Information
TABLES - RESULTS & FIXTURES - STATISTICS
FYR MACEDONIA PRVA MFL (2017/2018)
 
HT
FT
ET
PN
Round 1
12-08-2017
18:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK RENOVA
0-0
0-0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
VARDAR SKOPJE
0-0
2-0
-
-
13-08-2017
18:00
Fin
1.MFL
FK POBEDA
PELISTER
0-1
1-2
-
-
18:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK SKOPJE
1-0
1-0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
AKADEMIJA PANDEV
0-0
1-1
-
-
Round 2
19-08-2017
18:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK SILEKS
0-2
0-3
-
-
20-08-2017
18:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK SKOPJE
2-0
2-0
-
-
18:00
Fin
1.MFL
PELISTER
FK RABOTNICKI
0-0
1-1
-
-
18:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK POBEDA
2-0
4-0
-
-
21-08-2017
18:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
SHKENDIJA
0-0
0-3
-
-
Round 3
26-08-2017
17:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
SHKUPI 1927
0-0
2-1
-
-
17:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
PELISTER
0-1
1-4
-
-
17:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
FK RENOVA
0-0
0-0
-
-
27-08-2017
17:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
AKADEMIJA PANDEV
2-0
2-1
-
-
25-10-2017
15:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
VARDAR SKOPJE
1-0
3-1
-
-
Round 4
09-09-2017
17:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK SILEKS
1-0
3-1
-
-
10-09-2017
17:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RENOVA
0-0
1-0
-
-
17:00
Fin
1.MFL
PELISTER
FK SKOPJE
0-0
0-0
-
-
17:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK POBEDA
2-1
3-3
-
-
17:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RABOTNICKI
1-1
2-1
-
-
Round 5
16-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
PELISTER
0-0
1-0
-
-
17-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
AKADEMIJA PANDEV
1-1
2-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
1
SHKENDIJA
1-3
2-6
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
SHKUPI 1927
0-1
0-1
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
VARDAR SKOPJE
1
1-1
1-1
-
-
Round 6
20-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
PELISTER
1
0-0
2-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK RABOTNICKI
2-0
2-4
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK SILEKS
2-0
5-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK SKOPJE
1-0
1-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RENOVA
1-1
2-1
-
-
Round 7
23-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
SHKUPI 1927
0-0
0-0
-
-
24-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
AKADEMIJA PANDEV
1-1
1-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK POBEDA
0-0
1-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
SHKENDIJA
1-1
1-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
PELISTER
VARDAR SKOPJE
0-1
0-1
-
-
Round 8
27-09-2017
16:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK SKOPJE
2-1
4-2
-
-
16:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK SILEKS
0-0
0-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK RENOVA
2-0
2-0
-
-
16:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
PELISTER
0-1
1-1
-
-
26-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
VARDAR SKOPJE
0-1
0-2
-
-
Round 9
30-09-2017
16:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK POBEDA
0-0
0-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
AKADEMIJA PANDEV
1-0
1-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
FK RABOTNICKI
0-0
0-0
-
-
16:00
Fin
1.MFL
PELISTER
SHKENDIJA
0-2
1-3
-
-
01-10-2017
16:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKUPI 1927
0-0
1-0
-
-
Round 10
14-10-2017
15:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKUPI 1927
1
0-0
2-0
-
-
15:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK RABOTNICKI
1-0
3-1
-
-
15:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
FK SILEKS
1-0
1-1
-
-
15:30
Fin
1.MFL
PELISTER
FK POBEDA
2-0
2-1
-
-
15:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
SHKENDIJA
0-1
4-2
-
-
Round 11
22-10-2017
15:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
VARDAR SKOPJE
0-0
1-0
-
-
15:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
PELISTER
1-0
2-0
-
-
15:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK RENOVA
0-0
0-0
-
-
15:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
AKADEMIJA PANDEV
0-1
1-1
-
-
15:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
SHKUPI 1927
2-0
4-1
-
-
Round 12
25-10-2017
15:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
FK SKOPJE
1
0-0
5-1
-
-
15:30
Fin
1.MFL
PELISTER
FK SILEKS
1-0
1-2
-
-
15:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK POBEDA
0-0
1-0
-
-
13-12-2017
14:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK RABOTNICKI
0-0
1-0
-
-
25-10-2017
15:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
SHKENDIJA
1-0
3-2
-
-
Round 13
28-10-2017
14:30
Fin
1.MFL
FK RENOVA
AKADEMIJA PANDEV
3-0
3-1
-
-
29-10-2017
14:30
Fin
1.MFL
FK POBEDA
SHKENDIJA
0-1
0-2
-
-
14:30
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
SHKUPI 1927
1-0
1-0
-
-
14:30
Fin
1.MFL
FK SILEKS
1
VARDAR SKOPJE
0-0
0-0
-
-
14:30
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
PELISTER
1
1-0
1-0
-
-
Round 14
05-11-2017
14:30
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK POBEDA
0-1
0-1
-
-
14:30
Fin
1.MFL
PELISTER
FK RENOVA
1-0
2-1
-
-
14:30
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK RABOTNICKI
1
1-1
2-1
-
-
14:30
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK SILEKS
0-1
0-1
-
-
14:30
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
FK SKOPJE
1-0
3-0
-
-
Round 15
16-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK POBEDA
2-0
4-0
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
VARDAR SKOPJE
2-4
2-5
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
SHKENDIJA
0-0
0-2
-
-
14:00
Fin
1.MFL
PELISTER
AKADEMIJA PANDEV
1-2
3-4
-
-
22-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
SHKUPI 1927
0-0
0-0
-
-
Round 16
19-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK RABOTNICKI
0-0
1-1
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK POBEDA
1
FK SILEKS
0-1
0-2
-
-
14:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
FK SKOPJE
2-0
4-0
-
-
14:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
FK RENOVA
2-1
4-1
-
-
19:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
PELISTER
0-0
1-0
-
-
Round 17
25-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
FK RENOVA
SHKENDIJA
0-3
1-6
-
-
26-11-2017
14:00
Fin
1.MFL
FK SILEKS
FK RABOTNICKI
0-1
2-1
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK SKOPJE
1
FK POBEDA
0-1
0-1
-
-
14:00
Fin
1.MFL
PELISTER
SHKUPI 1927
2-0
2-2
-
-
10-12-2017
14:00
Fin
1.MFL
VARDAR SKOPJE
AKADEMIJA PANDEV
2-0
3-1
-
-
Round 18
03-12-2017
14:00
Fin
1.MFL
AKADEMIJA PANDEV
FK SILEKS
0-1
0-1
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK POBEDA
FK RENOVA
0-0
1-1
-
-
14:00
Fin
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK SKOPJE
0-0
3-0
-
-
14:00
Fin
1.MFL
SHKENDIJA
PELISTER
1
0-0
3-0
-
-
14:00
Fin
1.MFL
SHKUPI 1927
VARDAR SKOPJE
0-0
2-0
-
-
Round 19
14-02-2018
15:00
Sch
1.MFL
FK POBEDA
PELISTER
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
FK SILEKS
FK SKOPJE
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKENDIJA
VARDAR SKOPJE
-
-
-
-
15:00
Sch
1.MFL
SHKUPI 1927
AKADEMIJA PANDEV
-
-
-
-
18:00
Sch
1.MFL
FK RABOTNICKI
FK RENOVA
-
-
-
-