU
7
3
1
1
1
1
1
TV
17:30
FIN
1L
SINDJELIC BEOGRAD
15
 
 
SMEDEREVO 1924
14
 
 
0
0
1
3
17:00
FIN
HRVATSKI DRAGOVOLJAC
13
 
 
BSK BIJELO BRDO
15
 
 
1
0
3
0
17:00
FIN
SL
KF BALLKANI
4
 
 
TREPCA 89
8
 
 
2
0
3
2
TV
17:00
FIN
3S1
AEROSTAR BACAU
1
 
 
BUCOVINA RADAUTI
3
 
1
1
1
3
2
17:00
FIN
3S1
FC BOTOSANI II
12
 
 
CSM PASCANI
16
 
 
1
1
4
2
17:00
FIN
3S1
OZANA TARGU NEAMT
9
 
 
CEAHLAUL PIATRA NEAMT
4
 
1
1
2
1
2
17:00
FIN
3S2
DACIA UNIREA BRAILA
12
 
1
MOSTISTEA ULMU
7
 
 
0
1
0
2
17:00
FIN
3S3
FC ASTRA GIURGIU II
16
 
 
FLACARA MORENI
4
 
 
0
1
0
1
17:00
FIN
3S3
FCM ALEXANDRIA
1
 
 
CSM SLATINA
2
 
 
2
0
2
0
17:00
FIN
3S4
CETATE DEVA
12
 
 
NATIONAL SEBIS
10
 
 
1
1
1
3
17:00
FIN
3S5
ODORHEIU SECUIESC
10
 
 
ARIESUL 1907 TURDA
5
 
 
1
1
1
1
17:00
FIN
3S5
SANATATEA CLUJ
12
 
 
CFR CLUJ II
4
 
 
2
3
2
3
17:00
FIN
3S5
UNIREA DEJ
11
 
 
MINAUR BAIA MARE
7
 
 
0
1
0
1
17:00
FIN
3S5
VIITORUL SELIMBAR
3
 
 
UNU FOTBAL GLORIA
14
 
 
0
0
0
0
16:55
FIN
QSL
AL-KHOR
7
 
 
AL-AHLI DOHA
5
 
 
1
0
2
3
16:30
FIN
SF
SHAHEEN ASMAYEE
 
 
SIMORGH ALBORZ
 
 
 
2
0
5
0
16:30
FIN
UPL
URA FC
11
 
 
TOORO UNITED
9
 
 
0
0
1
2
 
16:30
FIN
SL
FK BUXORO
14
 
 
FK TERMEZ SURKHON
6
 
 
0
0
0
2
16:00
FIN
GS
PETALING JAYA CITY
2
 
 
JOHOR DARUL TAKZIM
1
 
 
1
2
2
3
 
16:00
FIN
GS
PKNP
3
 
 
UITM FC
4
 
 
1
0
4
0
 
16:00
FIN
GS
PKNS FC
4
 
 
NEGERI SEMBILAN
3
 
 
1
1
1
3
16:00
FIN
GS
TERENGGANU
2
 
1
KEDAH
1
 
 
1
2
2
3
 
16:00
FIN
AKADEMIJA PANDEV
1
 
 
FK RENOVA
7
 
 
1
0
2
0
16:00
FIN
UPL
EXPRESS FC
13
 
 
SC VILLA
1
 
 
0
0
0
1
 
16:00
FIN
SL
FK ANDIJAN
13
 
1
SOGDIANA JIZZAKH
4
 
 
0
0
0
0
15:00
FIN
PR
FC YEREVAN
10
 
 
LORI FC
4
 
 
0
0
0
1
14:35
FIN
CSL
JIANGSU SUNING
5
 
 
GUANGZHOU FC
1
 
 
1
0
3
1
TV
14:35
FIN
CSL
SHANDONG LUNENG
4
 
 
SHANGHAI SIPG FC
3
 
 
3
1
3
1
TV
14:35
FIN
CSL
SHENZHEN FC
14
 
 
BEIJING GUOAN
2
 
 
1
0
1
1
TV
14:30
FIN
L1
AREMA FC
6
 
 
PUSAMANIA BORNEO
4
 
 
2
2
2
2
14:30
FIN
L1
KALTENG PUTRA FC
14
 
 
PERSEBAYA SURABAYA
9
 
 
1
1
1
1
14:00
FIN
TOTTENHAM (U23)
4
 
 
SOUTHAMPTON (U23)
11
 
 
2
1
2
2
13:30
FIN
J1
SHIMIZU S-PULSE
10
 
 
NAGOYA GRAMPUS
11
 
 
1
1
3
2
13:30
FIN
J1
URAWA RED DIAMONDS
15
 
1
CEREZO OSAKA
6
 
 
0
0
1
2
11:30
FIN
L1
BHAYANGKARA FC
10
 
 
BALI UNITED PUSAM
1
 
 
0
0
0
0
11:30
FIN
L1
SEMEN PADANG
18
 
 
PSS SLEMAN
5
 
 
0
0
0
1
05:00
FIN
AP
SANTOS DE GUAPILES
3
 
 
CS CARTAGINES
6
 
 
1
0
2
1
04:30
FIN
AP
ALIANZA
1
 
 
AGUILA
4
 
 
1
0
2
0
04:30
FIN
AP2
ATLANTE
9
 
 
TAMPICO MADERO
4
 
 
0
0
0
0
04:15
FIN
QF
JUNIOR
 
 
DEPORTIVO CALI
 
 
1
1
1
2
1
3-4
TV
04:15
FIN
AP
SANTA TECLA
6
 
 
AD ISIDRO METAPAN
7
 
 
1
1
2
2
04:00
FIN
AP
CD HONDURAS
9
 
 
CD MOTAGUA
1
 
1
0
0
0
1
04:00
FIN
AP
REAL ESPANA
7
 
 
LOBOS UPNFM
4
 
 
1
1
1
2
03:30
FIN
B
PONTE PRETA
10
 
 
VILA NOVA
16
 
 
0
0
0
1
03:10
FIN
PN
BELGRANO CORDOBA
4
 
 
TEMPERLEY
13
 
 
1
0
3
1
03:00
FIN
CPL
VALOUR FC
4
 
1
FORGE FC
1
 
 
0
3
1
3
02:00
FIN
QF
PEREIRA
 
 
DEPORTIVO PASTO
 
 
 
1
0
2
0
TV
01:45
FIN
R16
OVETENSE FC
 
 
DEPORTIVO CAPIATA
 
 
 
0
0
0
1
TV
00:00
FIN
CL
AC MINEROS
5
 
 
TRUJILLANOS FC
4
 
 
1
0
1
0
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score