Information

SCOTLAND LEAGUE CUP GROUP STAGE RESULTS - 2019/2020

 
HT
FT
ET
PN
DAY 1
12-07-2019
21:45
Fin
GS
HEART OF MIDLOTHIAN
1
DUNDEE UTD
1 - 1
1 - 1
-
5 - 3
13-07-2019
17:00
Fin
GS
EAST KILBRIDE
ALBION ROVERS
0 - 1
0 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
COWDENBEATH
EAST FIFE
2 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
FALKIRK
LIVINGSTON
0 - 1
1 - 1
-
3 - 4
17:00
Fin
GS
BERWICK
AYR UTD
0 - 5
0 - 7
-
-
17:00
Fin
GS
ARBROATH
ELGIN CITY
1 - 1
2 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
QUEEN OF THE SOUTH
MOTHERWELL
0 - 0
0 - 3
-
-
17:00
Fin
GS
ANNAN ATHLETIC
DUMBARTON
0 - 0
0 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
STIRLING ALBION
HIBERNIAN
0 - 1
1 - 1
-
4 - 5
17:00
Fin
GS
PARTICK
AIRDRIEONIANS
0 - 0
1 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
RAITH ROVERS
DUNDEE
0 - 2
0 - 3
-
-
17:00
Fin
GS
HAMILTON ACADEMICAL
QUEENS PARK
0 - 0
0 - 0
-
5 - 6
17:00
Fin
GS
PETERHEAD
COVE RANGERS
2 - 1
2 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
ROSS COUNTY
MONTROSE
2 - 0
4 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
FORFAR ATHLETIC
BRECHIN
2 - 0
3 - 0
-
-
14-07-2019
17:00
Fin
GS
ST MIRREN
DUNFERMLINE
0 - 3
2 - 3
-
-
DAY 2
16-07-2019
21:30
Fin
GS
STENHOUSEMUIR
DUNDEE UTD
0 - 0
1 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
QUEEN OF THE SOUTH
ANNAN ATHLETIC
3 - 1
3 - 3
-
5 - 4
21:45
Fin
GS
FALKIRK
STRANRAER
1 - 0
1 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
LIVINGSTON
AYR UTD
1 - 0
2 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
ALLOA ATHLETIC
ELGIN CITY
0 - 1
3 - 3
-
5 - 6
21:45
Fin
GS
MORTON
DUMBARTON
5 - 0
6 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
COWDENBEATH
HEART OF MIDLOTHIAN
0 - 2
0 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
QUEENS PARK
PARTICK
0 - 2
1 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
BRECHIN
ROSS COUNTY
0 - 2
0 - 4
-
-
21:45
Fin
GS
MONTROSE
ST JOHNSTONE
0 - 0
1 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
PETERHEAD
INVERNESS CT
0 - 0
0 - 0
-
11 - 10
17-07-2019
21:45
Fin
GS
ST MIRREN
EDINBURGH CITY
0 - 0
1 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
DUNFERMLINE
ALBION ROVERS
5 - 0
6 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
STIRLING ALBION
ARBROATH
0 - 2
1 - 6
-
-
21:45
Fin
GS
CLYDE
HAMILTON ACADEMICAL
0 - 1
1 - 3
-
-
21:45
Fin
GS
COVE RANGERS
DUNDEE
0 - 0
0 - 0
-
2 - 3
DAY 3
19-07-2019
21:45
Fin
GS
DUNDEE UTD
COWDENBEATH
1 - 0
3 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
MOTHERWELL
MORTON
1 - 0
4 - 0
-
-
20-07-2019
17:00
Fin
GS
STRANRAER
BERWICK
4 - 0
6 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
HIBERNIAN
ALLOA ATHLETIC
0 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
ELGIN CITY
STIRLING ALBION
2 - 0
3 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
EAST KILBRIDE
ST MIRREN
0 - 0
0 - 0
-
6 - 5
17:00
Fin
GS
EAST FIFE
STENHOUSEMUIR
0 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
AYR UTD
FALKIRK
1
1 - 1
2 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
INVERNESS CT
RAITH ROVERS
1 - 0
4 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
DUNDEE
PETERHEAD
0 - 0
0 - 0
-
4 - 2
17:00
Fin
GS
HAMILTON ACADEMICAL
PARTICK
1 - 1
2 - 2
-
6 - 5
17:00
Fin
GS
MONTROSE
FORFAR ATHLETIC
1 - 2
1 - 4
-
-
17:00
Fin
GS
EDINBURGH CITY
DUNFERMLINE
0 - 0
1 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
DUMBARTON
QUEEN OF THE SOUTH
1 - 4
1 - 4
-
-
21-07-2019
17:00
Fin
GS
CLYDE
AIRDRIEONIANS
0 - 2
2 - 3
-
-
17:00
Fin
GS
ST JOHNSTONE
ROSS COUNTY
1 - 2
1 - 2
-
-
DAY 4
23-07-2019
21:45
Fin
GS
STRANRAER
LIVINGSTON
0 - 2
1 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
BERWICK
FALKIRK
0 - 1
0 - 3
-
-
21:45
Fin
GS
ALLOA ATHLETIC
STIRLING ALBION
0 - 0
2 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
DUNDEE UTD
EAST FIFE
0 - 1
0 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
HIBERNIAN
ARBROATH
2 - 0
3 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
RAITH ROVERS
PETERHEAD
2 - 0
3 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
INVERNESS CT
COVE RANGERS
1
1 - 1
3 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
ALBION ROVERS
ST MIRREN
0 - 0
0 - 0
-
3 - 4
21:45
Fin
GS
EDINBURGH CITY
EAST KILBRIDE
0 - 0
0 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
DUMBARTON
MOTHERWELL
0 - 1
0 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
ANNAN ATHLETIC
MORTON
0 - 3
0 - 5
-
-
24-07-2019
21:45
Fin
GS
HEART OF MIDLOTHIAN
STENHOUSEMUIR
0 - 0
2 - 1
-
-
21:45
Fin
GS
PARTICK
CLYDE
1 - 1
3 - 2
-
-
21:45
Fin
GS
AIRDRIEONIANS
QUEENS PARK
0 - 1
2 - 2
-
12 - 11
21:45
Fin
GS
ROSS COUNTY
FORFAR ATHLETIC
1 - 0
2 - 0
-
-
21:45
Fin
GS
ST JOHNSTONE
BRECHIN
2 - 0
4 - 0
-
-
DAY 5
26-07-2019
21:45
Fin
GS
ELGIN CITY
HIBERNIAN
0 - 1
0 - 2
-
-
27-07-2019
17:00
Fin
GS
LIVINGSTON
BERWICK
3 - 0
5 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
AYR UTD
STRANRAER
2 - 1
2 - 2
-
5 - 6
17:00
Fin
GS
AIRDRIEONIANS
HAMILTON ACADEMICAL
2 - 0
2 - 3
-
-
17:00
Fin
GS
COVE RANGERS
RAITH ROVERS
1 - 0
3 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
FORFAR ATHLETIC
ST JOHNSTONE
1 - 0
2 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
BRECHIN
MONTROSE
0 - 0
1 - 1
-
2 - 4
17:00
Fin
GS
EAST FIFE
HEART OF MIDLOTHIAN
0 - 1
1 - 1
-
7 - 6
17:00
Fin
GS
DUNFERMLINE
EAST KILBRIDE
3 - 0
4 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
ALBION ROVERS
EDINBURGH CITY
1 - 0
2 - 1
-
-
17:00
Fin
GS
MORTON
QUEEN OF THE SOUTH
2 - 1
3 - 3
-
4 - 3
17:00
Fin
GS
STENHOUSEMUIR
COWDENBEATH
1 - 0
2 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
MOTHERWELL
ANNAN ATHLETIC
2 - 0
4 - 0
-
-
17:00
Fin
GS
ARBROATH
ALLOA ATHLETIC
1 - 1
2 - 3
-
-
28-07-2019
16:30
Fin
GS
QUEENS PARK
CLYDE
0 - 1
1 - 1
-
5 - 4
17:00
Fin
GS
DUNDEE
INVERNESS CT
1 - 0
1 - 0
-
-

RESULTS OF SCOTLAND LEAGUE CUP GROUP STAGE