Country Type Cup Year Sort By Phase Timezone  
Europe/Athens

   SOUTH AMERICA (CONMEBOL) - COPA LIBERTADORES - GROUP STAGE  2016/2017

K/O Stat Phase Home Away
2017-03-07
22:15 Fin GS IQUIQUE (CHI) CLUB GUARANI (PAR)
2017-03-08
00:30 Fin GS JORGE WILSTERMANN (BOL) PENAROL (URU)
02:00 Fin GS ATLETICO PARANAENSE (BRA) UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI)
02:45 Fin GS ZULIA FC (VEN) CHAPECOENSE-SC (BRA)
2017-03-09
00:30 Fin GS GODOY CRUZ (ARG) ATLETICO MINEIRO (BRA)
00:30 Fin GS SPORT BOYS WARNES (BOL) LIBERTAD (PAR)
02:45 Fin GS ATLETICO TUCUMAN (ARG) PALMEIRAS (BRA)
02:45 Fin GS FLAMENGO (BRA) SAN LORENZO (ARG)
2017-03-10
00:30 Fin GS ZAMORA FC (VEN) GREMIO (BRA)
02:00 Fin GS LANUS (ARG) NACIONAL DE FOOTBALL (URU)
02:00 Fin GS THE STRONGEST (BOL) SANTA FE (COL)
02:45 Fin GS SP. CRISTAL (PER) SANTOS (BRA)
2017-03-15
00:30 Fin GS FBC MELGAR (PER) EMELEC (ECU)
02:00 Fin GS BOTAFOGO (BRA) ESTUDIANTES L.P. (ARG)
02:45 Fin GS BARCELONA SC (ECU) ATLETICO NACIONAL (COL)
2017-03-16
00:30 Fin GS NACIONAL DE FOOTBALL (URU) ZULIA FC (VEN)
00:30 Fin GS SAN LORENZO (ARG) ATLETICO PARANAENSE (BRA)
02:00 Fin GS IND. MEDELLIN (COL) RIVER PLATE (ARG)
02:45 Fin GS PALMEIRAS (BRA) JORGE WILSTERMANN (BOL)
02:45 Fin GS UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI) FLAMENGO (BRA)
2017-03-17
00:30 Fin GS CHAPECOENSE-SC (BRA) LANUS (ARG)
02:00 Fin GS PENAROL (URU) ATLETICO TUCUMAN (ARG)
02:45 Fin GS SANTA FE (COL) SP. CRISTAL (PER)
02:45 Fin GS SANTOS (BRA) THE STRONGEST (BOL)
2017-04-12
01:30 Fin GS JORGE WILSTERMANN (BOL) ATLETICO TUCUMAN (ARG)
01:30 Fin GS LIBERTAD (PAR) GODOY CRUZ (ARG)
03:00 Fin GS ESTUDIANTES L.P. (ARG) BARCELONA SC (ECU)
03:45 Fin GS GREMIO (BRA) IQUIQUE (CHI)
2017-04-13
01:30 Fin GS CLUB GUARANI (PAR) ZAMORA FC (VEN)
03:00 Fin GS UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI) SAN LORENZO (ARG)
03:45 Fin GS FLAMENGO (BRA) ATLETICO PARANAENSE (BRA)
03:45 Fin GS PALMEIRAS (BRA) PENAROL (URU)
2017-04-14
01:30 Fin GS ATLETICO MINEIRO (BRA) SPORT BOYS WARNES (BOL)
01:30 Fin GS EMELEC (ECU) IND. MEDELLIN (COL)
03:00 Fin GS RIVER PLATE (ARG) FBC MELGAR (PER)
03:45 Fin GS ATLETICO NACIONAL (COL) BOTAFOGO (BRA)
2017-04-19
03:00 Fin GS LANUS (ARG) ZULIA FC (VEN)
03:45 Fin GS CHAPECOENSE-SC (BRA) NACIONAL DE FOOTBALL (URU)
03:45 Fin GS SP. CRISTAL (PER) THE STRONGEST (BOL)
2017-04-20
01:30 Fin GS ESTUDIANTES L.P. (ARG) ATLETICO NACIONAL (COL)
03:00 Fin GS ZAMORA FC (VEN) IQUIQUE (CHI)
03:45 Fin GS LIBERTAD (PAR) ATLETICO MINEIRO (BRA)
03:45 Fin GS SANTA FE (COL) SANTOS (BRA)
2017-04-21
01:30 Fin GS CLUB GUARANI (PAR) GREMIO (BRA)
01:30 Fin GS GODOY CRUZ (ARG) SPORT BOYS WARNES (BOL)
03:00 Fin GS IND. MEDELLIN (COL) FBC MELGAR (PER)
03:45 Fin GS BARCELONA SC (ECU) BOTAFOGO (BRA)
2017-04-25
23:15 Fin GS IQUIQUE (CHI) ZAMORA FC (VEN)
2017-04-26
01:30 Fin GS ATLETICO TUCUMAN (ARG) JORGE WILSTERMANN (BOL)
03:00 Fin GS SAN LORENZO (ARG) UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI)
2017-04-27
01:30 Fin GS ATLETICO MINEIRO (BRA) LIBERTAD (PAR)
03:00 Fin GS FBC MELGAR (PER) IND. MEDELLIN (COL)
03:45 Fin GS ATLETICO PARANAENSE (BRA) FLAMENGO (BRA)
03:45 Fin GS PENAROL (URU) PALMEIRAS (BRA)
2017-04-28
01:30 Fin GS NACIONAL DE FOOTBALL (URU) CHAPECOENSE-SC (BRA)
01:30 Fin GS ZULIA FC (VEN) LANUS (ARG)
03:00 Fin GS EMELEC (ECU) RIVER PLATE (ARG)
03:45 Fin GS GREMIO (BRA) CLUB GUARANI (PAR)
03:45 Fin GS SPORT BOYS WARNES (BOL) GODOY CRUZ (ARG)
2017-05-03
01:30 Fin GS ATLETICO TUCUMAN (ARG) PENAROL (URU)
03:00 Fin GS ATLETICO NACIONAL (COL) ESTUDIANTES L.P. (ARG)
03:45 Fin GS BOTAFOGO (BRA) BARCELONA SC (ECU)
2017-05-04
01:30 Fin GS IQUIQUE (CHI) GREMIO (BRA)
01:30 Fin GS SPORT BOYS WARNES (BOL) ATLETICO MINEIRO (BRA)
03:00 Fin GS ATLETICO PARANAENSE (BRA) SAN LORENZO (ARG)
03:45 Fin GS FLAMENGO (BRA) UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI)
03:45 Fin GS JORGE WILSTERMANN (BOL) PALMEIRAS (BRA)
2017-05-05
01:30 Fin GS THE STRONGEST (BOL) SP. CRISTAL (PER)
03:00 Fin GS GODOY CRUZ (ARG) LIBERTAD (PAR)
03:45 Fin GS SANTOS (BRA) SANTA FE (COL)
03:45 Fin GS ZAMORA FC (VEN) CLUB GUARANI (PAR)
2017-05-11
01:15 Fin GS RIVER PLATE (ARG) EMELEC (ECU)
2017-05-17
01:30 Fin GS ZULIA FC (VEN) NACIONAL DE FOOTBALL (URU)
03:00 Fin GS ATLETICO MINEIRO (BRA) GODOY CRUZ (ARG)
03:00 Fin GS LIBERTAD (PAR) SPORT BOYS WARNES (BOL)
05:15 Fin GS IND. MEDELLIN (COL) EMELEC (ECU)
2017-05-18
01:30 Fin GS SP. CRISTAL (PER) SANTA FE (COL)
01:30 Fin GS THE STRONGEST (BOL) SANTOS (BRA)
03:45 Fin GS LANUS (ARG) CHAPECOENSE-SC (BRA)
03:45 Fin GS SAN LORENZO (ARG) FLAMENGO (BRA)
03:45 Fin GS UNIVERSIDAD CATOLICA (CHI) ATLETICO PARANAENSE (BRA)
2017-05-19
01:30 Fin GS BARCELONA SC (ECU) ESTUDIANTES L.P. (ARG)
03:00 Fin GS FBC MELGAR (PER) RIVER PLATE (ARG)
03:45 Fin GS BOTAFOGO (BRA) ATLETICO NACIONAL (COL)
2017-05-24
01:30 Fin GS CHAPECOENSE-SC (BRA) ZULIA FC (VEN)
01:30 Fin GS NACIONAL DE FOOTBALL (URU) LANUS (ARG)
03:45 Fin GS SANTA FE (COL) THE STRONGEST (BOL)
03:45 Fin GS SANTOS (BRA) SP. CRISTAL (PER)
2017-05-25
03:45 Fin GS PALMEIRAS (BRA) ATLETICO TUCUMAN (ARG)
03:45 Fin GS PENAROL (URU) JORGE WILSTERMANN (BOL)
2017-05-26
01:30 Fin GS EMELEC (ECU) FBC MELGAR (PER)
01:30 Fin GS RIVER PLATE (ARG) IND. MEDELLIN (COL)
03:45 Fin GS ATLETICO NACIONAL (COL) BARCELONA SC (ECU)
03:45 Fin GS CLUB GUARANI (PAR) IQUIQUE (CHI)
03:45 Fin GS ESTUDIANTES L.P. (ARG) BOTAFOGO (BRA)
03:45 Fin GS GREMIO (BRA) ZAMORA FC (VEN)
 
Back to Top