Information

STATISTICS
STANDINGS
MATCHES
Sorted by kick off
K/O
STAT
TIME
LEAGUE
HOME
LP
AWAY
LP
HT
FT
ET
PN
 

1

X

2

18:00
2 HF
80'
D2
VITKOVICE
14
 
 
MFK CHRUDIM
7
 
 
0
1
0
1
18:00
2 HF
79'
FRC
KASIMPASA
 
 
PENDIKSPOR
 
 
 
0
0
1
0
 

18:00
2 HF
79'
FRC
KOLOS KOVALIVKA
 
 
SHAKHTAR DONETSK
 
 
 
0
1
0
2
 

18:00
2 HF
80'
L1
AFC HERMANNSTADT
12
5
1
GAZ METAN MEDIAS
4
3
 
0
0
0
2
TV
18:00
2 HF
79'
WST
TORPEDO VLADIMIR
10
 
 
VELES MOSCOW
9
 
 
1
0
1
1

18:30
2 HF
50'
1R
USK ANIF
 
 
STURM GRAZ
 
 
 
1
2
1
2
18:30
2 HF
49'
FRC
FENERBAHCE
 
 
BURSASPOR
 
 
 
1
0
1
0
 
18:30
2 HF
51'
FRC
NAPOLI
 
 
FERALPISALO
 
 
 
1
0
1
0
 
18:30
2 HF
48'
FRC
NIMES
 
 
AJACCIO
 
 
 
2
1
2
1
 
18:45
H/T
H/T
PR
FC ENERGETIK-BGU MINSK
12
 
 
FC SLUTSK
11
 
 
0
1
0
1
18:45
H/T
H/T
TSARSKO SELO
13
 
 
ARDA KARDZHALI
8
 
 
0
0
0
0
TV
18:45
H/T
H/T
FRC
PANIONIOS
 
 
LARISA
 
 
 
1
0
1
0
 
19:00
1 HF
37'
D2
VLASIM
15
 
 
FC ZBROJOVKA BRNO
16
 
 
0
1
19:00
1 HF
38'
FRC
DIOSGYORI VTK
 
 
UJPEST
 
 
 
0
1
 
19:00
1 HF
34'
FRC
GRENOBLE FOOT 38
 
 
RODEZ
 
 
 
0
0
 
19:00
1 HF
36'
FRC
METZ
 
 
SOCHAUX
 
 
 
0
0
 
19:00
1 HF
35'
FRC
MONACO
 
 
EVERTON
 
 
 
0
0
 
19:00
1 HF
37'
FRC
RB LEIPZIG
 
 
GALATASARAY
 
 
 
0
1
 
19:00
1 HF
37'
EK
ARKA GDYNIA
1
 
 
JAGIELLONIA
4
 
 
0
2
TV
19:00
1 HF
38'
FNL
NIZHNY NOVGOROD
15
2
 
SHINNIK YAROSLAVL
6
 
 
1
2
19:00
1 HF
37'
1L
ALUMINIJ
1
 
 
TRIGLAV KRANJ
3
 
 
0
0
TV
19:15
1 HF
22'
FRC
PARIS FC
 
 
ORLEANS
 
 
 
0
0
 

19:30
1 HF
5'
1R
ASK-BSC BRUCK/LEITHA
 
 
RIED
 
 
 
0
0
19:30
1 HF
7'
1R
FC LANGENEGG
 
 
AUSTRIA KLAGENFURT
 
 
 
0
0

19:30
1 HF
4'
1R
TREIBACH
 
 
WSG WATTENS
 
 
 
0
0
19:30
1 HF
8'
D1
SLOVAN LIBEREC
4
 
 
VIKTORIA PLZEN
1
 
 
0
0
TV
19:30
1 HF
7'
ML
KALJU NOMME
4
 
 
PAIDE LINNAMEESKOND
3
 
 
0
0

19:30
1 HF
7'
FRC
ANTWERP
 
 
UTRECHT
 
 
 
0
0
 
19:30
1 HF
7'
FRC
AUXERRE
 
 
CERCLE BRUGGE
 
 
 
0
0
 
19:30
1 HF
4'
FRC
FC SCHALKE 04
 
 
NORWICH
 
 
 
0
0
 
19:30
1 HF
7'
FRC
NANTES
 
 
NIORT
 
 
 
0
0
 
19:30
SCH
FRC
CHATEAUROUX
 
 
CRETEIL
 
 
 
19:30
SCH
FRC
STRASBOURG
 
 
TOULOUSE
 
 
 
20:00
SCH
1R
ATSV WOLFSBERG
 
 
ASK ELEKTRA
 
 
 
20:00
SCH
1R
EBREICHSDORF
 
 
SV LAFNITZ
 
 
 
20:00
SCH
1R
FC KITZBUHEL
 
 
WACKER INNSBRUCK
 
 
 
20:00
SCH
1R
GLEICHENBERG
 
 
SK VORWARTS STEYR
 
 
 
20:00
SCH
1R
SV HALL
 
 
FC JUNIORS OO
 
 
 
20:00
SCH
NK OSIJEK
5
 
 
NK SLAVEN BELUPO
8
 
 
TV
20:00
SCH
SL
FC COPENHAGEN
4
 
 
AARHUS
7
 
 
TV
20:00
SCH
FRC
AS EUPEN
 
 
OFI
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
CLERMONT FOOT 63
 
 
JS KABYLIE
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
ESTAC TROYES
 
 
CHARLEROI
 
 
 
 

20:00
SCH
FRC
GO AHEAD EAGLES
 
 
ANORTHOSIS
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
LENS
 
 
DUNKERQUE
 
 
 
 

20:00
SCH
FRC
ROESELARE
 
 
KORTRIJK
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
VALENCIENNES
 
 
AMIENS
 
 
 
 
20:00
SCH
FRC
VFB LUBECK
 
 
SHEFFIELD WED
 
 
 
 
20:00
SCH
TSV 1860 MUNICH
19
 
 
PREUSSEN MUNSTER
13
 
 
20:00
SCH
BAV
FC AUGSBURG II
3
 
 
TSV 1860 ROSENHEIM
2
 
 

20:00
SCH
BAV
FV ILLERTISSEN
5
 
 
TSV BUCHBACH
12
 
 

20:00
SCH
BAV
WACKER BURGHAUSEN
18
 
 
1896 RAIN AM LECH
11
 
 

20:30
SCH
1R
FC GLEISDORF 09
 
 
ASV DRASSBURG
 
 
 
20:30
SCH
1R
SV SEEKIRCHEN
 
 
SKU AMSTETTEN
 
 
 
20:30
SCH
1R
UNION GURTEN
 
 
FC ZELL AM SEE
 
 
 
20:30
SCH
1R
WIENER SPORTKLUB
 
 
FC DORNBIRN 1913
 
 
 
20:45
SCH
PR
FC NEMAN GRODNO
8
 
 
FC GOMEL
14
 
 
21:00
SCH
1R
FC MAUERWERK
 
 
MARCHFELD MANNSDORF
 
 
 
21:00
SCH
LOKOMOTIV PLOVDIV
11
 
 
SLAVIA SOFIA
5
 
 
TV
21:00
SCH
L1
CHINDIA TARGOVISTE
5
 
 
VIITORUL CONSTANTA
1
 
 
TV
21:00
SCH
SL
FK VOZDOVAC
14
 
 
TSC BACKA TOPOLA
8
 
 
21:00
SCH
SL
FC SION
7
 
 
FC BASEL 1893
2
 
 
TV
21:30
SCH
1R
SC-ESV PARNDORF
 
 
RED BULL SALZBURG
 
 
 
21:30
SCH
FRC
CLUB BRUGGE
 
 
SPORTING CP
 
 
 
 
21:30
SCH
FRC
COLCHESTER
 
 
IPSWICH
 
 
 
 
21:30
SCH
EK
LKS LODZ
8
 
 
LECHIA GDANSK
7
 
 
TV
21:45
SCH
FRC
CRAWLEY TOWN
 
 
BRIGHTON
 
 
 
 
21:45
SCH
FRC
NOTTINGHAM FOREST
 
 
CRYSTAL PALACE
 
 
 
 
21:45
SCH
PR
DERRY CITY
4
 
 
SLIGO ROVERS
6
 
 
21:45
SCH
D1
ATHLONE TOWN
8
 
 
SHELBOURNE
1
 
 
21:45
SCH
D1
CABINTEELY
4
 
 
LONGFORD TOWN FC
2
 
 
21:45
SCH
D1
GALWAY UNITED
9
 
 
BRAY WANDERERS
6
 
 
21:45
SCH
D1
LIMERICK FC
5
 
 
DROGHEDA UNITED
3
 
 
21:45
SCH
GS
DUNDEE UTD
2
 
 
COWDENBEATH
3
 
 
21:45
SCH
GS
MOTHERWELL
2
 
 
MORTON
1
 
 
TV
22:00
SCH
SENEGAL
 
 
ALGERIA
 
 
 
TV
22:00
SCH
DINAMO ZAGREB
4
 
 
NK LOKOMOTIVA ZAGREB
7
 
 
TV
22:00
SCH
FRC
SC BRAGA
 
 
LILLE
 
 
 
 

22:00
SCH
PR
WATERFORD FC
8
 
 
FINN HARPS
10
 
 
TV
22:15
SCH
UW
HK/VIKINGUR (W)
10
 
 
KEFLAVIK (W)
7
 
 

22:30
SCH
FRC
FC PORTO
 
 
BETIS
 
 
 
 
23:00
SCH
FRC
LEIXOES
 
 
SANTA CLARA
 
 
 
 
FINISHED GAMES
18:30
FTR
KGC
VIFK
9
 
 
ROPS/2
3
 
 
Full Time Result Only
 
 
18:00
FTR
FRC
ALEMANNIA AACHEN
 
 
VIRTON
 
 
 
Full Time Result Only
 
 

21:45
POST
PR
DUNDALK
1
 
 
CORK CITY
7
 
 

17:30
FIN
TAJIKISTAN
 
 
NORTH KOREA
 
 
 
0
0
0
1
 
17:00
FIN
FRC
FK LVIV
 
 
VOLYN LUTSK
 
 
 
2
1
2
1
 

17:00
FIN
FRC
ODRA OPOLE
 
 
GORNIK POLKOWICE
 
 
 
3
0
3
1
 

16:30
FIN
FRC
SARASOTA METROPOLIS
 
 
BRISTOL CITY
 
 
 
0
5
0
6

16:00
FIN
FRC
SC FREIBURG
 
 
VFB STUTTGART
 
 
 
0
3
2
4

16:00
FIN
MSL
JOHOR DARUL TAKZIM
1
 
 
TERENGGANU
7
 
1
3
1
3
3

15:00
FIN
FRC
SWINDON TOWN
 
 
BIRMINGHAM
 
 
 
0
4
1
6
 

14:45
FIN
SL
HOUGANG UNITED FC
3
 
 
DPMM FC
1
 
 
2
1
3
1
14:45
FIN
SL
WARRIORS FC
7
 
 
BALESTIER KHALSA FC
9
 
 
1
2
3
3
14:35
FIN
SLW
CHANGCHUN DAZHONG (W)
6
 
 
WUHAN JIANGDA (W)
5
 
 
1
0
1
0
 

14:35
FIN
SLW
JIANGSU SUNNING (W)
1
 
 
SHANGHAI SHENHUA (W)
2
 
 
0
0
1
0

14:00
FIN
FRC
HELMOND SPORT
 
 
AL-AHLI JEDDAH
 
 
 
1
0
1
0
 
13:45
FIN
FRC
HAPOEL TEL AVIV
 
 
HAPOEL RAANANA
 
 
 
0
0
0
0
 
13:15
FIN
TAS
OLYMPIA
1
 
 
SOUTH HOBART
3
 
 
1
0
3
1

13:15
FIN
VIC
BENTLEIGH GREENS
3
 
 
HEIDELBERG UNITED
2
 
 
0
0
0
3
13:00
FIN
KAWASAKI FRONTALE
 
 
CHELSEA
 
 
 
0
0
1
0
13:00
FIN
J3
KATALLER TOYAMA
7
 
 
YSCC
17
 
 
0
0
2
0

12:45
FIN
VIC
MELBOURNE KNIGHTS
7
 
 
PASCOE VALE
12
 
 
1
0
2
1
12:45
FIN
VIC
OAKLEIGH CANNONS
6
 
 
PORT MELBOURNE
8
 
 
0
1
1
1
12:30
FIN
QSL
GOLD COAST UNITED
7
 
 
REDLANDS UNITED
11
 
 
2
1
2
3
11:00
FIN
SLW
BEIJING ZAO TAI (W)
5
 
 
DALIAN QUANJIAN (W)
8
 
 
1
0
1
0
 

11:00
FIN
FRC
METALIST KHARKIV
 
 
OLIMPIK DONETSK
 
 
 
0
1
0
3
 
05:00
FIN
MLS
PORTLAND TIMBERS
10
3
 
ORLANDO CITY
9
3
 
0
1
1
1
TV
04:45
FIN
FRC
NEW MEXICO UNITED
 
 
CARDIFF
 
 
 
1
0
1
1
 

04:00
FIN
SF
MARSEILLE
 
 
BORDEAUX
 
 
 
0
1
2
1
 

03:30
FIN
B
BRASIL DE PELOTAS
11
 
 
PARANA
3
 
 
0
1
0
1
03:30
FIN
R16
ARGENTINOS JRS
 
 
COLON SANTA FE
 
 
 
0
0
0
1
3-4
TV
03:15
FIN
A
LDU QUITO
6
 
 
AMERICA DE QUITO
16
 
 
1
0
1
0
TV
03:00
FIN
MLS
FC CINCINNATI
24
2
 
DC UNITED
3
4
 
0
1
1
4
TV
02:00
FIN
CGA
SAMPAIO CORREA
1
 
 
SANTA CRUZ
7
 
 
1
0
1
0

01:30
FIN
BW
INTERNACIONAL (W)
5
 
 
GREMIO OSASCO AUDAX (W)
7
 
 
2
1
5
1

01:00
FIN
SF
MONTPELLIER
 
 
ST ETIENNE
 
 
 
2
1
2
4
 
00:30
FIN
BW
FERROVIARIA (W)
8
 
 
CORINTHIANS (W)
1
 
 
0
1
0
2

00:00
FIN
GS
CS HEREDIANO
2
 
 
COMUNICACIONES
3
 
 
0
0
1
0
 
SCH: Scheduled
FIN: Finished
POST: Postponed
CANC: Cancelled
INT: Interrupted
H/T: Half Time
PN: Penalty
Own: Own Goal
ET: Extra Time
ABD: Abandoned
Match Information
Live On TV
FTR: Full Time Result Only
HT: Half Time Score
FT: Full Time Score