Information

ITALY SERIE B RESULTS - 2019/2020

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
23-08-2019
22:00
Fin
B
PISA
4
BENEVENTO
1
0 - 0
0 - 0
-
-
24-08-2019
19:00
Fin
B
SALERNITANA
2
PESCARA
2
1 - 0
3 - 1
-
-
19:00
Fin
B
CROTONE
1
COSENZA
2
1
0 - 0
0 - 0
-
-
22:00
Fin
B
VENEZIA
2
CREMONESE
3
0 - 0
1 - 2
-
-
22:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
1
LIVORNO
3
1 - 0
1 - 0
-
-
22:00
Fin
B
CITTADELLA
2
SPEZIA
1
0 - 0
0 - 3
-
-
22:00
Fin
B
ASCOLI
1
TRAPANI
4
1
1 - 0
3 - 1
-
-
25-08-2019
19:00
Fin
B
EMPOLI
1
JUVE STABIA
1
1 - 0
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
PERUGIA
3
CHIEVO
2
1 - 1
2 - 1
-
-
26-08-2019
22:00
Fin
B
PORDENONE
1
FROSINONE
3
1 - 0
3 - 0
-
-
Round 2
30-08-2019
22:00
Fin
B
CHIEVO
2
EMPOLI
3
1 - 1
1 - 1
-
-
31-08-2019
19:00
Fin
B
SPEZIA
CROTONE
3
1 - 2
1 - 2
-
-
19:00
Fin
B
BENEVENTO
1
CITTADELLA
1
1 - 0
4 - 1
-
-
22:00
Fin
B
LIVORNO
1
PERUGIA
3
1
0 - 0
0 - 1
-
-
22:00
Fin
B
TRAPANI
2
VENEZIA
1
0 - 1
0 - 1
-
-
22:00
Fin
B
COSENZA
3
SALERNITANA
4
0 - 0
0 - 1
-
-
22:00
Fin
B
CREMONESE
1
VIRTUS ENTELLA
1
0 - 1
0 - 1
-
-
01-09-2019
19:00
Fin
B
PESCARA
3
PORDENONE
2
1 - 2
4 - 2
-
-
19:00
Fin
B
JUVE STABIA
4
PISA
1
1
0 - 1
0 - 2
-
-
22:00
Fin
B
FROSINONE
4
1
ASCOLI
4
0 - 1
2 - 1
-
-
Round 3
13-09-2019
22:00
Fin
B
PORDENONE
1
SPEZIA
3
0 - 0
1 - 0
-
-
14-09-2019
16:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
3
FROSINONE
3
0 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
B
PERUGIA
JUVE STABIA
3
1
0 - 0
0 - 0
-
-
16:00
Fin
B
CITTADELLA
3
TRAPANI
3
0 - 0
2 - 0
-
-
16:00
Fin
B
ASCOLI
4
LIVORNO
3
1 - 0
2 - 0
-
-
19:00
Fin
B
VENEZIA
2
1
CHIEVO
3
0 - 1
0 - 2
-
-
15-09-2019
16:00
Fin
B
COSENZA
1
PESCARA
2
0 - 1
1 - 2
-
-
16:00
Fin
B
CROTONE
1
EMPOLI
1
0 - 0
0 - 0
-
-
22:00
Fin
B
PISA
2
CREMONESE
3
1 - 0
4 - 1
-
-
16-09-2019
22:00
Fin
B
SALERNITANA
3
BENEVENTO
0 - 0
0 - 2
-
-
Round 4
20-09-2019
22:00
Fin
B
FROSINONE
2
VENEZIA
4
0 - 0
1 - 1
-
-
21-09-2019
16:00
Fin
B
EMPOLI
1
CITTADELLA
4
1 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
B
BENEVENTO
1
COSENZA
5
0 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
B
CREMONESE
2
CROTONE
2
2 - 1
2 - 1
-
-
16:00
Fin
B
JUVE STABIA
4
1
ASCOLI
3
0 - 0
1 - 5
-
-
16:00
Fin
B
LIVORNO
1
PORDENONE
3
1 - 0
2 - 1
-
-
16:00
Fin
B
PESCARA
2
1
VIRTUS ENTELLA
3
0 - 1
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
SPEZIA
2
PERUGIA
4
2 - 1
2 - 2
-
-
19:00
Fin
B
CHIEVO
1
PISA
2
0 - 1
2 - 2
-
-
22-09-2019
22:00
Fin
B
TRAPANI
5
SALERNITANA
2
0 - 0
0 - 1
-
-
Round 5
24-09-2019
22:00
Fin
B
CITTADELLA
5
PESCARA
2
1 - 0
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
CROTONE
3
JUVE STABIA
3
0 - 0
2 - 0
-
-
22:00
Fin
B
COSENZA
2
LIVORNO
1
0 - 0
1 - 1
-
-
22:00
Fin
B
PORDENONE
4
BENEVENTO
2
1 - 1
1 - 1
-
-
22:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
2
VENEZIA
2
1
0 - 1
0 - 2
-
-
22:00
Fin
B
PERUGIA
1
FROSINONE
3
2 - 1
3 - 1
-
-
22:00
Fin
B
PISA
3
EMPOLI
4
1 - 1
2 - 3
-
-
22:00
Fin
B
ASCOLI
3
SPEZIA
3
1
2 - 0
3 - 0
-
-
25-09-2019
20:00
Fin
B
TRAPANI
CREMONESE
3
0 - 0
0 - 0
-
-
22:00
Fin
B
SALERNITANA
5
1
CHIEVO
4
1
1 - 1
1 - 1
-
-
Round 6
27-09-2019
22:00
Fin
B
PESCARA
2
CROTONE
1
0 - 1
0 - 3
-
-
28-09-2019
16:00
Fin
B
VENEZIA
4
PISA
3
1
1 - 1
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
FROSINONE
3
1
COSENZA
3
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
JUVE STABIA
3
1
CITTADELLA
5
0 - 0
0 - 1
-
-
19:00
Fin
B
EMPOLI
PERUGIA
2
2 - 0
3 - 0
-
-
29-09-2019
16:00
Fin
B
CHIEVO
3
PORDENONE
3
2
0 - 1
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
BENEVENTO
4
VIRTUS ENTELLA
3
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
SPEZIA
TRAPANI
1
1 - 3
2 - 4
-
-
22:00
Fin
B
LIVORNO
2
SALERNITANA
3
1 - 1
2 - 3
-
-
30-09-2019
22:00
Fin
B
CREMONESE
2
ASCOLI
2
1 - 0
1 - 0
-
-
Round 7
04-10-2019
22:00
Fin
B
PERUGIA
2
PISA
1 - 0
1 - 0
-
-
05-10-2019
16:00
Fin
B
LIVORNO
2
1
CHIEVO
5
1
3 - 1
3 - 4
-
-
16:00
Fin
B
SPEZIA
3
BENEVENTO
1
1
0 - 0
0 - 1
-
-
16:00
Fin
B
PORDENONE
3
EMPOLI
1
2 - 0
2 - 0
-
-
16:00
Fin
B
COSENZA
1
VENEZIA
3
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
CROTONE
2
VIRTUS ENTELLA
2
2 - 0
3 - 1
-
-
19:00
Fin
B
TRAPANI
3
JUVE STABIA
3
1 - 0
1 - 2
-
-
06-10-2019
16:00
Fin
B
SALERNITANA
3
FROSINONE
2
1
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
CREMONESE
3
1
CITTADELLA
3
0 - 1
0 - 2
-
-
22:00
Fin
B
ASCOLI
1
PESCARA
3
0 - 0
0 - 2
-
-
Round 8
18-10-2019
22:00
Fin
B
CITTADELLA
4
COSENZA
2
1 - 0
1 - 3
-
-
19-10-2019
16:00
Fin
B
JUVE STABIA
2
PORDENONE
3
4 - 1
4 - 2
-
-
16:00
Fin
B
VENEZIA
5
SALERNITANA
5
1 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
2
TRAPANI
4
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
PESCARA
4
SPEZIA
3
1 - 0
1 - 2
-
-
19:00
Fin
B
BENEVENTO
4
1
PERUGIA
2
1
1 - 0
1 - 0
-
-
20-10-2019
16:00
Fin
B
CHIEVO
ASCOLI
2
1
1 - 0
2 - 0
-
-
16:00
Fin
B
PISA
7
CROTONE
4
1
1 - 0
1 - 1
-
-
22:00
Fin
B
EMPOLI
1
CREMONESE
2
1
1 - 0
1 - 1
-
-
21-10-2019
22:00
Fin
B
FROSINONE
3
LIVORNO
3
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 9
25-10-2019
22:00
Fin
B
ASCOLI
4
1
VIRTUS ENTELLA
6
1
2 - 1
2 - 1
-
-
26-10-2019
16:00
Fin
B
PESCARA
3
BENEVENTO
2
0 - 0
4 - 0
-
-
16:00
Fin
B
PORDENONE
3
CITTADELLA
3
0 - 0
0 - 0
-
-
16:00
Fin
B
TRAPANI
2
EMPOLI
1
1 - 1
2 - 2
-
-
16:00
Fin
B
SALERNITANA
1
PERUGIA
1
0 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
SPEZIA
3
JUVE STABIA
3
1
1 - 0
2 - 0
-
-
16:00
Fin
B
CROTONE
1
VENEZIA
4
1 - 1
3 - 2
-
-
16:00
Fin
B
COSENZA
2
CHIEVO
3
1 - 1
1 - 1
-
-
19:00
Fin
B
LIVORNO
4
1
PISA
2
1
1 - 0
1 - 0
-
-
27-10-2019
22:00
Fin
B
CREMONESE
FROSINONE
1
0 - 0
1 - 1
-
-
Round 10
29-10-2019
22:00
Fin
B
EMPOLI
2
SPEZIA
5
0 - 0
1 - 1
-
-
22:00
Fin
B
CHIEVO
2
CROTONE
2
1
0 - 1
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
CITTADELLA
3
1
LIVORNO
3
0 - 0
1 - 0
-
-
22:00
Fin
B
PERUGIA
4
ASCOLI
0 - 1
1 - 1
-
-
22:00
Fin
B
PISA
3
SALERNITANA
3
2 - 0
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
JUVE STABIA
6
1
PESCARA
3
1
1 - 1
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
VENEZIA
2
PORDENONE
3
0 - 0
1 - 2
-
-
22:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
2
COSENZA
3
0 - 0
1 - 0
-
-
30-10-2019
19:50
Fin
B
BENEVENTO
1
CREMONESE
1
0 - 0
2 - 0
-
-
22:00
Fin
B
FROSINONE
2
TRAPANI
4
1 - 0
3 - 0
-
-
Round 11
01-11-2019
22:00
Fin
B
SPEZIA
3
CHIEVO
1
0 - 0
0 - 0
-
-
02-11-2019
16:00
Fin
B
ASCOLI
2
VENEZIA
4
0 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
CROTONE
PERUGIA
0 - 1
2 - 3
-
-
16:00
Fin
B
LIVORNO
2
JUVE STABIA
3
0 - 0
2 - 1
-
-
16:00
Fin
B
PESCARA
1
PISA
2
1 - 0
3 - 0
-
-
19:00
Fin
B
SALERNITANA
2
VIRTUS ENTELLA
3
0 - 0
2 - 1
-
-
03-11-2019
16:00
Fin
B
CITTADELLA
3
FROSINONE
1
0 - 0
0 - 0
-
-
16:00
Fin
B
PORDENONE
TRAPANI
4
1
1 - 0
2 - 1
-
-
22:00
Fin
B
BENEVENTO
1
EMPOLI
2 - 0
2 - 0
-
-
04-11-2019
22:00
Fin
B
COSENZA
3
CREMONESE
2
2 - 0
2 - 0
-
-
Round 12
08-11-2019
22:00
Fin
B
CROTONE
1
ASCOLI
3
2 - 1
3 - 1
-
-
09-11-2019
16:00
Fin
B
PERUGIA
2
CITTADELLA
3
0 - 2
0 - 2
-
-
16:00
Fin
B
PISA
4
1
SPEZIA
1
1 - 0
3 - 2
-
-
16:00
Fin
B
JUVE STABIA
3
BENEVENTO
3
1
1 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
VIRTUS ENTELLA
1
PORDENONE
3
1
1 - 1
1 - 1
-
-
16:00
Fin
B
VENEZIA
5
1
LIVORNO
3
1 - 0
1 - 0
-
-
19:00
Fin
B
EMPOLI
2
PESCARA
1 - 2
1 - 2
-
-
10-11-2019
16:00
Fin
B
CREMONESE
3
SALERNITANA
2
0 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
B
TRAPANI
5
1
COSENZA
2
1
2 - 2
2 - 2
-
-
22:00
Fin
B
FROSINONE
CHIEVO
3
1 - 0
2 - 0
-
-
Round 13
22-11-2019
22:00
Sch
B
PESCARA
CREMONESE
-
-
-
-
23-11-2019
16:00
Sch
B
LIVORNO
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
CROTONE
-
-
-
-
19:00
Sch
B
EMPOLI
VENEZIA
-
-
-
-
24-11-2019
16:00
Sch
B
ASCOLI
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
PISA
-
-
-
-
22:00
Sch
B
SPEZIA
FROSINONE
-
-
-
-
25-11-2019
22:00
Sch
B
CHIEVO
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
Round 14
29-11-2019
22:00
Sch
B
COSENZA
SPEZIA
-
-
-
-
30-11-2019
16:00
Sch
B
CREMONESE
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
BENEVENTO
-
-
-
-
19:00
Sch
B
SALERNITANA
ASCOLI
-
-
-
-
01-12-2019
16:00
Sch
B
TRAPANI
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
JUVE STABIA
-
-
-
-
22:00
Sch
B
PERUGIA
PESCARA
-
-
-
-
02-12-2019
22:00
Sch
B
PISA
PORDENONE
-
-
-
-
Round 15
06-12-2019
22:00
Sch
B
BENEVENTO
TRAPANI
-
-
-
-
07-12-2019
16:00
Sch
B
SPEZIA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
SALERNITANA
-
-
-
-
19:00
Sch
B
CHIEVO
CREMONESE
-
-
-
-
08-12-2019
16:00
Sch
B
PISA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
FROSINONE
-
-
-
-
22:00
Sch
B
PORDENONE
CROTONE
-
-
-
-
09-12-2019
22:00
Sch
B
PERUGIA
COSENZA
-
-
-
-
Round 16
13-12-2019
22:00
Sch
B
CHIEVO
JUVE STABIA
-
-
-
-
14-12-2019
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
CITTADELLA
-
-
-
-
19:00
Sch
B
LIVORNO
BENEVENTO
-
-
-
-
15-12-2019
16:00
Sch
B
CREMONESE
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
PORDENONE
-
-
-
-
22:00
Sch
B
SALERNITANA
CROTONE
-
-
-
-
16-12-2019
22:00
Sch
B
TRAPANI
PISA
-
-
-
-
Round 17
21-12-2019
16:00
Sch
B
PORDENONE
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
Round 18
26-12-2019
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
EMPOLI
-
-
-
-
Round 19
29-12-2019
16:00
Sch
B
SPEZIA
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
LIVORNO
-
-
-
-
Round 20
18-01-2020
16:00
Sch
B
COSENZA
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
EMPOLI
-
-
-
-
Round 21
21-01-2020
16:00
Sch
B
EMPOLI
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
PESCARA
-
-
-
-
Round 22
01-02-2020
16:00
Sch
B
CHIEVO
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
CITTADELLA
-
-
-
-
Round 23
08-02-2020
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
CHIEVO
-
-
-
-
Round 24
15-02-2020
16:00
Sch
B
LIVORNO
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
TRAPANI
-
-
-
-
Round 25
22-02-2020
16:00
Sch
B
PORDENONE
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
PESCARA
-
-
-
-
Round 26
29-02-2020
16:00
Sch
B
PISA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
CREMONESE
-
-
-
-
Round 27
03-03-2020
16:00
Sch
B
SALERNITANA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
CITTADELLA
-
-
-
-
Round 28
07-03-2020
16:00
Sch
B
BENEVENTO
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
ASCOLI
-
-
-
-
Round 29
14-03-2020
16:00
Sch
B
COSENZA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
CHIEVO
-
-
-
-
Round 30
21-03-2020
16:00
Sch
B
EMPOLI
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
CROTONE
-
-
-
-
Round 31
04-04-2020
16:00
Sch
B
LIVORNO
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
FROSINONE
-
-
-
-
Round 32
13-04-2020
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
SPEZIA
-
-
-
-
Round 33
18-04-2020
16:00
Sch
B
SPEZIA
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
Round 34
21-04-2020
16:00
Sch
B
FROSINONE
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
BENEVENTO
-
-
-
-
Round 35
25-04-2020
16:00
Sch
B
SPEZIA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
CHIEVO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PESCARA
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
LIVORNO
-
-
-
-
Round 36
02-05-2020
16:00
Sch
B
FROSINONE
BENEVENTO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CHIEVO
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
JUVE STABIA
-
-
-
-
Round 37
09-05-2020
16:00
Sch
B
PESCARA
LIVORNO
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PORDENONE
SALERNITANA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CITTADELLA
VENEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PERUGIA
TRAPANI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
JUVE STABIA
CREMONESE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CROTONE
FROSINONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
EMPOLI
COSENZA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SPEZIA
VIRTUS ENTELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
PISA
ASCOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
BENEVENTO
CHIEVO
-
-
-
-
Round 38
14-05-2020
16:00
Sch
B
CHIEVO
PESCARA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
FROSINONE
PISA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
TRAPANI
CROTONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
COSENZA
JUVE STABIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VENEZIA
PERUGIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
LIVORNO
EMPOLI
-
-
-
-
16:00
Sch
B
CREMONESE
PORDENONE
-
-
-
-
16:00
Sch
B
SALERNITANA
SPEZIA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
VIRTUS ENTELLA
CITTADELLA
-
-
-
-
16:00
Sch
B
ASCOLI
BENEVENTO
-
-
-
-

RESULTS OF ITALY 2019/2020 SERIE B