Information

STATISTICS
TABLES
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

03:00
2 HF
67'
AD ISIDRO METAPAN
8
 
 
SANTA TECLA
7
 
 
1
1
2
1

03:00
2 HF
66'
LUIS ANGEL FIRPO
9
 
 
AGUILA
4
 
 
0
1
0
1

03:00
2 HF
66'
COBAN IMPERIAL
4
 
 
CSD MUNICIPAL
7
 
 
0
0
1
0

03:00
2 HF
66'
REAL ESPANA
4
 
 
VIDA
7
 
 
0
0
1
0

03:00
2 HF
66'
CLUB AMERICA
7
1
 
PACHUCA
11
1
 
1
0
3
0
TV

03:00
2 HF
67'
ALEBRIJES DE OAXACA
5
 
 
CIMARRONES
10
 
 
0
1
0
1

03:00
2 HF
66'
TAPACHULA
15
 
 
CORRECAMINOS UAT
4
 
 
1
1
3
1

03:00
2 HF
66'
TASMAN UNITED
9
 
 
TEAM WELLINGTON
4
 
 
0
1
0
1

03:00
2 HF
68'
WAITAKERE UNITED
8
 
 
WELLINGTON PHOENIX II
10
 
 
0
0
0
2

03:10
2 HF
54'
RACING CLUB
 
 
ROSARIO CENTRAL
 
 
 
1
0
1
0
 

03:30
2 HF
46'
LD ALAJUELENSE
3
 
 
SAN CARLOS
8
 
 
0
0
0
0

05:00
SCH
U.A.N.L. - TIGRES
5
 
 
CRUZ AZUL
15
 
 
TV

05:35
SCH
HAWKES BAY UNITED
6
 
 
AUCKLAND CITY
1
 
 

08:00
SCH
MELBOURNE VICTORY
2
 
 
WELLINGTON PHOENIX
5
 
 

08:30
SCH
HOI KING
10
 
 
SOUTHERN
3
 
 

09:00
SCH
ROMANIA (W)
 
 
NIGERIA (W)
 
 
 
 

10:00
SCH
C. COAST MARINERS FC
10
 
 
BRISBANE ROAR FC
9
 
 

10:30
SCH
MELBOURNE CITY (W)
6
 
 
NEWCASTLE JETS FC (W)
8
 
 

11:30
SCH
KITCHEE SC
5
 
 
LEE MAN FC
8
 
 

12:00
SCH
FK JABLONEC
 
 
VIKTORIA ZIZKOV
 
 
 
 

12:00
SCH
ISTRA 1961
1
 
 
ZARKOVO
3
 
 
 

12:00
SCH
AMEDSPOR
8
 
 
SAMSUNSPOR
3
 
 

12:00
SCH
GUMUSHANESPOR
13
 
 
BAYRAMPASA
16
 
 

12:00
SCH
KAHRAMANMARASSPOR AS
15
 
 
BANDIRMASPOR
17
 
 

12:00
SCH
SIVAS BELEDIYESPOR
9
 
 
PENDIKSPOR
7
 
 

12:30
SCH
DYNAMO DRESDEN
 
 
FC AARAU
 
 
 
 

12:30
SCH
ALCOYANO
13
 
 
ATLETICO BALEARES
4
 
 

12:30
SCH
ALMERIA B
19
 
 
TALAVERA
10
 
 

12:30
SCH
SEVILLA ATLETICO
17
 
 
EJIDO
13
 
 

12:30
SCH
HATAYSPOR
6
 
 
GENCLERBIRLIGI
1
 
 

12:30
SCH
UMRANIYESPOR
5
 
 
ALTAY
14
 
 

12:30
SCH
INEGOLSPOR
11
 
 
NIGDE BELEDIYESPOR
14
 
 

12:30
SCH
MANISASPOR
17
 
 
SARIYER
2
 
 

12:30
SCH
SANCAKTEPE BELEDIYE
6
 
 
KASTAMONUSPOR
5
 
 

12:30
SCH
USAKSPOR
9
 
 
HACETTEPE SK
12
 
 

12:30
SCH
KIRKLARELISPOR
8
 
 
ETIMESGUT BLD. SPOR
12
 
 

12:30
SCH
TOKATSPOR
18
 
 
DARICA GENCLERBIRLIGI
10
 
 

12:30
SCH
TUZLASPOR
1
 
 
ANADOLU SELCUKLUSPOR
14
 
 

12:30
SCH
ZONGULDAK KOMURSPOR
11
 
 
MANISA BUYUKSEHIR BELEDIYE
5
 
 

13:00
SCH
JORDAN
 
 
VIETNAM
 
 
 
TV

13:00
SCH
BETIS
8
 
 
GIRONA
10
 
 
TV

13:00
SCH
OSASUNA
6
 
 
MALLORCA
8
 
 
TV

13:00
SCH
FUENLABRADA
1
 
 
GUIJUELO
10
 
 

13:00
SCH
INTERNACIONAL DE MADRID
11
 
 
SAN SEBASTIAN DE LOS REYES
4
 
 

13:00
SCH
UNION ADARVE
18
 
 
BURGOS
14
 
 

13:00
SCH
UNIONISTAS DE SALAMANCA
8
 
 
LAS PALMAS ATLETICO
12
 
 

13:00
SCH
VALLADOLID B
13
 
 
CORUXO
9
 
 

13:00
SCH
UP LANGREO
10
 
 
OVIEDO B
4
 
 

13:00
SCH
EJEA
11
 
 
BARCELONA B
6
 
 

13:00
SCH
LEVANTE B
14
 
 
UD CORNELLA
3
 
 

13:00
SCH
ATLETICO MALAGUENO
20
 
 
MARBELLA FC
14
 
 

13:00
SCH
ATLETICO SANLUQUENO
16
 
 
UD IBIZA
8
 
 

13:00
SCH
JUMILLA
11
 
 
REAL LINENSE
6
 
 

13:00
SCH
MELILLA
3
 
 
SAN FERNANDO
4
 
 

13:00
SCH
UCAM MURCIA
2
 
 
GRANADA CF B
12
 
 

13:15
SCH
WILLEM II
12
 
 
NAC BREDA
17
 
 
TV

13:15
SCH
LEIXOES
11
 
 
BENFICA B
3
 
 

13:30
SCH
FROSINONE
19
 
 
ATALANTA
8
 
 
TV

13:35
SCH
SOUTH KOREA (W)
 
 
CHINA (W)
 
 
 
 

14:00
SCH
GRASSHOPPER-CLUB
 
 
DYNAMO DRESDEN
 
 
 
 

14:00
SCH
KORONA KIELCE
 
 
FERENCVAROSI TC
 
 
 
 

14:00
SCH
RANGERS
 
 
HJK HELSINKI
 
 
 
 

14:00
SCH
EGINIAKOS
16
 
 
IRODOTOS
12
 
 

14:00
SCH
ULINZI STARS
10
 
 
TUSKER
6
 
 

14:00
SCH
WESTERN STIMA
4
 
 
NZOIA SUGAR
9
 
 

14:30
SCH
CARL ZEISS JENA
 
 
ERZGEBIRGE AUE
 
 
 
 

14:30
SCH
GENK (W)
 
 
MSV DUISBURG (W)
 
 
 
 

14:30
SCH
LOKOMOTIV PLOVDIV
 
 
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
 
 
 
 

15:00
SCH
KCCA FC
 
 
AS OTOHO
 
 
 

15:00
SCH
BOTAFOGO SP
3
 
 
SAO BENTO
3
 
 

15:00
SCH
CALDENSE
2
 
 
AMERICA MINEIRO
3
 
 

15:00
SCH
TUPI
9
 
 
TOMBENSE
8
 
 

15:00
SCH
VILLA NOVA-MG
6
 
 
TUPYNAMBAS
10
 
 

15:00
SCH
LIVERPOOL (U23)
4
 
 
WEST BROM (U23)
3
 
 
 

15:00
SCH
EINTRACHT BRAUNSCHWEIG
 
 
WERDER BREMEN II
 
 
 
 

15:00
SCH
HERTHA BERLIN II
 
 
ZAGLEBIE LUBIN
 
 
 
 

15:00
SCH
VFB LUBECK
 
 
VFL OSNABRUCK
 
 
 
 

15:00
SCH
OFI
13
 
 
PANETOLIKOS
6
 
 
TV

15:00
SCH
APOLLON PONTOU
7
 
 
DOXA DRAMAS
9
 
 

15:00
SCH
SPARTI
13
 
 
A.O.K. KERKYRA
3
 
 

15:00
SCH
TRIKALA
14
 
 
AEP IRAKLIS 1908 PAE
8
 
 

15:00
SCH
QORMI FC
14
 
 
BALZAN FC
7
 
 
TV

15:00
SCH
ALANYASPOR
14
 
 
SIVASSPOR
9
 
 
TV

15:00
SCH
ESKISEHIRSPOR
17
 
 
GIRESUNSPOR
13
 
 

15:30
SCH
CLUB BRUGGE
2
 
 
CHARLEROI
8
 
 
TV

15:30
SCH
HUDDERSFIELD
20
 
 
MANCHESTER CITY
2
 
 
TV

15:30
SCH
INTER ZAPRESIC
2
 
 
ZAGLEBIE SOSNOWIEC
4
 
 
 

15:30
SCH
ARZACHENA
18
 
 
VIRTUS ENTELLA
6
 
 

15:30
SCH
JUVENTUS (U23)
12
 
 
CARRARESE
2
 
 

15:30
SCH
PONTEDERA
8
 
 
PIACENZA
1
 
 

15:30
SCH
PRO PATRIA
9
 
 
OLBIA
17
 
 

15:30
SCH
PRO PIACENZA
19
 
 
ALESSANDRIA
14
 
 

15:30
SCH
PRO VERCELLI
4
 
 
AREZZO
3
 
 

15:30
SCH
MONOPOLI
6
 
 
POTENZA
10
 
 

15:30
SCH
SIRACUSA
16
 
 
CATANIA
3
 
 

15:30
SCH
TRAPANI
2
 
 
VIBONESE
7
 
 

15:30
SCH
VITERBESE CASTRENSE
15
 
 
JUVE STABIA
1
 
 

15:30
SCH
DE GRAAFSCHAP
18
 
 
FORTUNA SITTARD
9
 
 
TV

15:30
SCH
EMMEN
14
 
 
PSV
1
 
 
TV

15:30
SCH
POLOKWANE CITY
6
 
 
BIDVEST WITS
1
 
 

15:30
SCH
SUPERSPORT UNITED
8
 
 
BLOEM CELTIC
7
 
 
TV

15:30
SCH
ROYAL EAGLES
4
 
 
RICHARDS BAY FC
8
 
 

15:30
SCH
STELLENBOSCH FC
1
 
 
AJAX CAPE TOWN
3
 
 

15:30
SCH
TS GALAXY FC
9
 
 
TSHAKHUMA MADZIVHANDILA
5
 
 

15:30
SCH
SAKARYASPOR
1
 
 
KECIORENGUCU
4
 
 

16:00
SCH
NEW STARS
 
 
GOR MAHIA
 
 
 

16:00
SCH
THAILAND
 
 
CHINA
 
 
 
TV

16:00
SCH
AEL LIMASSOL
3
 
 
APOEL
1
 
 
TV

16:00
SCH
RENNES
8
 
 
MONTPELLIER
6
 
 
TV

16:00
SCH
DINAMO ZAGREB
 
 
ETAR VELIKO TARNOVO
 
 
 
 

16:00
SCH
FIORENTINA
11
 
 
SAMPDORIA
7
 
 
TV

16:00
SCH
SPAL
16
 
 
BOLOGNA
18
 
 
TV

16:00
SCH
COSENZA
14
 
 
ASCOLI
11
 
 
TV

16:00
SCH
PADOVA
19
 
 
VERONA
5
 
 
TV

16:30
SCH
FC NURNBERG
18
 
 
HERTHA BERLIN
9
 
 
TV

16:30
SCH
HEART OF MIDLOTHIAN
 
 
LIVINGSTON
 
 
 
TV

17:00
SCH
ASANTE KOTOKO
 
 
COTONSPORT
 
 
 

17:00
SCH
ENUGU RANGERS
 
 
BANTU FC
 
 
 

17:00
SCH
UNION SAINT-GILLOISE
4
 
 
OH LEUVEN
8
 
 

17:00
SCH
ALKI OROKLINIS
9
 
 
PAFOS FC
12
 
 
TV

17:00
SCH
CSKA-SOFIA
 
 
PUSKAS ACADEMY
 
 
 
 

17:00
SCH
FCSB
 
 
SHANGHAI SHENHUA
 
 
 
 

17:00
SCH
HIBERNIANS FC
1
 
 
VALLETTA FC
3
 
 
TV

17:00
SCH
GO ROUND OMOKU
4
 
 
IFEANYI UBA
2
 
 
 

17:00
SCH
KADA CITY
 
 
GOMBE UNITED
 
 
 
 

17:00
SCH
KANO PILLARS
5
 
 
AKWA UNITED
9
 
 
 

17:00
SCH
KWARA UNITED
6
 
 
ENYIMBA
1
 
 
 

17:00
SCH
LOBI STARS
7
 
 
MFM FC
2
 
 
 

17:00
SCH
NASARAWA UNITED
6
 
 
HEARTLAND
3
 
 
 

17:00
SCH
PLATEAU UNITED
7
 
 
EL KANEMI WARRIORS
1
 
 
 

17:00
SCH
REMO STARS
 
 
BENDEL INSURANCE FC
 
 
 
 

17:00
SCH
RIVERS UNITED
4
 
 
KATSINA UNITED
10
 
 
 

17:00
SCH
WIKKI TOURISTS
8
 
 
NIGER TORNADOES
5
 
 
 

17:00
SCH
AVES
17
 
 
VITORIA SETUBAL
12
 
 
TV

17:00
SCH
ACADEMICO VISEU
15
 
 
SPORTING COVILHA
17
 
 

17:00
SCH
AROUCA
18
 
 
PENAFIEL
7
 
 

17:00
SCH
MAFRA
8
 
 
VARZIM
10
 
 

17:00
SCH
SPORTING GIJON
12
 
 
ALCORCON
5
 
 
TV

17:00
SCH
CELTA VIGO B
16
 
 
DEPORTIVO FABRIL
20
 
 

17:15
SCH
LARISA
11
 
 
ARIS THESSALONIKIS
7
 
 
TV

17:15
SCH
VILLARREAL
19
 
 
ATHLETIC BILBAO
15
 
 
TV

17:30
SCH
BISCEGLIE
17
 
 
REGGINA
8
 
 

17:30
SCH
CATANZARO
4
 
 
RENDE
5
 
 

17:30
SCH
MATERA
18
 
 
SICULA LEONZIO
12
 
 

17:30
SCH
VIRTUS FRANCAVILLA
14
 
 
CAVESE
11
 
 

17:30
SCH
NAVALCARNERO
17
 
 
RAPIDO DE BOUZAS
19
 
 

17:30
SCH
UE OLOT
7
 
 
PERALADA
10
 
 

17:45
SCH
AJAX
2
 
 
HEERENVEEN
10
 
 
TV

18:00
SCH
FC SAN PEDRO
 
 
NKANA FC
 
 
 

18:00
SCH
RAJA CASABLANCA
 
 
AFRICAN STARS FC
 
 
 

18:00
SCH
ANORTHOSIS
6
 
 
E.N. PARALIMNIOU
10
 
 
TV

18:00
SCH
FULHAM
19
 
 
TOTTENHAM
3
 
 
TV

18:00
SCH
ANGERS
15
 
 
NANTES
14
 
 
TV

18:00
SCH
CAEN
16
 
 
MARSEILLE
9
 
 
TV

18:00
SCH
PORTUGAL (W)
 
 
UKRAINE (W)
 
 
 
 

18:00
SCH
CULTURAL LEONESA
5
 
 
PONTEVEDRA
7
 
 

18:00
SCH
PONFERRADINA
2
 
 
CF SALMANTINO
15
 
 

18:00
SCH
BARAKALDO
3
 
 
UD LOGRONES
5
 
 

18:00
SCH
CD CALAHORRA
11
 
 
SD LEIOA
6
 
 

18:00
SCH
CD VITORIA
19
 
 
TUDELANO
15
 
 

18:00
SCH
RACING SANTANDER
1
 
 
MIRANDES
2
 
 

18:00
SCH
BADALONA
15
 
 
EBRO
12
 
 

18:00
SCH
LLEIDA ESPORTIU
2
 
 
ESPANYOL B
8
 
 

18:00
SCH
SABADELL
9
 
 
CONQUENSE
18
 
 

18:00
SCH
CARTAGENA
1
 
 
DON BENITO
18
 
 

18:00
SCH
RECREATIVO HUELVA
5
 
 
BADAJOZ
9
 
 

18:00
SCH
VILLANOVENSE
15
 
 
MURCIA
7
 
 

18:00
SCH
TRABZONSPOR
4
 
 
ISTANBUL BASAKSEHIR
1
 
 
TV

18:00
SCH
ALTINORDU
9
 
 
BALIKESIRSPOR
10
 
 

18:15
SCH
CASTELLON
20
 
 
ONTINYENT
16
 
 

18:45
SCH
HUSSEIN DEY
 
 
AL-AHLY BENGHAZI
 
 
 

19:00
SCH
CS SFAXIEN
 
 
VIPERS FC
 
 
 

19:00
SCH
IRAN
 
 
OMAN
 
 
 
TV

19:00
SCH
GENT
7
 
 
ANDERLECHT
5
 
 
TV

19:00
SCH
FC SCHALKE 04
14
 
 
VFL WOLFSBURG
6
 
 
TV

19:00
SCH
XANTHI FC
8
 
 
ATROMITOS ATHINON
3
 
 
TV

19:00
SCH
SANARATE FC
12
 
 
GUASTATOYA
10
 
 

19:00
SCH
CAGLIARI
13
 
 
EMPOLI
17
 
 
TV

19:00
SCH
ACADEMICA
5
 
 
OLIVEIRENSE
16
 
 

19:00
SCH
DEPORTIVO LA CORUNA
4
 
 
ALBACETE
3
 
 
TV

19:00
SCH
TENERIFE
18
 
 
GIMNASTIC
22
 
 
TV

19:30
SCH
AEK ATHENS
4
 
 
ASTERAS TRIPOLIS
10
 
 
TV

19:30
SCH
ANTIGUA GFC
5
 
 
DEPORTIVO PETAPA
9
 
 

19:30
SCH
HAPOEL KFAR-SABA
1
 
 
HAPOEL KATAMON
5
 
 

19:30
SCH
LUCCHESE
20
 
 
PISTOIESE
15
 
 

19:30
SCH
CASERTANA
9
 
 
RIETI
13
 
 

19:30
SCH
BOAVISTA
15
 
 
PORTIMONENSE
8
 
 
TV

19:30
SCH
LEVANTE
12
 
 
VALLADOLID
13
 
 
TV

19:30
SCH
RAYO VALLECANO
18
 
 
REAL SOCIEDAD
9
 
 
TV

20:00
SCH
BORDEAUX
12
 
 
DIJON
18
 
 
TV

20:00
SCH
MALACATECO
11
 
 
DEPORTIVO CHIANTLA
3
 
 

20:00
SCH
U.N.A.M. - PUMAS
14
 
 
ATLAS
9
 
 
TV

20:00
SCH
LEONES NEGROS UDG
13
 
 
POTROS UAEM
7
 
 

20:00
SCH
REAL MADRID CASTILLA
6
 
 
ATLETICO MADRID B
3
 
 

20:15
SCH
VALUR REYKJAVIK
4
 
 
LEIKNIR REYKJAVIK
2
 
 
 

20:30
SCH
PORTUGUESA-RJ
4
 
 
AMERICANO CAMPOS
5
 
 
 

21:00
SCH
ROYAL EXCEL MOUSCRON
15
 
 
OOSTENDE
12
 
 
TV

21:00
SCH
CLUB DESTROYERS
5
 
 
BLOOMING
9
 
 
TV
 

21:00
SCH
FLAMENGO
2
 
 
BANGU
5
 
 
 

21:00
SCH
JEQUIE
9
 
 
JACOBINA
4
 
 

21:00
SCH
JUAZEIRENSE
7
 
 
ATLETICO-BA
8
 
 

21:00
SCH
CASCAVEL
3
 
 
TOLEDO
3
 
 
 

21:00
SCH
CIANORTE
2
 
 
LONDRINA
6
 
 
 

21:00
SCH
FOZ DO IGUACU
4
 
 
CORITIBA
2
 
 
 

21:00
SCH
MARINGA
1
 
 
RIO BRANCO
4
 
 
 

21:00
SCH
PARANA
5
 
 
OPERARIO-PR
5
 
 
 

21:00
SCH
CORINTHIANS
2
 
 
SAO CAETANO
4
 
 

21:00
SCH
ATLETICO MINEIRO
4
 
 
BOA
5
 
 

21:00
SCH
PATROCINENSE
7
 
 
URT
11
 
 

21:00
SCH
NOVO HAMBURGO
8
 
 
GREMIO
7
 
 

21:00
SCH
AFOGADOS
7
 
 
PETROLINA
6
 
 

21:00
SCH
SANTA CRUZ
3
 
 
AMERICA-PE
8
 
 

21:00
SCH
EXTREMADURA
19
 
 
OVIEDO
10
 
 
TV

21:30
SCH
PEREZ ZELEDON
5
 
 
MUNICIPAL GRECIA
7
 
 

21:30
SCH
NAPOLI
2
 
 
LAZIO
5
 
 
TV

21:45
SCH
BARCELONA
1
 
 
LEGANES
14
 
 
TV

22:00
SCH
FLUMINENSE DE FEIRA
3
 
 
BAHIA
2
 
 

22:00
SCH
AIMORE
6
 
 
SAO JOSE-RS
5
 
 

22:00
SCH
PELOTAS
4
 
 
JUVENTUDE
9
 
 

22:00
SCH
ST ETIENNE
3
 
 
LYON
4
 
 
TV

22:00
SCH
PESCARA
3
 
 
CREMONESE
12
 
 
TV

22:00
SCH
RIO AVE
10
 
 
FEIRENSE
16
 
 
TV

22:15
SCH
VIKINGUR REYKJAVIK
3
 
 
FJOLNIR
1
 
 
 

23:00
SCH
SAN LORENZO
23
 
 
HURACAN
4
 
 
TV

23:00
SCH
RED BULL BRASIL
3
 
 
PALMEIRAS
2
 
 

23:00
SCH
SAO LUIZ
11
 
 
INTERNACIONAL
10
 
 

23:00
SCH
UNIV. DE COSTA RICA
1
 
 
CS CARTAGINES
6
 
 

23:00
SCH
REAL DE MINAS
8
 
 
CD MOTAGUA
1
 
 

23:05
SCH
LIMON FC
4
 
 
CS HEREDIANO
9
 
 

23:15
SCH
JORGE WILSTERMANN
6
 
 
BOLIVAR
8
 
 
TV
 

23:15
SCH
SAN JOSE
10
 
 
NACIONAL POTOSI
12
 
 
TV
 

23:15
SCH
ALIANZA
5
 
 
MUNICIPAL LIMENO
6
 
 

23:55
SCH
DEPORTIVO SAPRISSA
2
 
 
GUADALUPE FC
10
 
 

FINISHED GAMES
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score