Information

LUXEMBOURG NATIONAL DIVISION RESULTS - 2018/2019

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
05-08-2018
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
Round 2
12-08-2018
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
FOLA ESCH
-
-
-
-
Round 3
19-08-2018
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
Round 4
26-08-2018
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
Round 5
02-09-2018
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
Round 6
16-09-2018
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
Round 7
30-09-2018
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
Round 8
07-10-2018
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
Round 9
21-10-2018
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
US RUMELANGE
-
-
-
-
Round 10
04-11-2018
18:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
UNA STRASSEN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US HOSTERT
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US RUMELANGE
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
FOLA ESCH
-
-
-
-
Round 11
11-11-2018
18:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FOLA ESCH
US HOSTERT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
US RUMELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
Round 12
25-11-2018
18:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
UNA STRASSEN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
FOLA ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US HOSTERT
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US RUMELANGE
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
Round 13
02-12-2018
18:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
US HOSTERT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FOLA ESCH
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
US RUMELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
Round 14
24-02-2019
18:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FOLA ESCH
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
UNA STRASSEN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US HOSTERT
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US RUMELANGE
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
Round 15
03-03-2019
18:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
FOLA ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
US HOSTERT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US RUMELANGE
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
Round 16
10-03-2019
18:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
FOLA ESCH
UNA STRASSEN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US HOSTERT
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
US RUMELANGE
-
-
-
-
Round 17
17-03-2019
18:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
FOLA ESCH
-
-
-
-
18:00
Sch
ND
US RUMELANGE
US HOSTERT
-
-
-
-
Round 18
31-03-2019
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
Round 19
07-04-2019
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
US HOSTERT
-
-
-
-
Round 20
14-04-2019
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
UNA STRASSEN
-
-
-
-
Round 21
20-04-2019
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
Round 22
28-04-2019
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
Round 23
01-05-2019
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
UNA STRASSEN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
Round 24
05-05-2019
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
US HOSTERT
-
-
-
-
Round 25
12-05-2019
19:00
Sch
ND
AS JEUNESSE ESCH
PROGRES NIEDERKORN
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
ETZELLA ETTELBRUCK
UNION TITUS PETANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FC DIFFERDANGE 03
FOLA ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RM HAMM BENFICA
US MONDORF-LES-BAINS
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US HOSTERT
F91 DUDELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US RUMELANGE
RACING FC UNION LUXEMBOURG
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
VICTORIA ROSPORT
UNA STRASSEN
-
-
-
-
Round 26
19-05-2019
19:00
Sch
ND
F91 DUDELANGE
RM HAMM BENFICA
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
FOLA ESCH
AS JEUNESSE ESCH
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
PROGRES NIEDERKORN
US RUMELANGE
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
RACING FC UNION LUXEMBOURG
ETZELLA ETTELBRUCK
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNA STRASSEN
US HOSTERT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
UNION TITUS PETANGE
VICTORIA ROSPORT
-
-
-
-
19:00
Sch
ND
US MONDORF-LES-BAINS
FC DIFFERDANGE 03
-
-
-
-

RESULTS OF LUXEMBOURG 2018/2019 NATIONAL DIVISION