Information

FYR MACEDONIA PRVA MFL RESULTS - 2018/2019

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
11-08-2018
18:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK RENOVA
1-2
3-4
-
-
18:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
1
VARDAR SKOPJE
0-1
2-2
-
-
12-08-2018
18:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK MAKEDONIJA G. P.
1-0
2-1
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK BELASICA
0-0
1-0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
SHKUPI 1927
1
1-0
1-1
-
-
Round 2
18-08-2018
21:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK SILEKS
2-0
2-1
-
-
19-08-2018
18:00
Fin
1.MFL
FK BELASICA
AKADEMIJA PANDEV
0-0
0-2
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKENDIJA
0-0
0-0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
VARDAR SKOPJE
0-0
0-1
-
-
18:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
1
FK POBEDA
0-0
0-0
-
-
Round 3
26-08-2018
17:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
1
SHKUPI 1927
1-0
1-0
-
-
17:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK RABOTNICKI
0-1
0-2
-
-
17:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK RENOVA
0-0
1-0
-
-
17:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK MAKEDONIJA G. P.
1-0
1-0
-
-
27-08-2018
17:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK BELASICA
2-1
4-1
-
-
Round 4
01-09-2018
17:15
Fin
1.MFL
FK BELASICA
VARDAR SKOPJE
0-0
1-1
-
-
17:15
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK MAKEDONIJA G. P.
1-1
1-1
-
-
17:15
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK POBEDA
0-0
0-0
-
-
21:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
AKADEMIJA PANDEV
1-0
1-0
-
-
02-09-2018
17:15
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
SHKENDIJA
1-2
1-2
-
-
Round 5
16-09-2018
16:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK SILEKS
0-0
3-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK BELASICA
0-0
0-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK RENOVA
1
1-0
1-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK RABOTNICKI
3-1
6-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKUPI 1927
0-1
2-1
-
-
Round 6
22-09-2018
20:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
VARDAR SKOPJE
0-1
0-2
-
-
23-09-2018
16:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
AKADEMIJA PANDEV
1-2
2-4
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK BELASICA
0-0
0-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
SHKENDIJA
1
0-1
1-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK MAKEDONIJA G. P.
1-0
2-1
-
-
Round 7
26-09-2018
16:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RENOVA
0-1
0-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK BELASICA
SHKUPI 1927
1-0
1-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RABOTNICKI
2-0
3-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK POBEDA
0-0
0-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK SILEKS
0-0
1-0
-
-
Round 8
29-09-2018
16:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKENDIJA
0-0
0-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK POBEDA
VARDAR SKOPJE
0-0
0-1
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK BELASICA
1-1
1-1
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
SHKUPI 1927
1-0
2-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
1
FK MAKEDONIJA G. P.
0-1
1-1
-
-
Round 9
06-10-2018
16:00
Fin
1.MFL
FK BELASICA
FK SILEKS
0-0
1-1
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK POBEDA
1-0
1-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK RENOVA
1
1-0
2-2
-
-
16:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RABOTNICKI
1-0
1-1
-
-
16:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
AKADEMIJA PANDEV
1-0
3-0
-
-
Round 10
21-10-2018
15:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK POBEDA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK SILEKS
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKENDIJA
-
-
-
-
Round 11
28-10-2018
14:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK BELASICA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RENOVA
-
-
-
-
Round 12
31-10-2018
14:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK POBEDA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK SILEKS
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
Round 13
04-11-2018
14:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RENOVA
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK SILEKS
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 14
10-11-2018
14:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK POBEDA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
Round 15
22-11-2018
14:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK POBEDA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK RENOVA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK SILEKS
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
Round 16
25-11-2018
14:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 17
28-11-2018
14:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK SILEKS
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RENOVA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK POBEDA
-
-
-
-
Round 18
02-12-2018
14:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKUPI 1927
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
SHKENDIJA
-
-
-
-
14:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 19
17-02-2019
15:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK POBEDA
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK SILEKS
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKENDIJA
-
-
-
-
Round 20
24-02-2019
15:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK BELASICA
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RENOVA
-
-
-
-
Round 21
03-03-2019
15:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
SHKENDIJA
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK POBEDA
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK SILEKS
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
Round 22
10-03-2019
15:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RENOVA
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK SILEKS
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 23
16-03-2019
15:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKENDIJA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK POBEDA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
Round 24
28-03-2019
15:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK POBEDA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK RENOVA
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKUPI 1927
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK SILEKS
-
-
-
-
15:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
Round 25
31-03-2019
16:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
SHKENDIJA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 26
03-04-2019
16:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK SILEKS
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RENOVA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK POBEDA
-
-
-
-
Round 27
07-04-2019
16:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKUPI 1927
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
SHKENDIJA
-
-
-
-
16:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK BELASICA
-
-
-
-
Round 28
14-04-2019
17:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK BELASICA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK RENOVA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
SHKUPI 1927
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
Round 29
21-04-2019
17:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
SHKENDIJA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK SILEKS
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK POBEDA
-
-
-
-
Round 30
24-04-2019
17:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKUPI 1927
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK RENOVA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK BELASICA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
Round 31
28-04-2019
17:00
Sch
1.MFL
FK BELASICA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK POBEDA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
SHKENDIJA
-
-
-
-
Round 32
05-05-2019
17:00
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK SILEKS
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK BELASICA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
FK RENOVA
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
17:00
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKUPI 1927
-
-
-
-
Round 33
08-05-2019
17:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
FK BELASICA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
SHKENDIJA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
Round 34
12-05-2019
17:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RENOVA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK POBEDA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK SILEKS
-
-
-
-
Round 35
19-05-2019
17:30
Sch
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKENDIJA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK POBEDA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK BELASICA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK RENOVA
SHKUPI 1927
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK MAKEDONIJA G. P.
-
-
-
-
Round 36
26-05-2019
17:30
Sch
1.MFL
FK BELASICA
FK SILEKS
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
FK MAKEDONIJA G. P.
FK POBEDA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
FK RENOVA
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RABOTNICKI
-
-
-
-
17:30
Sch
1.MFL
VARDAR SKOPJE
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-

RESULTS OF FYR MACEDONIA 2018/2019 PRVA MFL