Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

10:30
2 HF
75'
PFL
GREEN ARCHERS UNITED
4
 
 
MENDIOLA FC
5
 
 
0
4
0
5
 

11:30
1 HF
31'
VALENTINE PHOENIX
10
 
 
ADAMSTOWN ROSEBUD
11
 
 
0
1

11:30
1 HF
39'
FRC
METALOGLOBUS
 
 
CS MIOVENI
 
 
 
0
0
 
12:30
SCH
R32
ADELAIDE OLYMPIC
 
 
FLOREAT ATHENA
 
 
 
12:30
SCH
R32
BULLEEN LIONS
 
 
MORELAND ZEBRAS FC
 
 
 
12:30
SCH
R32
DARWIN OLYMPIC
 
 
EDGEWORTH EAGLES
 
 
 

12:30
SCH
R32
MAGPIES CRUSADERS
 
 
COOMERA COLTS
 
 
 
12:30
SCH
R32
MT DRUITT TOWN RANGERS
 
 
MANLY UNITED FC
 
 
 
12:30
SCH
R32
OLYMPIC FC
 
 
BAYSWATER CITY
 
 
 
12:30
SCH
FRC
GIL VICENTE
 
 
MOREIRENSE
 
 
 
 
12:30
SCH
FRC
MARITIMO
 
 
LUTON
 
 
 
 
13:00
SCH
QF
SHANDONG LUNENG
 
 
BEIJING GUOAN
 
 
 
TV

13:00
SCH
QF
TIANJIN TIANHAI
 
 
DALIAN YIFANG
 
 
 
TV

13:00
SCH
U-P
URAL 2
2
 
 
LADA DIMITROVGRAD
9
 
 

13:30
SCH
KL1
ULSAN HYUNDAI FC
2
 
 
SANGJU SANGMU FC
7
 
 
14:00
SCH
QF
PRACHUAP
 
 
POLICE TERO
 
 
 

14:00
SCH
QF
RANONG UNITED
 
 
NONG BUA PITCHAYA
 
 
 

14:30
SCH
ICC
JUVENTUS
11
 
 
INTER
12
 
 
TV
 
15:00
SCH
QF
GUANGZHOU FC
 
 
SHANGHAI SIPG FC
 
 
 
TV

15:00
SCH
QF
TIANJIN TEDA
 
 
SHANGHAI SHENHUA
 
 
 
TV

15:00
SCH
FRC
KITCHEE SC
 
 
MANCHESTER CITY
 
 
 
 
15:00
SCH
FNL
TOM TOMSK
5
 
 
AVANGARD KURSK
18
 
 
15:00
SCH
QF
BANGKOK UNITED
 
 
BURIRAM UNITED
 
 
 

15:00
SCH
QF
BG PATHUM UNITED
 
 
CHIANGRAI UNITED
 
 
 

16:00
SCH
FNL
SPARTAK MOSCOW 2
10
 
 
NIZHNY NOVGOROD
17
 
 
16:00
SCH
WST
RODINA
5
 
 
KAZANKA MOSCOW
4
 
 

16:00
SCH
U-P
NOSTA
11
 
 
KAMAZ NABEREZHNYE CHELNY
8
 
 

16:30
SCH
FRC
FORTUNA DUSSELDORF
 
 
RAYO VALLECANO
 
 
 
 
16:30
SCH
U-P
CHELYABINSK
6
 
 
FC UFA 2
12
 
 

17:00
SCH
SF
PORTUGAL (U19)
 
 
REP. OF IRELAND (U19)
 
 
 
TV
17:00
SCH
FRC
LOKOMOTIVI TBILISI
 
 
HAPOEL BNEY LOD FC
 
 
 
 
17:00
SCH
FRC
NORWICH
 
 
BRENTFORD
 
 
 
 

17:00
SCH
FNL
KRASNODAR 2
15
 
 
TEKSTILSHTIK IVANOVO
20
 
 
17:00
SCH
WST
OLIMP KHIMKI
9
 
 
LENINGRADETS
6
 
 

17:00
SCH
CTR
ARARAT MOSCOW
1
 
 
ZORKY KRASNOGORSK
13
 
 

17:00
SCH
STH
BIOLOG-NOVOKUBANSK
8
 
 
VOLGAR ASTRAKHAN
2
 
 

17:00
SCH
STH
LEGION-DYNAMO
4
 
 
CHERNOMORETS NOVOROSSIYSK
14
 
 

17:00
SCH
STH
SPARTAK VLADIKAVKAZ
13
 
 
DYNAMO STAVROPOL
1
 
 

17:00
SCH
U-P
AKRON TOGLIATTI
4
 
 
ZVEZDA PERM
7
 
 

17:30
SCH
U-P
VOLGA ULYANOVSK
10
 
 
TYUMEN
3
 
 

17:30
SCH
U-P
ZENIT-IZHEVSK
1
 
 
LADA TOGLIATTI
5
 
 

18:00
SCH
R32
FC BARANOVICHI
 
 
TORPEDO ZHODINO
 
 
 
18:00
SCH
FRC
ALMERE CITY FC
 
 
JONG AZ
 
 
 
 
18:00
SCH
FRC
CITTADELLA
 
 
VIRTUS VERONA
 
 
 
 
18:00
SCH
FRC
DEN BOSCH
 
 
SPARTA ROTTERDAM
 
 
 
 
18:00
SCH
FRC
LAZIO
 
 
VIRTUS ENTELLA
 
 
 
 
18:00
SCH
FRC
READING
 
 
PETERBOROUGH
 
 
 
 
18:00
SCH
FNL
NEFTEKHIMIK
6
 
 
FC LUCH VLADIVOSTOK
8
 
 
18:00
SCH
WST
KOLOMNA
11
 
 
ZNAMYA TRUDA
12
 
 

18:00
SCH
WST
ZENIT 2
2
 
 
DOLGOPRUDNY
1
 
 

18:00
SCH
WST
ZVEZDA ST PETERSBURG
14
 
 
TORPEDO VLADIMIR
8
 
 

18:00
SCH
CTR
METALLURG LIPETSK
3
 
 
STROGINO MOSCOW
5
 
 

18:00
SCH
STH
SPARTAK NALCHIK
10
 
 
ALANIA VLADIKAVKAZ
11
 
 

18:00
SCH
STH
UROZHAY KRASNODAR
15
 
 
MASHUK-KMV
12
 
 

18:30
SCH
R32
NAFTAN
 
 
FC NEMAN GRODNO
 
 
 
18:30
SCH
YKK
FF JARO
3
 
 
AC OULU
6
 
 
18:30
SCH
FRC
NAPOLI
 
 
CREMONESE
 
 
 
 
18:30
SCH
FRC
SALERNITANA
 
 
SAMBENEDETTESE
 
 
 
 
18:30
SCH
FRC
SAMPDORIA
 
 
PRO PATRIA
 
 
 
 
18:30
SCH
FNL
SHINNIK YAROSLAVL
3
 
 
FC ARMAVIR
12
 
 
18:30
SCH
WST
LUKI-ENERGIYA
3
 
 
MUROM
13
 
 

18:30
SCH
WST
PSKOV-747
10
 
 
VELES MOSCOW
7
 
 

18:30
SCH
CTR
FC RYAZAN
8
 
 
FC KHIMIK-ARSENAL
9
 
 

18:30
SCH
CTR
KALUGA
7
 
 
KVANT OBNINSK
12
 
 

18:30
SCH
CTR
SALYUT BELGOROD
2
 
 
SOKOL SARATOV
11
 
 

18:30
SCH
STH
DRUZHBA MAYKOP
3
 
 
FK MAKHACHKALA
6
 
 

19:00
SCH
2QR
SLOVAN BRATISLAVA
 
 
FERONIKELI
 
 
 
TV
19:00
SCH
FRC
MOSTA FC
 
 
TARXIEN RAINBOWS
 
 
 
 
19:00
SCH
FRC
PISA
 
 
BARI
 
 
 
 
19:00
SCH
FRC
REIMS
 
 
METZ
 
 
 
 
19:00
SCH
FRC
UDINESE
 
 
AL-HILAL SAUDI FC
 
 
 
 
19:00
SCH
D1
SOGNDAL
9
 
 
START
4
 
 
19:00
SCH
FNL
CHERTANOVO MOSCOW
7
 
 
ROTOR VOLGOGRAD
2
 
 
19:00
SCH
FNL
FAKEL VORONEZH
14
 
 
BALTIKA
19
 
 
19:00
SCH
FNL
KHIMKI
1
 
 
ENISEY
13
 
 
19:00
SCH
FNL
TORPEDO MOSCOW
4
 
 
MORDOVIA SARANSK
11
 
 
19:00
SCH
CTR
DINAMO BRYANSK
6
 
 
ROTOR VOLGOGRAD 2
10
 
 

19:00
SCH
STH
SKA ROSTOV
5
 
 
KRASNODAR 3
9
 
 

20:00
SCH
2QR
BATE BORISOV
 
 
ROSENBORG
 
 
 
TV
20:00
SCH
SF
FRANCE (U19)
 
 
SPAIN (U19)
 
 
 
TV
20:00
SCH
FRC
ANORTHOSIS
 
 
AL-TAAWON
 
 
 
 

20:00
SCH
FRC
CAGLIARI
 
 
CHIEVO
 
 
 
 

20:00
SCH
FRC
LAMIA
 
 
AEK ATHENS
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
PACOS FERREIRA
 
 
ESTORIL
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
PORTIMONENSE
 
 
LILLE
 
 
 
 

20:00
SCH
FRC
REAL AVILES
 
 
LUGO
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
VITESSE
 
 
SIVASSPOR
 
 
 
 
20:00
SCH
FNL
FC CHAYKA
9
 
 
SKA-KHABAROVSK
16
 
 
20:00
SCH
SPR
GAIS
12
 
 
NORRBY IF
7
 
 
TV
20:30
SCH
R16
EL NACIONAL
 
 
ORENSE SC
 
 
 
TV

20:30
SCH
FRC
BARAKALDO
 
 
NUMANCIA
 
 
 
 
20:30
SCH
FRC
GETAFE
 
 
RAYO MAJADAHONDA
 
 
 
 
20:30
SCH
FRC
UE OLOT
 
 
AL-SADD SC
 
 
 
 
21:00
SCH
D1
AL MOKAWLOON
5
 
 
AL AHLY CAIRO
1
 
 
21:00
SCH
D1
ZAMALEK SC
3
 
 
ISMAILY SC
7
 
 
 

21:00
SCH
2QR
CFR 1907 CLUJ
 
 
MACCABI TEL AVIV
 
 
 
TV
21:00
SCH
2QR
FERENCVAROSI TC
 
 
VALLETTA FC
 
 
 
TV
21:00
SCH
FRC
CD MARINO
 
 
TENERIFE
 
 
 
 
21:00
SCH
FRC
COVENTRY
 
 
LIVERPOOL (U23)
 
 
 
 
21:00
SCH
FRC
FEYENOORD
 
 
ANGERS
 
 
 
 
21:00
SCH
FRC
TOULOUSE
 
 
AL-ARABI SC
 
 
 
 
21:15
SCH
2QR
MARIBOR
 
 
AIK
 
 
 
TV
21:15
SCH
FRC
BALZAN FC
 
 
ST LUCIA
 
 
 
 
21:30
SCH
FRC
CHAVES
 
 
RIO AVE
 
 
 
 
21:30
SCH
FRC
DONCASTER
 
 
HUDDERSFIELD
 
 
 
 
21:30
SCH
FRC
HULL CITY
 
 
AMIENS
 
 
 
 
21:30
SCH
FRC
SOUTHEND
 
 
MILLWALL
 
 
 
 
21:45
SCH
2QR
CELTIC
 
 
KALJU NOMME
 
 
 
21:45
SCH
2QR
CRVENA ZVEZDA
 
 
HJK HELSINKI
 
 
 
TV
21:45
SCH
2QR
DUNDALK
 
 
QARABAG
 
 
 
TV
21:45
SCH
FRC
BARNET
 
 
ARSENAL (U23)
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
BOAVISTA
 
 
NICE
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
BURY
 
 
BLACKBURN
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
FOREST GREEN
 
 
BRISTOL CITY
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
LINCOLN
 
 
STOKE CITY
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
PONTEVEDRA
 
 
RACING DE FERROL
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
WALSALL
 
 
ASTON VILLA
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
WIGAN
 
 
EVERTON
 
 
 
 
21:45
SCH
GS
AIRDRIEONIANS
3
 
 
QUEENS PARK
4
 
 
21:45
SCH
GS
HEART OF MIDLOTHIAN
3
 
 
STENHOUSEMUIR
5
 
 
21:45
SCH
GS
PARTICK
1
 
 
CLYDE
5
 
 
21:45
SCH
GS
ROSS COUNTY
1
 
 
FORFAR ATHLETIC
2
 
 
21:45
SCH
GS
ST JOHNSTONE
4
 
 
BRECHIN
5
 
 
22:00
SCH
BW
FOZ CATARATAS (W)
13
 
 
INTERNACIONAL (W)
5
 
 

22:00
SCH
FRC
AVES
 
 
FAMALICAO
 
 
 
 
22:30
SCH
FRC
SC BRAGA
 
 
MONACO
 
 
 
 

23:00
SCH
USL
ORANGE COUNTY SC
14
 
 
RENO 1868 FC
2
 
 
 

FINISHED GAMES
FINISHED GAMES
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

18:00
CANC
FRC
WILLEM II
 
 
PANACHAIKI 1891
 
 
 
 

06:00
FIN
QF
LOS ANGELES GALAXY
 
1
CLUB TIJUANA
 
 
 
1
2
2
2
3-1
04:00
FIN
ICC
BAYERN MUNICH
2
 
 
AC MILAN
12
 
 
1
0
1
0
TV
04:00
FIN
ICC
GUADALAJARA-CHIVAS
9
 
1
ATLETICO MADRID
7
 
1
0
0
0
0
4-5
TV
03:30
FIN
B
AMERICA MINEIRO
19
 
 
OESTE
14
 
 
0
0
0
0
03:30
FIN
B
CRB
10
 
 
CRICIUMA
15
 
1
0
0
2
0
03:30
FIN
B
LONDRINA
4
 
 
VITORIA
18
 
 
1
1
3
1
03:30
FIN
CL2
PEREIRA
7
 
 
FORTALEZA FC
11
 
 
0
0
1
0

03:30
FIN
QF
CHICAGO FIRE
 
 
CRUZ AZUL
 
 
 
0
1
0
2

03:30
FIN
R16
GODOY CRUZ
2
 
PALMEIRAS
 
1
 
2
1
2
2
TV
03:30
FIN
R16
LDU QUITO
2
 
OLIMPIA
 
3
 
1
0
3
1
TV
03:30
FIN
R16
PENAROL
1
 
FLUMINENSE
 
3
 
0
1
1
2
TV
02:30
FIN
B
ATLETICO GOIANIENSE
6
 
 
BOTAFOGO SP
3
 
 
1
0
1
2

02:30
FIN
B
BRAGANTINO
1
 
1
PONTE PRETA
4
 
 
0
1
2
1

02:00
FIN
ICC
REAL MADRID
8
 
1
ARSENAL
1
 
1
0
2
2
2
3-2
TV

01:15
FIN
B
CORITIBA
5
 
 
VILA NOVA
16
 
 
1
0
2
0
01:15
FIN
B
FIGUEIRENSE
9
 
 
PARANA
2
 
 
0
0
0
1
01:15
FIN
B
GUARANI CAMPINAS
19
 
 
CUIABA
10
 
 
0
0
0
1
01:15
FIN
B
SAO BENTO
17
 
 
OPERARIO-PR
11
 
 
1
1
1
1
01:15
FIN
R16
RIVER PLATE
3
 
CRUZEIRO
 
2
 
0
0
0
0
TV
01:00
FIN
BW
GREMIO OSASCO AUDAX (W)
6
 
 
SPORT RECIFE (W)
16
 
 
1
0
2
0

SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score