Information

BULGARIA SECOND PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE RESULTS - 2018/2019

 
HT
FT
ET
PN
Round 1
27-07-2018
18:30
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
CSKA 1948
0 - 1
1 - 1
-
-
28-07-2018
18:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
0 - 0
-
-
18:30
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
POMORIE
1 - 0
1 - 0
-
-
18:30
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
ARDA KARDZHALI
0 - 1
0 - 1
-
-
19:00
Fin
2PFL
LITEX
TSARSKO SELO
0 - 2
2 - 3
-
-
19:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
MONTANA
1 - 0
1 - 1
-
-
29-07-2018
18:30
Fin
2PFL
NESEBAR
LUDOGORETS II
4 - 0
4 - 2
-
-
30-07-2018
18:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
DOBRUDZHA
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 2
04-08-2018
18:00
Fin
2PFL
POMORIE
LITEX
0 - 1
2 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
STRUMSKA SLAVA
1 - 0
1 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
NESEBAR
1 - 0
1 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
KARIANA ERDEN
2 - 0
3 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
CHERNOMORETS BALCHIK
1 - 0
2 - 1
-
-
05-08-2018
18:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 0
3 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 1
3 - 2
-
-
06-08-2018
18:00
Fin
2PFL
MONTANA
LOKOMOTIV SOFIA
1
1 - 0
3 - 0
-
-
Round 3
11-08-2018
18:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
BOTEV GALABOVO
0 - 0
1 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
CSKA 1948
0 - 0
0 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
NESEBAR
TSARSKO SELO
0 - 0
0 - 2
-
-
19:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
MONTANA
0 - 0
0 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
DOBRUDZHA
1 - 0
1 - 1
-
-
20:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
POMORIE
0 - 1
0 - 2
-
-
13-08-2018
18:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
LUDOGORETS II
1 - 0
1 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
LITEX
ARDA KARDZHALI
1 - 0
2 - 0
-
-
Round 4
18-08-2018
18:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
2 - 1
2 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
1 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
LITEX
1 - 1
2 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
POMORIE
NESEBAR
1 - 1
4 - 3
-
-
19-08-2018
18:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
LOKOMOTIV SOFIA
1 - 1
1 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 0
2 - 0
-
-
20-08-2018
18:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
MONTANA
0 - 0
1 - 1
-
-
19:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 2
0 - 2
-
-
Round 5
25-08-2018
18:00
Fin
2PFL
NESEBAR
ARDA KARDZHALI
2 - 0
2 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
CSKA 1948
2 - 2
3 - 4
-
-
19:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
POMORIE
1 - 0
3 - 2
-
-
19:30
Fin
2PFL
LITEX
KARIANA ERDEN
0 - 0
1 - 1
-
-
20:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
DOBRUDZHA
2 - 0
3 - 0
-
-
26-08-2018
19:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
BOTEV GALABOVO
1 - 0
2 - 1
-
-
27-08-2018
18:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
TSARSKO SELO
0 - 0
0 - 1
-
-
19:30
Fin
2PFL
MONTANA
LUDOGORETS II
2 - 0
2 - 0
-
-
Round 6
31-08-2018
17:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
LUDOGORETS II
0 - 0
0 - 0
-
-
01-09-2018
17:00
Fin
2PFL
POMORIE
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 0
0 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
NESEBAR
2 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
LITEX
0 - 0
0 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 0
2 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
CHERNOMORETS BALCHIK
4 - 1
4 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
MONTANA
0 - 0
0 - 0
-
-
03-09-2018
17:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
3 - 0
-
-
Round 7
15-09-2018
17:00
Fin
2PFL
NESEBAR
KARIANA ERDEN
1 - 0
1 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
ARDA KARDZHALI
0 - 1
0 - 3
-
-
18:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
BOTEV GALABOVO
1 - 0
1 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
DOBRUDZHA
0 - 1
1 - 1
-
-
19:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
STRUMSKA SLAVA
2 - 0
3 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
POMORIE
0 - 1
0 - 3
-
-
17-09-2018
17:30
Fin
2PFL
MONTANA
TSARSKO SELO
2
1 - 0
2 - 0
-
-
20:00
Fin
2PFL
LITEX
CSKA 1948
1
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 8
21-09-2018
17:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
DOBRUDZHA
0 - 0
0 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
LUDOGORETS II
2 - 0
4 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
LITEX
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 0
3 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
NESEBAR
0 - 1
2 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 0
0 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
CHERNOMORETS BALCHIK
1 - 0
1 - 0
-
-
22-09-2018
15:00
Fin
2PFL
POMORIE
MONTANA
0 - 1
1 - 3
-
-
17:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 1
0 - 2
-
-
Round 9
30-09-2018
17:00
Fin
2PFL
NESEBAR
LITEX
0 - 0
0 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
CSKA 1948
0 - 1
1 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
KARIANA ERDEN
0 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
1
TSARSKO SELO
0 - 0
0 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
BOTEV GALABOVO
1 - 0
1 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
MONTANA
ARDA KARDZHALI
0 - 0
0 - 0
-
-
01-10-2018
17:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
POMORIE
0 - 1
2 - 2
-
-
17:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 10
06-10-2018
16:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
LUDOGORETS II
0 - 1
0 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
MONTANA
1
0 - 0
0 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
POMORIE
DOBRUDZHA
0 - 0
1 - 0
-
-
16:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
LITEX
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
0 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
0 - 0
-
-
16:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
NESEBAR
0 - 0
1 - 3
-
-
08-10-2018
20:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
1
TSARSKO SELO
1 - 0
1 - 1
-
-
Round 11
20-10-2018
16:00
Fin
2PFL
NESEBAR
CSKA 1948
0 - 1
0 - 2
-
-
16:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 1
0 - 2
-
-
16:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
LITEX
0 - 0
1 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
STRUMSKA SLAVA
0 - 1
2 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
POMORIE
0 - 1
4 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
MONTANA
KARIANA ERDEN
2 - 0
2 - 1
-
-
21-10-2018
15:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
ARDA KARDZHALI
0 - 1
0 - 2
-
-
16:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
BOTEV GALABOVO
1 - 0
2 - 0
-
-
Round 12
26-10-2018
18:30
Fin
2PFL
CSKA 1948
POMORIE
0 - 0
1 - 2
-
-
27-10-2018
16:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
DOBRUDZHA
0 - 0
0 - 0
-
-
16:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
1
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 1
0 - 2
-
-
16:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
MONTANA
0 - 0
2 - 2
-
-
16:00
Fin
2PFL
NESEBAR
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 1
2 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
LITEX
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
3 - 0
-
-
28-10-2018
12:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
1
TSARSKO SELO
0 - 0
0 - 1
-
-
29-10-2018
15:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
LUDOGORETS II
1
2 - 0
3 - 0
-
-
Round 13
02-11-2018
17:30
Fin
2PFL
MONTANA
LITEX
0 - 1
2 - 1
-
-
03-11-2018
14:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
CSKA 1948
0 - 1
0 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
BOTEV GALABOVO
2 - 1
3 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
KARIANA ERDEN
0 - 0
0 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
POMORIE
ARDA KARDZHALI
1 - 0
1 - 1
-
-
04-11-2018
14:30
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 0
2 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
1
NESEBAR
1
0 - 0
0 - 0
-
-
05-11-2018
14:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
3 - 1
-
-
Round 14
10-11-2018
14:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 1
0 - 2
-
-
14:30
Fin
2PFL
NESEBAR
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
0 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
MONTANA
0 - 0
0 - 3
-
-
14:30
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
TSARSKO SELO
1 - 1
1 - 2
-
-
14:30
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
DOBRUDZHA
1 - 0
3 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
POMORIE
1
0 - 1
4 - 1
-
-
16:00
Fin
2PFL
LITEX
LUDOGORETS II
1 - 0
2 - 0
-
-
12-11-2018
17:30
Fin
2PFL
CSKA 1948
ARDA KARDZHALI
0 - 0
0 - 0
-
-
Round 15
24-11-2018
14:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
BOTEV GALABOVO
1 - 1
2 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
POMORIE
KARIANA ERDEN
0 - 0
1 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
1
CSKA 1948
0 - 0
0 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
LITEX
0 - 0
0 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
STRUMSKA SLAVA
2 - 0
3 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
1 - 2
-
-
25-11-2018
14:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 0
0 - 0
-
-
26-11-2018
17:30
Fin
2PFL
MONTANA
1
NESEBAR
1
2 - 0
3 - 1
-
-
Round 16
30-11-2018
14:00
Fin
2PFL
MONTANA
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
1 - 0
4 - 1
-
-
14:30
Fin
2PFL
CSKA 1948
BOTEV GALABOVO
0 - 0
0 - 0
-
-
01-12-2018
14:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
KARIANA ERDEN
1 - 0
2 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
POMORIE
1
STRUMSKA SLAVA
0 - 1
0 - 2
-
-
14:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 0
1 - 2
-
-
14:30
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
LITEX
1 - 1
3 - 1
-
-
03-12-2018
14:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
NESEBAR
1 - 1
4 - 1
-
-
17:30
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 17
07-12-2018
14:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
BOTEV GALABOVO
0 - 0
3 - 0
-
-
17:30
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
TSARSKO SELO
1 - 3
1 - 3
-
-
08-12-2018
14:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
MONTANA
0 - 1
0 - 1
-
-
14:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
CSKA 1948
0 - 0
0 - 0
-
-
14:00
Fin
2PFL
NESEBAR
DOBRUDZHA
0 - 0
3 - 1
-
-
14:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
ARDA KARDZHALI
0 - 0
1 - 3
-
-
15:00
Fin
2PFL
LITEX
POMORIE
1
0 - 0
3 - 0
-
-
10-12-2018
14:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
LUDOGORETS II
1 - 0
1 - 0
-
-
Round 18
22-02-2019
16:30
Fin
2PFL
MONTANA
CHERNOMORETS BALCHIK
1 - 0
1 - 0
-
-
23-02-2019
14:30
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
0 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
POMORIE
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 0
1 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
LITEX
0 - 0
1 - 0
-
-
14:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
0 - 0
-
-
15:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
NESEBAR
2 - 0
3 - 1
-
-
24-02-2019
14:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 2
0 - 3
-
-
26-02-2019
18:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
KARIANA ERDEN
2 - 0
2 - 1
-
-
Round 19
02-03-2019
15:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
DOBRUDZHA
0 - 0
2 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
ARDA KARDZHALI
0 - 0
0 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
KARIANA ERDEN
1 - 0
3 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
LITEX
BOTEV GALABOVO
1 - 0
2 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
NESEBAR
POMORIE
0 - 1
1 - 1
-
-
04-03-2019
15:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
TSARSKO SELO
0 - 1
0 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
LUDOGORETS II
0 - 0
1 - 0
-
-
17:30
Fin
2PFL
MONTANA
CSKA 1948
1 - 1
2 - 2
-
-
Round 20
08-03-2019
18:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
STRUMSKA SLAVA
3 - 0
3 - 0
-
-
09-03-2019
12:30
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
LOKOMOTIV SOFIA
1 - 1
2 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
LITEX
0 - 0
1 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
POMORIE
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 2
1 - 2
-
-
15:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
NESEBAR
3 - 0
5 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
PIRIN BLAGOEVGRAD
2 - 1
3 - 3
-
-
15:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
0 - 1
-
-
11-03-2019
15:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
MONTANA
1 - 2
1 - 3
-
-
Round 21
16-03-2019
15:30
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
TSARSKO SELO
0 - 2
1 - 3
-
-
15:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
POMORIE
1 - 1
1 - 1
-
-
15:30
Fin
2PFL
MONTANA
DOBRUDZHA
1 - 1
1 - 2
-
-
15:30
Fin
2PFL
NESEBAR
BOTEV GALABOVO
0 - 0
0 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
LITEX
STRUMSKA SLAVA
2 - 0
2 - 0
-
-
17-03-2019
15:30
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
KARIANA ERDEN
1 - 2
1 - 2
-
-
15:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
CSKA 1948
0 - 0
0 - 1
-
-
18-03-2019
17:30
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
ARDA KARDZHALI
2 - 0
2 - 0
-
-
Round 22
30-03-2019
15:30
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
NESEBAR
0 - 0
2 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
2
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 0
2 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
LOKOMOTIV SOFIA
1
0 - 0
2 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
0 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
POMORIE
CHERNOMORETS BALCHIK
1
0 - 0
1 - 0
-
-
31-03-2019
12:30
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
MONTANA
1 - 0
1 - 0
-
-
15:30
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
LUDOGORETS II
0 - 0
1 - 3
-
-
01-04-2019
17:30
Fin
2PFL
CSKA 1948
LITEX
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 23
06-04-2019
15:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
CSKA 1948
0 - 0
0 - 0
-
-
15:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
1
LITEX
0 - 2
0 - 5
-
-
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
BOTEV GALABOVO
0 - 0
1 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
MONTANA
POMORIE
0 - 0
1 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
KARIANA ERDEN
2 - 0
3 - 2
-
-
07-04-2019
15:30
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
TSARSKO SELO
0 - 1
0 - 2
-
-
08-04-2019
17:00
Fin
2PFL
NESEBAR
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
0 - 0
-
-
20:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
ARDA KARDZHALI
0 - 1
1 - 3
-
-
Round 24
12-04-2019
17:00
Fin
2PFL
POMORIE
LUDOGORETS II
2 - 0
2 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
CHERNOMORETS BALCHIK
1 - 0
3 - 1
-
-
13-04-2019
15:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
DOBRUDZHA
1 - 0
3 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
LITEX
NESEBAR
1
1 - 0
3 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 1
0 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 1
0 - 1
-
-
15-04-2019
17:30
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
MONTANA
0 - 0
2 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
PIRIN BLAGOEVGRAD
2 - 0
2 - 1
-
-
Round 25
20-04-2019
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
LITEX
0 - 1
1 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
NESEBAR
PIRIN BLAGOEVGRAD
1 - 1
2 - 3
-
-
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
STRUMSKA SLAVA
0 - 0
0 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
KARIANA ERDEN
0 - 0
0 - 0
-
-
21-04-2019
17:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
POMORIE
2 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
1
ARDA KARDZHALI
0 - 0
0 - 1
-
-
22-04-2019
17:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
1
CSKA 1948
0 - 0
0 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
MONTANA
1
BOTEV GALABOVO
1 - 0
2 - 2
-
-
Round 26
25-04-2019
15:00
Fin
2PFL
POMORIE
TSARSKO SELO
0 - 3
2 - 5
-
-
17:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
1 - 0
-
-
19:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
0 - 0
0 - 0
-
-
26-04-2019
17:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
MONTANA
0 - 0
0 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
DOBRUDZHA
0 - 0
1 - 0
-
-
17:45
Fin
2PFL
LITEX
LOKOMOTIV SOFIA
0 - 0
0 - 0
-
-
29-04-2019
17:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
LUDOGORETS II
0 - 1
0 - 1
-
-
30-04-2019
19:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
NESEBAR
1 - 0
2 - 0
-
-
Round 27
01-05-2019
17:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
ARDA KARDZHALI
1 - 0
2 - 1
-
-
04-05-2019
18:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
KARIANA ERDEN
2 - 0
4 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 1
0 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
LITEX
1 - 0
2 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
NESEBAR
1 - 1
1 - 1
-
-
19:00
Fin
2PFL
MONTANA
STRUMSKA SLAVA
1 - 0
3 - 1
-
-
05-05-2019
18:00
Fin
2PFL
POMORIE
CSKA 1948
1 - 0
1 - 2
-
-
17-04-2019
17:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
BOTEV GALABOVO
0 - 0
1 - 0
-
-
Round 28
10-05-2019
18:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
2 - 0
4 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
TSARSKO SELO
2 - 1
3 - 2
-
-
11-05-2019
15:30
Fin
2PFL
LITEX
MONTANA
1 - 2
1 - 2
-
-
18:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
CHERNOMORETS BALCHIK
1 - 1
2 - 1
-
-
18:00
Fin
2PFL
NESEBAR
LOKOMOTIV SOFIA
1 - 0
3 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
DOBRUDZHA
1 - 0
2 - 0
-
-
18:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
POMORIE
2 - 0
2 - 0
-
-
12-05-2019
18:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
LUDOGORETS II
0 - 1
2 - 3
-
-
Round 29
18-05-2019
15:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV SOFIA
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
1 - 0
4 - 1
-
-
19-05-2019
15:00
Fin
2PFL
DOBRUDZHA
STRUMSKA SLAVA
0 - 2
1 - 2
-
-
15:00
Fin
2PFL
TSARSKO SELO
1
KARIANA ERDEN
1 - 1
1 - 1
-
-
15:00
Fin
2PFL
LUDOGORETS II
LITEX
0 - 0
0 - 0
-
-
15:00
Fin
2PFL
MONTANA
PIRIN BLAGOEVGRAD
0 - 0
2 - 0
-
-
15:00
Fin
2PFL
CHERNOMORETS BALCHIK
NESEBAR
0 - 0
2 - 1
-
-
15:00
Fin
2PFL
ARDA KARDZHALI
CSKA 1948
1 - 0
1 - 0
-
-
15:00
Fin
2PFL
POMORIE
BOTEV GALABOVO
1 - 0
2 - 2
-
-
Round 30
23-05-2019
17:00
Fin
2PFL
LOKOMOTIV G. ORYAHOVITSA
CHERNOMORETS BALCHIK
0 - 0
1 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
NESEBAR
MONTANA
1 - 2
1 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
CSKA 1948
LOKOMOTIV SOFIA
1 - 0
3 - 1
-
-
17:00
Fin
2PFL
STRUMSKA SLAVA
TSARSKO SELO
0 - 1
2 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
LITEX
DOBRUDZHA
1
0 - 2
2 - 2
-
-
17:00
Fin
2PFL
KARIANA ERDEN
POMORIE
2 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
2PFL
BOTEV GALABOVO
ARDA KARDZHALI
1 - 2
2 - 3
-
-
17:00
Fin
2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
LUDOGORETS II
0 - 0
1 - 0
-
-

RESULTS OF BULGARIA 2018/2019 SECOND PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE