Saturday, October 25 , 2014     Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    16:22:37
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN Scorers    
14:30 2 HF 90' D1 FK GRBALJ 7
FK PETROVAC
6 0-1 1-1 - - (90)TUCEVIC I.
14:30 2 HF 90' D1 MOGREN 11
BUDUCNOST PODGORICA
4 0-2 0-2 - - DJUROVIC M.(Own45)
14:30 2 HF 90' D2S DINAMO-GTS STAVROPOL 1
TAGANROG
2 0-0 0-0 - -
14:30 2 HF 90' D2S VITYAZ KRYMSK 3
ZHEMCHUZHINA YALTA
9 0-1 2-1 - -                     
14:30 2 HF 90' D1 COURTS YOUNG LIONS 4
GEYLANG INT.
2 0-1 1-1 - - (73)HUSSAIN I.
14:45 2 HF 80' PR WEST HAM 4 2
MANCHESTER CITY
2 1 1-0 2-1 - - SILVA D.(77)
14:45 2 HF 80' D1 IFK MARIEHAMN 5 1
TPS
12 1 2-0 3-0 - - (53)FIGUEIREDO D. A.
15:00 2 HF 67' SL FK KUKESI 5
FLAMURTARI VLORE
4 1-0 1-0 - - (36)DUSHKU E.
15:00 2 HF 68' SL SKENDERBEU KORCE 6
VLLAZNIA
7 1-0 2-0 - - (58)OLIANYKA P.
15:00 2 HF 65' PR AZAL BAKU 8
FK BAKU
9 0-0 0-1 - - NOVRUZOV N.(46)
15:00 2 HF 65' ED KOLDINGQ (W) 3
FORTUNA HJORRING (W)
2 0-1 0-1 - - NADIM N.(37)
15:00 2 HF 69' QR ENGLAND (U17) 4
CYPRUS (U17)
3 1-0 4-0 - - (61)EDWARDS M.
15:00 2 HF 65' QR FRANCE (U17) 2
FYR MACEDONIA (U17)
1 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 65' L2 ESTAC TROYES 4
DIJON
1 0-0 1-0 - - (56)BIENVENU H.
15:00 2 HF 63' 3LG CHEMNITZER FC 6
HOLSTEIN KIEL
11 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 63' 3LG HALLESCHER FC 15
SV WEHEN
2 1-0 2-0 - - (60)SCHICK R.
15:00 2 HF 63' 3LG MSV DUISBURG 8 1
DYNAMO DRESDEN
3 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 62' 3LG STUTT. KICKERS 7
ENERGIE COTTBUS
9 0-1 1-1 - - (52)BADIANE L.
15:00 2 HF 65' 3LG SPVGG UNTERHACHING 14
VFB STUTTGART II
13 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 63' 3LG VFL OSNABRUCK 10
SG SONN. GROSSASPACH
19 1-0 1-0 - - (18)THEE S.
15:00 2 HF 65' NTH VFL WOLFSBURG II 3
LUNEBURGER SK HANSA
12 2-0 2-1 - - SELISHTA H.(54)
15:00 2 HF 64' WST FC KOLN II 2
SC VERL
13 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 65' WST FORT. DUSSELDORF II 11
SPORTFREUNDE SIEGEN
17 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 65' WST KFC UERDINGEN 05 8
FC HENNEF 05
18 1-1 1-1 - - BOUALLAL R.(13)
15:00 2 HF 64' WST VFL BOCHUM II 16
B. MOENCHENGLADB. II
6 1-2 1-3 - - RODRIGUEZ M.(57)
15:00 2 HF 65' S/W FC SAARBRUCKEN 2
FK PIRMASENS
15 2-0 3-0 - - (56)TAYLOR M.
15:00 2 HF 64' S/W KSV BAUNATAL 18
FC ASTORIA WALLDORF
7 1-1 1-1 - - (40)SCHRADER N.
15:00 2 HF 62' S/W SVN ZWEIBRUCKEN 17
SC FREIBURG II
11 0-1 0-1 - - ZULECHNER P.(15)
15:00 2 HF 65' S/W WALDHOF MANNHEIM 14
SPVGG NECKARELZ
10 1-0 2-0 - - (Own45)HOFMANN M.
15:00 2 HF 68' BAV FC NURNBERG II 16
BAYERN MUNICH II
3 1-1 1-1 - - GORTLER L.(17)
15:00 2 HF 67' BAV SV HEIMSTETTEN 15
VFR GARCHING
13 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 69' BAV TSV 1860 MUNICH II 2
FV ILLERTISSEN
8 3-0 4-0 - - (37)MULIC F.
15:00 2 HF 63' SL PAS GIANNINA 10 1 1
KALLONI AEL
4 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 64' D1 PUSKAS ACADEMY 8
MTK BUDAPEST
2 0-1 0-1 - - POLOSKEY Z.(27)
15:00 2 HF 65' GS AREMA FC 3
PERSELA LAMONGAN
4 2-0 3-0 - - (Pen45+2)ARIF S.
15:00 2 HF 65' D1 SAXAN 5
MILSAMI ORHEI
4 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 65' D2 BYTOVIA BYTOW 13
MIEDZ LEGNICA
16 0-0 1-0 - - (Pen54)WROBEL L.
15:00 Sched   3S1 SEPSI OSK SF. GHEOR. 5
PETROTUB ROMAN
6 - - - -
15:00 Sched   3S1 SPORTING LIESTI 9
BUCOVINA RADAUTI
11 - - - -
15:00 Sched   3S1 STIINTA MIROSLAVA 1
FC PAPAUTI
13 - - - -
15:00 2 HF 65' 3S2 DELTA TULCEA 5
VIITORUL DOMNESTI
14 3-0 3-0 - -                     
15:00 Sched   3S2 JUVENTUS BUCURESTI 4
DINAMO BUCURESTI II
9 - - - -
15:00 Sched   3S2 METALOSPORT GALATI 13
INAINTE MODELU
7 - - - -
15:00 Sched   3S2 OTELUL GALATI II 10
CS TUNARI
3 - - - -
15:00 Sched   3S3 CN DINICU GOLESCU 7
INTER CLINCENI
9 - - - -
15:00 Sched   3S3 CS PODARI 14
CS SPORTING ROSIORI
10 - - - -
15:00 Sched   3S3 FCM TARGOVISTE 8
CS VISINA NOUA
11 - - - -
15:00 2 HF 65' 3S4 CS INEU 13 1
MILLENIUM GIARMATA
4 0-1 0-1 - -                     
15:00 2 HF 65' 3S4 FC HUNEDOARA 7
NATIONAL SEBIS
2 0-1 0-1 - -                     
15:00 Sched   3S4 STIINTA TURCENI 12
MINERUL MEHEDINTI
9 - - - -
15:00 Sched   3S5 CS IERNUT 10
CSC SANMARTIN
4 - - - -
15:00 Sched   3S5 METALURGISTUL CUGIR 7
AVANTUL REGHIN
9 - - - -
15:00 2 HF 65' 3S5 UNIREA JUCU 11
ACS INDUSTRIA GALDA
12 2-1 2-2 - -                     
15:00 2 HF 62' D1 KRYLYA SOVETOV 1
LUCH-ENERGIYA
10 1 1-0 1-1 - - (13)ELISEEV A.
15:00 2 HF 64' D1 VOLGA NIZHN.NOVGOROD 9
FC TOSNO
4 2-1 2-1 - - HADARTSEV B.(20)
15:00 2 HF 59' D2S CHERNOMORETS NOV. 1
TORPEDO ARMAVIR
2 1-0 1-0 - - (45)KOCHUBEI K.
15:00 2 HF 65' D2S MASHUK-KMV 8
ASTRAKHAN
11 0-0 1-0 - -                     
15:00 2 HF 65' D2S SKCF SEVASTOPOL 11
AFIPS
4 0-0 0-2 - -                     
15:00 2 HF 67' D1 MFK KOSICE 9
DUNAJSKA STREDA
7 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 65' D1 SPARTAK TRNAVA 10
AS TRENCIN
1 1-0 1-0 - - (Pen37)SABO E.
15:00 2 HF 66' D1 ZAVRC 4
MARIBOR
3 0-0 0-0 - -
15:00 2 HF 63' SPR DEGERFORS IF 8 1
HUSQVARNA FF
16 1-1 1-1 - - METE M.(37)
15:00 2 HF 65' PFL NASAF QARSHI 3
QIZILQUM ZARAFSHON
8 0-0 0-0 - -
15:10 2 HF 57' PR ARARAT YEREVAN 8
ULISSES
1 1 2-3 2-3 - - MUSONDA L.(44)
15:15 2 HF 50' D1 DPMM FC 2
BALESTIER KHALSA FC
6 1-1 1-1 - - HASSIM Z.(19)
15:30 H/T   PR DRINA ZVORNIK 9
ZVIJEZDA
16 0-1 0-1 - - DIATTA S.(23)
15:30 H/T   PR FK SARAJEVO 5
RADNIK BIJELJINA
13 4-0 4-0 - - (31)BILBIJA N.
15:30 H/T   PR NK CELIK ZENICA 14
SLAVIJA SARAJEVO
7 1-0 1-0 - - (2)KOJIC D.
15:30 H/T   PR OLIMPIK 3
SIROKI BRIJEG
1 0-0 0-0 - -
15:30 H/T   PR TRAVNIK 10
ZRINJSKI
2 0-1 0-1 - - NURKOVIC A.(44)
15:30 H/T   PR VELEZ MOSTAR 8
VITEZ
12 1-0 1-0 - - (12)CEMALOVIC M.
15:30 H/T   D2 ANAGENNISI DERYNEIA 2
E.N. PARALIMNIOU
5 1-1 1-1 - - SOLOMOU M.(Pen43)
15:30 H/T   D2 APEP PITSILIAS 14
PAFOS FC
9 0-1 0-1 - - PANTOS S.(40)
15:30 H/T   D2 ARIS 8
N.&S. ERIMIS
3 1-0 1-0 - - (35)MARANGOUDAKIS M.
15:30 H/T   D2 DIGENIS OROKLINIS 12
KARMIOTISSA
1 0-1 0-1 - - ZE VITOR(39)
15:30 H/T   D2 ENAD P. CHRISOHOUS 10
E.N. PAREKLISIAS
7 2-2 2-2 - - CHRISTOFI K.(40)
15:30 H/T   D2 OMONIA ARADIPPOU 13
A.E. ZAKAKIOU
4 2-0 2-0 - - (Pen45+1)THERAPONTOS M.
15:30 H/T   D2 FRYDEK-MISTEK 13
ZNOJMO
7 1-0 1-0 - - (21)VASENDA D.
15:30 H/T   D1 FK RENOVA 8
FK SILEKS
5 0-1 0-1 - - NEDELJKOVIC I.(28)
15:30 1 HF 45' LPA PORDENONE 20
PAVIA
4 - 0-1 - -                     
15:30 1 HF 45' LPB L AQUILA 10
PISA
8 - 0-1 - -                     
15:30 1 HF 45' LPC COSENZA 16
JUVE STABIA
7 - 0-1 - -                     
15:30 H/T   D1 MLADOST LUCANI 8
RAD
9 2 1-0 1-0 - - (27)FRAJDEJ P.
15:30 H/T   D1 OFK BEOGRAD 5 2
CUKARICKI
4 1 0-1 0-1 - - MATIC I.(27)
15:30 H/T   D1 SPARTAK ZLATIB. VODA 6 1
BORAC CACAK
11 2 1-1 1-1 - - (Pen8)TORBICA V.
15:30 1 HF 45' D2 BACKA 6
RADNIK SURDULICA
1 - 0-1 - -                     
15:30 1 HF 45' D2 BSK 9
BEZANIJA
11 - 0-0 - -
15:30 1 HF 45' D2 INDJIJA 3
JAVOR
2 - 0-0 - -
15:30 1 HF 45' D2 KOLUBARA 7
SINDJELIC BEOGRAD
15 - 2-1 - -                     
15:30 1 HF 45' D2 MORAVAC ORION 13
PROLETER NOVI SAD
5 - 0-0 - -
15:30 1 HF 45' D2 SLOBODA P. SEVOJNO 14
JEDINSTVO PUTEVI
10 - 0-0 - -
15:30 1 HF 45' D2 SLOGA KRALJEVO 16
SLOGA P. NA MLAVI
4 - 0-1 - -                     
15:45 1 HF 38' SF JOHOR DARUL TAKZIM
FELDA UNITED FC
- 1-0 - - (29)FIGUEROA L.
16:00 1 HF 23' PR SIMURQ ZAQATALA 7
ARAZ
10 - 0-0 - -
16:00 1 HF 19' AFG LEVSKI SOFIA 6 1
CSKA SOFIA
1 1 - 0-0 - -
16:00 1 HF 21' D1 ISTRA 1961 7
NK SLAVEN BELUPO
10 - 1-0 - - (2)HORVAT I.
16:00 1 HF 24' D1 ALA AB DAMANHOUR 18
PETROJET
15 - 0-1 - - SHEBEITA M.(2)
16:00 1 HF 24' D1 TRANS NARVA 7
FLORA TALLINN
4 - 0-2 - - ALLIKU R.(8)
16:00 1 HF 23' PR AB ARGIR 8
SKALA
10 - 0-1 - - JOENSEN P.(17)
16:00 1 HF 23' PR B36 TORSHAVN 1
HB TORSHAVN
2 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' PR EB/STREYMUR 5
KI KLAKSVIK
6 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' PR NSI RUNAVIK 4
IF FUGLAFJORDUR
7 - 1-0 - - (12)JOENSEN J.
16:00 1 HF 23' PR VIKINGUR GOTA 3
B68 TOFTIR
9 - 1-0 - - (18)JACOBSEN H.
16:00 1 HF 23' FLG1 FOSTIRAS 13
ACHARNAIKOS
11 - 0-1 - - IORDANIDIS G.(11)
16:00 1 HF 23' FLG2 ETHNIKOS GAZOROU 8
FOKIKOS
7 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' FLG2 TIRNAVOS 2005 9
PAE IRAKLIS 1908
3 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' FLG2 ZAKINTHOS 2
AIGINIAKOS FC
5 - 1-0 - - (10)EFTHYMIADIS G.
16:00 1 HF 23' A EMPOLI 13
CAGLIARI
17 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B AVELLINO 8
VIRTUS LANCIANO
9 2 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B CATANIA 21
VICENZA
14 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B CROTONE 22
CITTADELLA
18 - 0-1 - - SGRIGNA A.(12)
16:00 1 HF 23' B LATINA 20
BRESCIA
13 2 - 1-0 - - (14)VIVIANI F.
16:00 1 HF 23' B LIVORNO 4
SPEZIA
11 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B PESCARA 16 2
CARPI
6 1 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B PRO VERCELLI 10
PERUGIA
7 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B VARESE 19
BARI
5 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' B VIRTUS ENTELLA 17
FROSINONE
1 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' LPA MANTOVA 16
MONZA
5 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' LPB PRO PIACENZA 20
SAVONA
14 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' LPC ISCHIA ISOLAVERDE 14
PAGANESE
18 - 0-1 - -                     
16:00 1 HF 23' D1 FK ZALGIRIS VILNIUS 1
FK EKRANAS
6 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' PR PIETA HOTSPURS 10
ZEBBUG RANGERS
12 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' PR QORMI FC 8
TARXIEN RAINBOWS
6 - 0-0 - -
16:00 1 HF 21' BP KAC KENITRA 14
CHABAB ATL. KHENIFRA
12 - 1-0 - - (18)KARAOUI R.
16:00 1 HF 23' D2 OLIMPIA GRUDZIADZ 4
SANDECJA NOWY SACZ
14 - 0-0 - -
16:00 1 HF 20' L1 CEAHLAUL PIATRA NEAMT 12
CSMS IASI
18 - 0-1 - - NOVAC D.(13)
16:00 1 HF 21' PR FC TORPEDO MOSCOW 14
KUBAN
4 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' D1 ANZHI 2 1
SIBIR
14 - 1-0 - - (9)BOLI Y.
16:00 1 HF 22' D1 BALTIKA 13
TYUMEN
15 - 0-0 - -
16:00 1 HF 21' D1 VOLGAR ASTRAKHAN 11
TOM TOMSK
3 - 0-1 - - BAZHENOV N.(17)
16:00 1 HF 23' QF BIDVEST WITS
SUPERSPORT UNITED
- 1-1 - - (12)KATONGO C.
16:00 1 HF 23' SL SIVASSPOR 16
RIZESPOR
14 - 0-0 - -
16:00 1 HF 23' 1L DENIZLISPOR 9
BOLUSPOR
13 - 0-1 - - KILINC E.(17)
16:00 1 HF 21' 1L GIRESUNSPOR 15
ALANYASPOR
4 - 0-0 - -
16:10 1 HF 13' OPL DHOFAR 5
AL-SHABAB SEEB
7 - 0-0 - -
16:30 Sched   QR BELGIUM (U17) 1
BOSNIA & H.(U17)
2 - - - -
16:30 Sched   BL 1899 HOFFENHEIM 4
SC PADERBORN 07
7 - - - -
16:30 Sched   BL BORUSSIA DORTMUND 14
HANNOVER 96
11 - - - -
16:30 Sched   BL EINTRACHT FRANKFURT 8
VFB STUTTGART
15 - - - -
16:30 Sched   BL FC AUGSBURG 12
SC FREIBURG
17 - - - -
16:30 Sched   BL HERTHA BERLIN 13
HAMBURGER SV
16 - - - -
16:30 Sched   WST ALEMANNIA AACHEN 4
FC SCHALKE 04 II
15 - - - -
16:30 Sched   ISL DELHI DYNAMOS 5
CHENNAI TITANS
3 - - - -
16:30 Sched   TIP HAUGESUND 12
STROMSGODSET
4 - - - -
16:30 Sched   D1 LECHIA GDANSK 9
SLASK WROCLAW
4 - - - -
16:30 Sched   D1 PIAST GLIWICE 12
JAGIELLONIA
3 - - - -
16:30 Sched   PR NEWTOWN AFC 6
THE NEW SAINTS
1 - - - -
16:30 Sched   PR PORT TALBOT TOWN 7
RHYL FC
9 - - - -
16:30 Sched   PR PRESTATYN TOWN 11
CARMARTHEN TOWN
5 - - - -
17:00 Sched   L1 RC ARBA 14
JS SAOURA
6 - - - -
17:00 Sched   L1 USM EL HARRACH 3
ASO CHLEF
13 - - - -
17:00 Sched   BL STURM GRAZ 5
RAPID VIENNA
3 - - - -
17:00 Sched   PR LIVERPOOL 5
HULL CITY
11 - - - -
17:00 Sched   PR SOUTHAMPTON 3
STOKE CITY
10 - - - -
17:00 Sched   PR SUNDERLAND 17
ARSENAL
7 - - - -
17:00 Sched   PR WEST BROM 14
CRYSTAL PALACE
16 - - - -
17:00 Sched   ECH BIRMINGHAM 22
BOURNEMOUTH
8 - - - -
17:00 Sched   ECH BOLTON 23
BRENTFORD
12 - - - -
17:00 Sched   ECH BRIGHTON 21
ROTHERHAM
15 - - - -
17:00 Sched   ECH DERBY 1
WIGAN
20 - - - -
17:00 Sched   ECH IPSWICH 9
HUDDERSFIELD
17 - - - -
17:00 Sched   ECH LEEDS 16
WOLVES
4 - - - -
17:00 Sched   ECH MIDDLESBROUGH 3
WATFORD
2 - - - -
17:00 Sched   ECH NOTTM FOREST 6
BLACKBURN
11 - - - -
17:00 Sched   ECH READING 18
BLACKPOOL
24 - - - -
17:00 Sched   ECH SHEFFIELD WED 13
NORWICH
5 - - - -
17:00 Sched   EL1 BARNSLEY 16
BRISTOL CITY
1 - - - -
17:00 Sched   EL1 COVENTRY 20
PETERBOROUGH
2 - - - -
17:00 Sched   EL1 CREWE 22
SHEFFIELD UTD
6 - - - -
17:00 Sched   EL1 DONCASTER 17
MILTON KEYNES DONS
4 - - - -
17:00 Sched   EL1 GILLINGHAM 19
CRAWLEY TOWN
13 - - - -
17:00 Sched   EL1 OLDHAM 8
BRADFORD
12 - - - -
17:00 Sched   EL1 PORT VALE 18
LEYTON ORIENT
15 - - - -
17:00 Sched   EL1 PRESTON 3
FLEETWOOD TOWN
11 - - - -
17:00 Sched   EL1 SCUNTHORPE 24
NOTTS COUNTY
5 - - - -
17:00 Sched   EL1 SWINDON TOWN 7
COLCHESTER
14 - - - -
17:00 Sched   EL1 WALSALL 23
CHESTERFIELD
10 - - - -
17:00 Sched   EL1 YEOVIL 21
ROCHDALE
9 - - - -
17:00 Sched   EL2 AFC WIMBLEDON 12
TRANMERE
24 - - - -
17:00 Sched   EL2 CAMBRIDGE UNITED 15
HARTLEPOOL
23 - - - -
17:00 Sched   EL2 CARLISLE 21
OXFORD UNITED
19 - - - -
17:00 Sched   EL2 LUTON 3
NORTHAMPTON
16 - - - -
17:00 Sched   EL2 NEWPORT COUNTY 8
ACCRINGTON ST
14 - - - -
17:00 Sched   EL2 PLYMOUTH 6
CHELTENHAM
9 - - - -
17:00 Sched   EL2 SHREWSBURY 5
PORTSMOUTH
11 - - - -
17:00 Sched   EL2 SOUTHEND 10
BURY
4 - - - -
17:00 Sched   EL2 STEVENAGE 18
BURTON ALBION
2 - - - -
17:00 Sched   EL2 WYCOMBE 1
DAGENHAM & RED.
20 - - - -
17:00 Sched   EL2 YORK 22
MANSFIELD
17 - - - -
17:00 Sched   FCN BOSTON UTD 7
SOLIHULL MOORS
8 - - - -
17:00 Sched   FCN COLWYN BAY 11
BARROW
2 - - - -
17:00 Sched   FCN HARROGATE TOWN 18
BRACKLEY TOWN
16 - - - -
17:00 Sched   FCN HYDE FC 22
LEAMINGTON
13 - - - -
17:00 Sched   FCN OXFORD CITY 4
HEDNESFORD TOWN
12 - - - -
17:00 Sched   FCS EBBSFLEET UNITED 4
HAYES & YEADING
11 - - - -
17:00 Sched   FCS MAIDENHEAD 9
STAINES TOWN
21 - - - -
17:00 Sched   FCS SUTTON UTD 10
BISHOP S STORTFORD
15 - - - -
17:00 Sched   FLG1 IRAKLIS PSACHNON 7
A.O. TRAHONES ALIMOU
8 - - - -
17:00 Sched   D1 KECSKEMETI TE 10
BUDAPEST HONVED
11 - - - -
17:00 Sched   D1 MACCABI PETAH TIKVA 10
HAPOEL BEER SHEVA
3 - - - -
17:00 Sched   LPA GIANA E. 13
REAL VICENZA
2 - - - -
17:00 Sched   LPB GROSSETO 4
SPAL
6 - - - -
17:00 Sched   LPC MELFI 13
MESSINA
11 - - - -
17:00 Sched   D1 FC TIRASPOL 6
SHERIFF TIRASPOL
2 - - - -
17:00 Sched   PR BALLYMENA UNITED 6
GLENAVON FC
4 - - - -
17:00 Sched   PR CLIFTONVILLE FC 2
BALLINAMALLARD UTD
10 - - - -
17:00 Sched   PR INSTITUTE FC 9
DUNGANNON SWIFTS
11 - - - -
17:00 Sched   PR LINFIELD 3
CRUSADERS FC
5 - - - -
17:00 Sched   PR PORTADOWN FC 1
COLERAINE FC
8 - - - -
17:00 Sched   PR WARRENPOINT TOWN 12
GLENTORAN FC
7 - - - -
17:00 Sched   OPL AL-KHABOORA 9
AL-SUWAIQ SC
14 - - - -
17:00 Sched   D2 WIGRY SUWALKI 11
TERMALICA NIECIECZA
1 - - - -
17:00 Sched   PR DUNDEE 7
HAMILTON ACADEMICAL
1 - - - -
17:00 Sched   PR INVERNESS CT 3
DUNDEE UTD
2 - - - -
17:00 Sched   PR PARTICK 8
ST JOHNSTONE
9 - - - -
17:00 Sched   PR ST MIRREN 10
ROSS COUNTY
12 - - - -
17:00 Sched   SCH DUMBARTON 7
RANGERS
2 - - - -
17:00 Sched   SCH FALKIRK 6
COWDENBEATH
9 - - - -
17:00 Sched   SCH LIVINGSTON 8
QUEEN OF THE SOUTH
3 - - - -
17:00 Sched   SCH RAITH ROVERS 5
ALLOA ATHLETIC
10 - - - -
17:00 Sched   SL1 AYR UTD 3
BRECHIN
7 - - - -
17:00 Sched   SL1 DUNFERMLINE 2
MORTON
4 - - - -
17:00 Sched   SL1 FORFAR ATHLETIC 1
STRANRAER
5 - - - -
17:00 Sched   SL1 STENHOUSEMUIR 8
PETERHEAD
6 - - - -
17:00 Sched   SL1 STIRLING ALBION 10
AIRDRIEONIANS
9 - - - -
17:00 Sched   SL2 ALBION ROVERS 3
BERWICK
6 - - - -
17:00 Sched   SL2 ANNAN ATHLETIC 7
EAST STIRLING
9 - - - -
17:00 Sched   SL2 CLYDE 8
ELGIN CITY
10 - - - -
17:00 Sched   SL2 MONTROSE 4
ARBROATH
1 - - - -
17:00 Sched   SL2 QUEENS PARK 2
EAST FIFE
5 - - - -
17:00 Sched   D1 NK CM CELJE 5
RADOMLJE
10 - - - -
17:00 Sched   D1 NK DOMZALE 1
LUKA KOPER
6 - - - -
17:00 Sched   PD ALMERIA 13
ATHLETIC CLUB
17 - - - -
17:00 Sched   SD MALLORCA 18
SABADELL
15 - - - -
17:00 Sched   SBG2 REAL SOCIEDAD B 14
FUENLABRADA
2 - - - -
17:00 Sched   SBG4 SAN ROQUE 9
VILLANOVENSE
7 - - - -
17:00 Sched   ASV HACKEN 5
GEFLE IF
14 - - - -
17:00 Sched   SPR OSTERSUNDS FK 5
ASSYRISKA FF
15 - - - -
17:15 Sched   SL LEVADIAKOS 18
PANIONIOS
11 - - - -
17:15 Sched   SBG1 VALLADOLID B 8
CULTURAL LEONESA
7 - - - -
17:30 Sched   D1 VVV VENLO 9
WAALWIJK
18 - - - -
17:30 Sched   QSL AL-KHOR 9
AL-SHAMAL
14 - - - -
17:30 Sched   QSL AL-SHAHANIYA 13
AL-ARABI SC
7 - - - -
17:30 Sched   D2S SPARTAK NALCHIK 5
ALANIA
10 - - - -
17:40 Sched   PR AL-JAHRA 6
AL-NASR SC
8 - - - -
17:40 Sched   PR AL-SHABAB AL AHMADI 10
KHAITAN
9 - - - -
18:00 Sched   L1 CR BELOUIZDAD 15
MO BEJAIA
4 - - - -
18:00 Sched   D1 DOXA KATOKOPIAS 10
OMONIA
6 - - - -
18:00 Sched   D1 FK JABLONEC 3
TEPLICE
5 - - - -
18:00 Sched   D1 FK PRIBRAM 14
BANIK OSTRAVA
4 - - - -
18:00 Sched   D1 HRADEC KRALOVE 16
DUKLA PRAHA
12 - - - -
18:00 Sched   SL SONDERJYSKE 8
FC MIDTJYLLAND
1 - - - -
18:00 Sched   L1 PARIS SAINT GERMAIN 2
BORDEAUX
3 - - - -
18:00 Sched   BAV TSV BUCHBACH 5
FC EINTRACHT BAMBERG
17 - - - -
18:00 Sched   LPA AREZZO 6
FERALPISALO
11 - - - -
18:00 Sched   LPB REGGIANA 3
TUTTOCUOIO
1 - - - -
18:00 Sched   LPC SAVOIA 15
MARTINA FRANCA 1947
17 - - - -
18:00 Sched   D1 SUDUVA MARIJAMPOLE 5
ATLANTAS
4 - - - -
18:00 Sched   PR HIBERNIANS FC 1
BIRKIRKARA
2 - - - -
18:00 Sched   BP WYDAD A.C.CASABLANCA 5
CHABAB RIF HOCEIMA
11 - - - -
18:00 Sched   D2 GKS KATOWICE 6
DOLCAN ZABKI
9 - - - -
18:00 Sched   PL BOAVISTA 11
PACOS FERREIRA
8 - - - -
18:00 Sched   PL MOREIRENSE 13
GIL VICENTE
18 - - - -
18:00 Sched   SPL AL-SHOALAH 14
AL-FATEH
10 - - - -
18:00 Sched   D1 RADNICKI NIS 15
RADNICKI 1923
16 - - - -
18:00 Sched   D1 SPARTAK MYJAVA 5
MSK ZILINA
2 - - - -
18:00 Sched   PDW RAYO VALLECANO (W) 8
SANTA TERESA (W)
12 - - - -
18:15 Sched   D1 AL MOKAWLOON 12
EL GOUNA FC
17 - - - -
18:15 Sched   PR FLORIANA FC 9
MOSTA FC
4 - - - -
18:30 Sched   AP U. DE CONCEPCION 14
COBRESAL
16 - - - -
18:30 Sched   L1 UNIVERSITATEA CLUJ 13
VIITORUL CONSTANTA
11 - - - -
18:30 Sched   D1 FK SENICA 3
FC VION ZL. MORAVCE
6 - - - -
18:30 Sched   QF MAMELODI SUNDOWNS
AMAZULU
- - - -
18:30 Sched   1L MANISASPOR 18
KARSIYAKA
8 - - - -
18:40 Sched   OPL AL-NASR SALALAH 8
AL-MUSANNAH
11 - - - -
18:45 Sched   D2 ZAGLEBIE LUBIN 2
ARKA GDYNIA
12 - - - -
18:45 Sched   SL FC THUN 4
FC AARAU
6 - - - -
18:45 Sched   CHL FC LUGANO 2
FC BIEL BIENNE
10 - - - -
19:00 Sched   JPL WAASLAND-BEVEREN 14
GENK
7 - - - -
19:00 Sched   D2 VIRTON 5
AALST
7 - - - -
19:00 Sched   AFG LUDOGORETS RAZGRAD 2
CHERNO MORE VARNA
8 - - - -
19:00 Sched   D1 A. E. KITION LARNACA 5
A.E.L.
3 - - - -
19:00 Sched   D2 ZLIN 8
SIGMA OLOMOUC
5 - - - -
19:00 Sched   D1 DIOSGYORI VTK 4
DUNAUJVAROS PASE
16 - - - -
19:00 Sched   D1 PECSI MFC 12
LOMBARD PAPA
13 - - - -
19:00 Sched   A PARMA 20
SASSUOLO
19 - - - -
19:00 Sched   D1 POGON SZCZECIN 10
CRACOVIA KRAKOW
13 - - - -
19:00 Sched   D2 WISLA PLOCK 3
FLOTA SWINOUJSCIE
5 - - - -
19:00 Sched   D1 CRVENA ZVEZDA 3
DONJI SREM PECINCI
10 - - - -
19:00 Sched   D1 GORICA 8
OLIMPIJA LJUBLJANA
2 - - - -
19:00 Sched   PD REAL MADRID 3
BARCELONA
1 - - - -
19:00 Sched   SD RACING SANTANDER 17
ALAVES
11 - - - -
19:00 Sched   SBG3 ESPANYOL B 4
OLIMPIC DE XATIVA
15 - - - -
19:00 Sched   CHL SERVETTE FC 4
FC WOHLEN
1 - - - -
19:00 Sched   SL BALIKESIRSPOR 18
BURSASPOR
12 - - - -
19:00 Sched   SL FENERBAHCE 6
GENCLERBIRLIGI
8 - - - -
19:00 Sched   2LR GOZTEPE 2
DIYARBAKIR BB
11 - - - -
19:15 Sched   SD BETIS 9
RECREATIVO HUELVA
6 - - - -
19:30 Sched   BL ADMIRA WACKER 8
RIED
9 - - - -
19:30 Sched   BL AUSTRIA VIENNA 7
SC WIENER NEUSTADT
10 - - - -
19:30 Sched   BL WOLFSBERGER AC 2
SCR ALTACH
4 - - - -
19:30 Sched   PR SWANSEA 8
LEICESTER
15 - - - -
19:30 Sched   BL BAYER LEVERKUSEN 6
FC SCHALKE 04
10 - - - -
19:30 Sched   SL ATROMITOS ATHINON 8
ERGOTELIS
16 - - - -
19:30 Sched   D1 FC ASHDOD 5
HAPOEL PETAH TIKVA
13 - - - -
19:30 Sched   D1 HAP.IR.KIRYAT SHMONA 1
HAPOEL HAIFA
9 - - - -
19:30 Sched   D1 MACCABI HAIFA 6
HAPOEL RAANANA
8 - - - -
19:30 Sched   D1 MACCABI NETANYA 14
BNEI SAKHNIN
11 - - - -
19:30 Sched   ERD VITESSE 7
NAC BREDA
16 - - - -
19:45 Sched   L1 CS CONSTANTINE 1
USM BEL ABBES
11 - - - -
19:45 Sched   L1 MC ORAN 8
EL EULMA
5 - - - -
19:45 Sched   QSL AL-GHARAFA 5
EL JAISH SC
3 - - - -
19:50 Sched   SPL AL-RAED 13
AL-AHLI JEDDAH
5 - - - -
20:00 Sched   D1 HNK HAJDUK SPLIT 3
NK LOKOMOTIVA ZAGREB
5 - - - -
20:00 Sched   QR AZERBAIJAN (U17) 4
SWITZERLAND (U17)
3 - - - -
20:00 Sched   SPL AL-NASSR RIYADH 3
AL-ITTIHAD JEDDAH
2 - - - -
20:00 Sched   D1 NAPREDAK 13
NOVI PAZAR
7 - - - -
20:00 Sched   D1 VOJVODINA 2
FK VOZDOVAC
14 - - - -
20:00 Sched   D2 METALAC GM 8
MACVA
12 - - - -
20:30 Sched   D1 ZAMALEK SC 9
SMOUHA SC
8 - - - -
20:30 Sched   LPA ALBINOLEFFE 19
ALESSANDRIA
7 - - - -
20:30 Sched   LPC BARLETTA 12
MATERA
8 - - - -
20:45 Sched   ERD AZ ALKMAAR 9
GRONINGEN
11 - - - -
20:45 Sched   ERD HERACLES 18
WILLEM II
12 - - - -
20:45 Sched   D1 MVV 20
ACHILLES 29
17 - - - -
20:45 Sched   CL CIENCIANO 11
LEON DE HUANUCO
6 - - - -
21:00 Sched   PD INDEPENDIENTE 3
TIGRE
7 - - - -
21:00 Sched   JPL CHARLEROI 12
OOSTENDE
9 - - - -
21:00 Sched   JPL WESTERLO 5
KORTRIJK
8 - - - -
21:00 Sched   JPL ZULTE-WAREGEM 16
CERCLE BRUGGE
15 - - - -
21:00 Sched   D2 GEEL 16
DESSEL SPORT
17 - - - -
21:00 Sched   D2 K.S.K. HEIST 15
AS EUPEN
1 - - - -
21:00 Sched   D2 LOMMEL UNITED 4
K.RC. MECHELEN
13 - - - -
21:00 Sched   D2 PATRO MAASMECHELEN 14
ST TRUIDEN
3 - - - -
21:00 Sched   D2 SERAING UNITED 6
TUBIZE
11 - - - -
21:00 Sched   L1 BASTIA 17
MONACO
9 - - - -
21:00 Sched   L1 CAEN 19
LORIENT
16 - - - -
21:00 Sched   L1 EVIAN TG FC 18
NANTES
6 - - - -
21:00 Sched   L1 REIMS 15
MONTPELLIER
10 - - - -
21:00 Sched   D1 VIDEOTON FC 1
PAKS
3 - - - -
21:00 Sched   BP HASSANIA AGADIR 9
RAJA CASABLANCA
4 - - - -
21:00 Sched   L1 FC BOTOSANI 7
RAPID BUCURESTI
16 - - - -
21:00 Sched   PD VALENCIA 4
ELCHE
18 - - - -
21:00 Sched   SD PONFERRADINA 5
LAS PALMAS
2 - - - -
21:00 Sched   SL FC BASEL 1893 2
FC SION
7 - - - -
21:15 Sched   D1 SLOVACKO 8
PLZEN
1 - - - -
21:15 Sched   QF ORLANDO PIRATES
AJAX CAPE TOWN
- - - -
21:20 Sched   A FIGUEIRENSE 13
CRUZEIRO
1 - - - -
21:20 Sched   A FLUMINENSE 7
ATLETICO PARANAENSE
10 - - - -
21:20 Sched   A PALMEIRAS 14
CORINTHIANS
3 - - - -
21:20 Sched   B BRAGANTINO 15
BOA
8 - - - -
21:20 Sched   B VASCO DA GAMA 3
PONTE PRETA
2 - - - -
21:30 Sched   ST2 CENTRO OLIMPICO (W) 2
VITORIA DAS TAB. (W)
3 - - - -
21:30 Sched   ST2 DUQUE DE CAXIAS (W) 4
BOTAFOGO (W)
1 - - - -
21:30 Sched   ST2 KINDERMANN (W) 2
CAUCAIA (W)
3 - - - -
21:30 Sched   ST2 PINHEIRENSE (W) 4
FERROVIARIA (W)
1 - - - -
21:30 Sched   AP S. WANDERERS 3
SAN MARCOS DE ARICA
11 - - - -
21:30 Sched   AP2 DEPORTES TEMUCO 5
IBERIA
7 - - - -
21:30 Sched   MLS SEATTLE SOUNDERS 1
LOS ANGELES GALAXY
2 - - - -
21:45 Sched   A SAMPDORIA 3
ROMA
2 - - - -
21:45 Sched   ERD AJAX 2
GO AHEAD EAGLES
13 - - - -
22:00 Sched   PD VELEZ SARSFIELD 8
BANFIELD
15 - - - -
22:15 Sched   PL AROUCA 14
FC PORTO
3 - - - -
22:20 Sched   B NAUTICO RECIFE 11
ATLETICO GOIANIENSE
10 - - - -
23:00 Sched   AP2 D. LA SERENA 10
MAGALLANES
9 - - - -
23:00 Sched   D1 LDU LOJA 7
UNIVERSIDAD CATOLICA
10 - - - -
23:00 Sched   CL SPORTING CRISTAL 3
CESAR VALLEJO
9 - - - -
23:00 Sched   PD CORDOBA 20
REAL SOCIEDAD
16 - - - -
23:00 Sched   PD EIBAR 12
GRANADA CF
14 - - - -
23:00 Sched   MLS MONTREAL IMPACT 10
DC UNITED
1 - - - -
23:15 Sched   CL LA EQUIDAD 18
PATRIOTAS
9 - - - -
23:30 Sched   A ATLETICO MINEIRO 4
SPORT RECIFE
12 - - - -
23:30 Sched   A CHAPECOENSE-SC 15
SANTOS
8 - - - -
23:30 Sched   A CORITIBA 16
GREMIO
6 - - - -
23:30 Sched   A VITORIA 17
CRICIUMA
20 - - - -
23:30 Sched   CL SOL DE AMERICA 12
CLUB GUARANI
2 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN Scorers    
(17:00) Post   FCN BRADFORD PARK AVENUE 17
NORTH FERRIBY UNITED
10 - - - -
(17:00) Post   FCN CHORLEY 3
LEAMINGTON
13 - - - -
(17:00) Post   FCN GAINSBOROUGH 15
BOSTON UTD
7 - - - -
(17:00) Post   FCN GLOUCESTER CITY 21
STALYBRIDGE
19 - - - -
(17:00) Post   FCN GUISELEY AFC 5
SOLIHULL MOORS
8 - - - -
(17:00) Post   FCN HYDE FC 22
WORCESTER
9 - - - -
(17:00) Post   FCN STOCKPORT 6
AFC FYLDE
1 - - - -
(17:00) Post   FCS BASINGSTOKE 1
BROMLEY
5 - - - -
(17:00) Post   FCS BATH CITY 16
HEMEL HEMPSTEAD TOWN
18 - - - -
(17:00) Post   FCS BOREHAM WOOD 2
WESTON SUPER MARE
20 - - - -
(17:00) Post   FCS CHELMSFORD 12
WEALDSTONE
19 - - - -
(17:00) Post   FCS EBBSFLEET UNITED 4
GOSPORT BOROUGH
13 - - - -
(17:00) Canc   FCS SALISBURY CITY 22
HAVANT & WVILLE
3 - - - -
(17:00) Post   FCS ST ALBANS 7
FARNBOROUGH
17 - - - -
(17:00) Post   FCS WHITEHAWK 8
CONCORD RANGERS
14 - - - -
(16:00) Post   2DE FREM 2
HERLEV
13 - - - -
(15:00) Post   BAV SCHALDING-HEINING 6
FC MEMMINGEN
11 - - - -
14:30 Fin   N/E FSV BUDISSA BAUTZEN 8
FC MAGDEBURG
10 0-4 0-6 - - SOWISLO M.(82)
14:30 Fin   N/E GERMANIA HALBERSTADT 11
SV BABELSBERG 03
5 0-2 0-2 - - SINDIK L.(24)
14:30 Fin   D1 BERANE 12
MORNAR
9 0-2 2-3 - - (73)TOMOVIC N.
14:30 Fin   D1 LOVCEN 5
FK MLADOST PODGORICA
1 0-0 0-1 - - JOVANOVIC M.(67)
14:30 Fin   D1 ZETA 10
BOKELJ
8 2-0 3-1 - - (Own79)KOPITOVIC B.
14:15 Fin   ECH MILLWALL 14 2
CARDIFF
10 0-0 1-0 - - (54)SHITTU D.
14:00 Fin   D1 BELSHINA BOBRUISK 4
FC MINSK
1 1-1 1-2 - - KOVEL L.(80)
14:00 Fin   D1 FC BREST 5 1
FC SLUTSK
2 0-1 0-2 - - SAITO Y.(Pen66)
14:00 Fin   2DE HIK 4
FC HELSINGOR
1 0-0 1-2 - -                     
14:00 Fin   D1 FC INTER 9 1
FF JARO
6 0-1 0-1 - - EMET J.(23)
14:00 Fin   D1 KUPS 7 3 1
VPS
4 1 0-1 0-1 - - STRANDVALL S.(22)
14:00 Fin   D1 LAHTI 3
HONKA
11 3 1-0 2-0 - - (51)NGUEUKAM A.
14:00 Fin   D1 SJK 2 1
MYPA
8 3 2-0 3-1 - - SALMIKIVI V.(72)
14:00 Fin   UL GURIA LANCHKHUTI 7
DINAMO BATUMI
9 1-0 1-0 - - (Pen34)SHALAMBERIDZE K.
14:00 Fin   UL METALURGI RUSTAVI 5
KOLKHETI POTI
13 1 1-0 1-0 - - (16)TSNOBILADZE D.
14:00 Fin   UL SAMTREDIA 2
ZUGDIDI
16 0-0 0-1 - - TSURTSUMIA M.(52)
14:00 Fin   UL SHUKURA 15
DILA GORI
4 0-0 0-0 - -
14:00 Fin   2BL FC KAISERSLAUTERN 4 2
FORTUNA DUSSELDORF
2 3 0-0 1-1 - - (90+2)GAUS M.
14:00 Fin   2BL FC ST. PAULI 14 2
KARLSRUHER SC
6 1 0-2 0-4 - - YAMADA H.(89)
14:00 Fin   PR FC ATYRAU 1
TARAZ
3 1-2 3-2 - - (55)KARPOVICH A.
14:00 Fin   D1 FK JELGAVA 3
FC JURMALA
10 1-1 2-1 - - (80)SAVCENKOVS I.
14:00 Fin   D1 SKONTO RIGA 2
FK VENTSPILS
1 0-1 2-4 - - (Pen83)GUTKOVSKIS V.
14:00 Fin   2G1 ASKER 13
VINDBJART
2 0-1 1-2 - -                     
14:00 Fin   2G1 FRAM LARVIK 3
BIRKEBEINEREN
14 2-1 4-1 - -                     
14:00 Fin   2G1 KONGSVINGER 4
ARENDAL
8 2-0 2-0 - -                     
14:00 Fin   2G1 NOTODDEN 5
JERV
1 0-1 0-2 - -                     
14:00 Fin   2G1 ODD GRENLAND 2 7
STROMSGODSET 2
11 1-1 5-1 - -                     
14:00 Fin   2G1 ORN-HORTEN 10
FLEKKEROY
6 1-0 2-0 - -                     
14:00 Fin   2G1 PORS GRENLAND 12
HOLMEN
9 2-2 2-2 - -                     
14:00 Fin   2G2 ELVERUM 3
RAUFOSS
4 2-0 4-0 - -                     
14:00 Fin   2G2 LEVANGER 1
NARDO
7 1-2 2-2 - -                     
14:00 Fin   2G2 MOLDE 2 11
TRAEFF
10 1-1 1-1 - -                     
14:00 Fin   2G2 NYBERGSUND IL TRYSIL 5
BRUMUNDDAL
9 1-2 2-2 - -                     
14:00 Fin   2G2 RODDE 8 1
HERD
12 1-1 6-2 - -                     
14:00 Fin   2G2 ROSENBORG 2 13
BYASEN
2 1-3 3-4 - -                     
14:00 Fin   2G2 VALDRES FK 14
GJOVIK FF
6 0-0 1-1 - -                     
14:00 Fin   2G3 BRANN 2 12
STABAEK 2
8 3-0 7-0 - -                     
14:00 Fin   2G3 EGERSUND 2
STORD SUNNHORDALAND
13 1-1 2-1 - -                     
14:00 Fin   2G3 FANA 9
FORDE
5 1-1 2-4 - -                     
14:00 Fin   2G3 GRORUD 7
ASANE
1 2-0 2-1 - -                     
14:00 Fin   2G3 LYN 10
FLORO
6 2-2 2-2 - -                     
14:00 Fin   2G3 VARD HAUGESUND 3
ALGARD
14 0-1 3-2 - -                     
14:00 Fin   2G3 VIDAR 4
FYLLINGSDALEN
11 2-0 6-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 FINNSNES 6
KFUM OSLO
5 1-0 2-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 FOLLO 1
KVIK HALDEN
10 1-0 4-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 KJELSAS 2
HARSTAD
8 0-0 1-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 LORENSKOG 11
EIDSVOLD TURN
4 1 0-1 1-3 - -                     
14:00 Fin   2G4 MO 13
DROBAK/FROGN
12 0-0 2-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 SKEID 7
MEDKILA
14 3-0 5-0 - -                     
14:00 Fin   2G4 VALERENGA 2 9
MOSS
3 0-1 1-2 - -                     
14:00 Fin   D2S DRUZHBA MAYKOP 6
KRASNODAR 2
8 2-1 2-1 - - (34)AKHMEDHANOV R.
14:00 Fin   D2S ROTOR VOLGOGRAD 4
ANGUSHT
6 0-0 3-0 - - (79)LUKYANOV S.
14:00 Fin   D2S TEREK GROZNI 2 9
ANZHI 2
7 0-1 1-1 - -                     
14:00 Fin   1L BUCASPOR IZMIR 12
ADANASPOR AS
7 2-0 2-2 - - KELES E.(90+2)
14:00 Fin   PFL FK BUXORO 12
OLMALIQ FK
7 1-0 2-1 - - SHAAKHMEDOV S.(64)
13:40 Fin   PR BANANTS YEREVAN 6
MIKA FC
7 0-1 0-2 - - BARSEGHYAN T.(46)
13:30 Fin   BAV FC AUGSBURG II 10
FC INGOLSTADT 04 II
4 0-0 0-1 - - RAUBER L.(58)
13:30 Fin   PFL METALLURG BEKABAD 11 1
PAKHTAKOR
1 1 0-1 2-4 - - PARDAYEV B.(80)
13:00 Fin   D1 JOHVI FC LOKOMOTIV 9 1
TAMMEKA TARTU
8 1 1-0 2-0 - - (89)NIKULIN A.
13:00 Fin   D1 SILLAMAE KALEV 3
PAIDE LM
6 1-0 4-0 - - (90)KVASOV J.
13:00 Fin   D1 TALLINNA KALEV 10
KALJU NOMME
2 0-1 0-7 - - WAKUI H.(85)
13:00 Fin   D2 KIVIOLI FC IRBIS 7
KURESSAARE
8 1-0 2-1 - - (57)MAMONTOV A.
13:00 Fin   PR AMKAR 13 1
FC ROSTOV
15 2 1-0 2-0 - - (84)KOLOMEYTSEV A.
13:00 Fin   D1 SAKHALIN 16 3
SHINNIK YAROSLAVL
6 2 0-1 0-1 - - GORBATENKO I.(Pen17)
13:00 Fin   D2S FC SOCHI 10
TSK SIMFEROPOL
5 0-0 1-0 - - (90)KALAYDZHYAN A.
13:00 Fin   PFL NAVBAHOR NAMANGAN 6
MASH AL MUBAREK
5 1 0-0 3-0 - - (83)ERKINOV S.
13:00 Fin   PFL NEFTCHI FARGONA 10
FC BUNYODKOR
4 0-0 0-0 - -
13:00 Fin   PFL SOGDIANA JIZZAKH 13
FK ANDIJAN
14 1-0 1-0 - - (39)EMINOV S.
12:45 Fin   PDW VALENCIA (W) 2
ATL. MADRID (W)
5 2-2 2-2 - - CALDERON N.(33)
12:00 Fin   PR IRTYSH PAVLODAR 2
TOBOL KOSTANAY
4 0-0 1-1 - - DZHALILOV R.(85)
(12:00) Post   2S1 FC VOLUNTARI 2
RAPID SUCEAVA
6 - - - -
12:00 Fin   D1 DYNAMO ST PETERSBURG 18 4
KHIMIK DZERZHINSK
17 5 1-0 1-0 - - (36)ANDREEV M.
12:00 Fin   D1 ENISEY 7 3
SKA-ENERGIYA
12 2 1 0-0 0-0 - -
12:00 Fin   D1 GAZOVIK ORENBURG 5 1
SOKOL SARATOV
8 1 1-0 1-1 - - DUTOV A.(80)
11:45 Fin   D1 MELBOURNE VICTORY FC 1 1
MELBOURNE CITY
7 3 2-2 5-2 - - (87)THOMPSON A.
11:30 Fin   FINAL WESTERN SYDNEY (AUS) 2
AL-HILAL SAUDI (KSA)
2 0-0 1-0 - - (64)JURIC T.
11:15 Fin   D2 KARVINA 4
OPAVA
11 0-0 1-0 - - (Pen81)BUDINSKY L.
11:15 Fin   D2 PARDUBICE 10
TABORSKO
1 0-0 0-3 - - JAVOREK P.(66)
11:15 Fin   D2 SOKOLOV 3
FK BANIK MOST
14 1 1-0 2-0 - - (66)CADA D.
11:00 Fin   2S1 ACADEMICA ARGES 1
SC BACAU
10 1-0 2-1 - - (81)CHITU S.
11:00 Fin   2S1 CF BRAILA 5
ACS BERCENI
9 1-0 3-0 - - (90+2)PUSCASU A.
11:00 Fin   2S1 FARUL CONSTANTA 7
FC BALOTESTI
12 2-0 2-0 - - (36)SZALKAI R.
11:00 Fin   2S1 FCM DOROHOI 11
SAGEATA NAVODARI
3 0-2 0-2 - - DELETIC M.(32)
11:00 Fin   2S1 GLORIA BUZAU 4
UNIREA 2004 SLOBOZIA
8 1 0-0 1-0 - - (Pen70)RADUCA A.
11:00 Fin   2S2 CS UNIREA TARLUNGENI 4
FC BIHOR
11 0-0 1-0 - - (67)NICOLAE L.
11:00 Fin   2S2 FC CARANSEBES 10
METALUL RESITA
1 1 1-1 1-3 - - VASILE O.(89)
11:00 Fin   2S2 FC OLT SLATINA 7
OLIMPIA SATU MARE
9 0-0 2-1 - - (76)GHEORGHE V.
11:00 Fin   2S2 FORTUNA P. CAMPINA 3
CS MIOVENI
5 1 2-0 3-1 - - GALAN M.(60)
11:00 Fin   2S2 SOIMII PANCOTA 8
ACS POLI TIMISOARA
2 0-1 0-1 - - HENRIQUE P.(38)
10:00 Fin   KLC FC ANYANG 3
BUCHEON FC 1995
10 0-1 1-2 - - PARANA R.(77)
09:30 Fin   GS PERSIPURA JAYAPURA 2
SEMEN PADANG
1 0-0 1-0 - - (61)SALOSSA B.
09:00 Fin   CL1 BIT FC 11
QINGDAO JONOON
5 1-0 3-1 - - JIANRONG Z.(77)
09:00 Fin   CL1 CHENGDU BLADES 15 1
YONGCHANG JUNHAO FC
2 0-0 0-0 - -
09:00 Fin   CL1 CHONGQING LIFAN 1
SHENYANG
10 1-0 1-1 - - NONG T.(67)
09:00 Fin   CL1 HEBEI ZHONGJI 14
XINJIANG TIANSHAN
9 0-0 0-0 - -
09:00 Fin   CL1 QUINGDAO HAINIU 12
BEIJING BAXY
4 0-0 0-3 - - FELIPE(85)
09:00 Fin   CL1 SHENZHEN RUBY FC 8
HUNAN XIANGTAO
7 0-0 1-0 - - (Pen84)GUEYE B.
09:00 Fin   CL1 TIANJIN SONGJIANG 6
GUANGDONG FC
13 1-0 3-0 - - (88)SHAOBIN D.
09:00 Fin   CL1 YANBIAN TIGERS FC 16
WUHAN ZALL
3 0-3 1-4 - - (88)RENJIE L.
08:45 Fin   D1W MELBOURNE VICTORY(W) 5
CANBERRA UNITED (W)
4 0-1 0-1 - - SYKES A.(29)
08:00 Fin   JFL YOKOGAWA MUSASHINO 2
MIO BIWAKO SHIGA
11 0-1 2-1 - - (81)KENEKO S.
08:00 Fin   KLC ANSAN POLICE FC 2
GANGWON FC
4 1-0 1-0 - - (33)SEO D-H.
08:00 Fin   KLC GWANGJU FC 5
DAEJEON CITIZEN
1 1-0 1-0 - - (20)LIM S-Y.
07:00 Fin   D1W ADELAIDE UNITED (W) 6
PERTH GLORY FC (W)
1 0-0 1-0 - - (61)MOORE K.
07:00 Fin   J3 FC RYUKYU 8
GRULLA MORIOKA
5 0-1 1-1 - - (90+2)URASHIMA T.
07:00 Fin   JFL SONY SENDAI FC 5
TOCHIGI UVA FC
12 0-1 2-1 - - (87)FUSE Y.
05:30 Fin   AP SANTOS LAGUNA 9
U.N.A.M.- PUMAS
10 2 1 0-0 1-1 - - LUDUENA D.(80)
05:00 Fin   D1W NEWCASTLE JETS FC(W) 3
BRISBANE ROAR FC (W)
7 2-0 4-1 - - BUTT T.(89)
04:00 Fin   PBN ATLETICO TUCUMAN 3
INDEPEND. RIVADAVIA
6 0-0 1-0 - - (85)DIAZ L.
04:00 Fin   AP CD HONDURAS 3 1
CD VICTORIA
10 1 2-1 3-2 - - VALLADARES M.(Pen71)
03:30 Fin   AP CLUB QUERETARO 7 3 1
CLUB AMERICA
1 5 2-0 3-2 - - (90+3)SANVEZZO C.
03:30 Fin   AP2 MINEROS DE ZACATECAS 2
ZACATEPEC 1948
7 0-0 1-2 - - (90+2)RAMIREZ G.
03:00 Fin   CL CHICO 11
FORTALEZA FC
14 0-0 0-0 - -
03:00 Fin   AP2 ATLANTE 3
LOBOS BUAP
5 1-0 1-0 - - (Pen34)MALDONADO G.
03:00 Fin   PR SOUTHERN UNITED 9
AUCKLAND CITY
1 0-2 0-3 - - TADE E.(52)
03:00 Fin   MLS CHICAGO FIRE 9 2
HOUSTON DYNAMO
8 3 0-1 2-1 - - (90+1)SINAMA-PONGOLLE F.
02:50 Fin   B ABC 14
PARANA
13 0-0 2-1 - - ADAILTON(76)
02:50 Fin   B CEARA 5 1
SANTA CRUZ
7 1 0-1 0-2 - - ADILSON(87)
02:30 Fin   PD BELGRANO CORDOBA 17 2
ROSARIO CENTRAL
11 1 1-0 1-0 - - (2)FURCH J.
02:30 Fin   PBN DOUGLAS HAIG 7
BOCA UNIDOS
4 2-1 2-1 - - (35)BORREGO E.
02:00 Fin   AP NUBLENSE 6 2
U. ESPANOLA
4 1 1-1 3-1 - - (86)VARAS S.
01:00 Fin   D2 CAACUPE FBC 9
SPORTIVO ITENO
4 1-1 2-1 - -                     
00:30 Fin   B AMERICA MINEIRO 6
AMERICA-RN
18 1 0-1 2-1 - - (83)GIROTTO A.
00:30 Fin   B AVAI 4 1
JOINVILLE
1 0-2 0-3 - - FABINHO(74)
00:30 Fin   B PORTUGUESA 20 2
ICASA
16 1-2 1-2 - - (Pen18)COSTA L.
00:10 Fin   PBN COLON SANTA FE 1
ALDOSIVI
6 1-0 2-0 - - (56)ALARIO L.
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow / Red Cards OWN. Own Goal
1 HF First Half Int Interrupted  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time E/T. Extra Time
2 HF Second Half Abd Abandoned  Stat  Game Status  ET  Extra Time PEN. Penalty
Fin Finished Post Postponed  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
E/T Extra Time Canc Cancelled  LP League Table Position      Information
Back to Top